תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תנועת התיישבות אמנה

תנועת אמנה - תנועת התיישבות הפועלת בעיקר להקמת ישובים חדשים ולפיתוח ישובים קיימים. התנועה נוסדה בשנת תשל"ח (1978), במטרה ליישב את שטחי יהודה, שומרון, חבל עזה, הגולן, הגליל והנגב. אמנה חרטה על דגלה את יישוב שטחי ההר, עתודת השטח היחידה של עם ישראל בארצו, נוכח הגידול הצפוי באוכלוסייה והצפיפות בשפלה ובמישור החוף, ושמירה על תנאי קיומו.
 
פעולות העמותה שונות ומגוונות ועוסקות בצרכים שונים, הנדרשים בכל הקשור ליישובים:

הקמת ישובים - הכנת תכניות התיישבות ודאגה להגשמתם על פי התנאים הפוליטיים.

הקמת גרעין התיישבות - אמנה מעודדת קבוצות להתארגן לגרעיני התיישבות. היא מגבשת אותם חברתית וארגונית, ומלווה אותם עד לעלייה ליישוב ואחריה.

ליווי הישובים - עד להכשרת היישובים החדשים לניהול עצמי, אמנה מלווה את היישובים, תוך סיוע בקשרים עם הגורמים השונים, ובפיתוח חיים חברתיים ארגוניים וכלכליים.

קליטת עליה - אמנה מעודדת את יישוביה להתגייס למשימה הלאומית של קליטת עולים מכל התפוצות, באמצעות סיוע בהכנת מסגרות קליטה, השגת סיוע כספי, טיפול חברתי ועוד.

הפניית הציבור להתיישבות - הגברת המודעות הציבורית לחשיבות ההתיישבות ביש"ע על ידי הסברה, פרסום ושיווק.

מחלקת בנייה - באמצעות חברת הבת של אמנה "בנייני בר אמנה", מקימה אמנה פרויקטים של בנייה ביישוביה. הקו המנחה בפעילות הבניה הינו בית ברמה איכותית אך לא ראוותנית, במחיר סביר ובהתאמה לצורכי המשתכנים.
 
אם אתם מחפשים בית או מידע רלוונטי על ישובים שונים ביש"ע, אתר הבית של אמנה הוא המקום. האתר המעודכן מציג פירוט מלא של ישובי אמנה, וכל מידע רלוונטי שניתן לספק על כל קהילה. האתר מסייע לאתר ישובים שמתאימים לדרישות פרופיל המגורים של אלו המבקשים להתיישב בישובי אמנה. כמו כן האתר מלווה במפות היישובים, מידע על חברות הבנייה והפרויקטים החדשים, לוח מודעות עדכני ועיתון התנועה.
 
כתובת
רחוב פארן 5 , מרכז מסחרי רמות אשכול, ירושלים.
טלפון : 02-5322225             מרכז מידע אמנה : 1-800-260-240
פקס  : 02-5821666             שירות לקוחות :     1-700-500-513

אתר אינטרנט: http://www.amana.co.il/

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד