תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מדינה דו־לאומית? אל תאיימו עלינו

1/04/2019
הגדל

נוסחת הפלא החדשה

פעם הם דיברו על שלום וזכויות אדם, היום הם מדברים על היפרדות וגירושין. כבר קרוב לחמישים שנה אנשי השמאל מנסים למכור לנו נוסחת פלא בואו נגרש את היהודים מיהודה, שומרון ובקעת הירדן, ונקים כאן מדינה מוסלמית נוספת. בכך נמלא את מבוקשם של אויבינו, והם יניחו לנו לחיות במדינת ישראל הקטנה בהשקט ובטח. ממש שוויצריה הקטנה בלב המזרח התיכון. לאור ניסיונות העבר, כולם מבינים שמדובר במתכון בטוח למלחמה וטרור, אז עכשיו הם מנסים למכור רעיון חדש: לא השלום הוא משאת נפשנו, אלא הגירושין. לא רוצים לראות אותם, את הערבים. אם נישאר כאן הדמוגרפיה תנצח, ונהיה חייבים לתת להם תעודות זהות ישראליות וזכות הצבעה לכנסת. ישראל תהפוך למדינה דו־לאומית, וזועבי תהיה שרת הביטחון בממשלתו של טיבי. מפחיד. במקום שלום ושוויצריה הקטנה של פעם הם עברו לחליפת האיומים.

אנחנו כבר למודי ניסיון. כל האיומים מצונאמי מדיני ועד הבטחות לעתיד ורוד שמגיעים משמאל לא מתממשים. המודעה המפורסמת משנת 2005, 'ההתנתקות טובה לישראל', מטעם מפקדים למען ביטחון ישראל, הפכה לבדיחה עצובה על חשבוננו. הגיע הזמן לשלול גם את טיעון המדינה הדו־לאומית.

איך אפשר להמשיך לשלוט על האזור בלי לתת להם זכות בחירה?

הטענה הנפוצה היא שאי אפשר להמשיך לשלוט על האזור בלי לתת לערבים הגרים בו זכות הצבעה לכנסת. נהיה חייבים. במבט ראשון זה נשמע הגיוני, אך רק שמי שמכיר את האזור יודע שכבר יש להם זכות כזו: יש פרלמנט שיושב ברמאללה, ובו ממשלה אזרחית, משרדים ממשלתיים (פנים, חוץ, אוצר, תחבורה), משטרה ובתי משפט. במשך חצי יובל הם מנהלים את חייהם האזרחיים בעצמם, כולל זכות הצבעה לפרלמנט ולרשויות המוניציפליות בשטחיA ו-B. אמנם השליטה הביטחונית היא ישראלית, אך היא חייבת להישאר כזו כדי לשמור על המרחב מפני השתלטות אסלמית קיצונית עוינת. הם ימשיכו להצביע למי שמנהל את חייהם, ואנחנו נמשיך להצביע לכנסת שלנו. אין צורך לאפשר להם זכות בחירה נוספת. נכון, לא מדובר במצב אידיאלי לנו או להם, אבל זה מה שקורה אחרי שנים רבות של ניסיונות סרק וסרבנות ערבית לכל תוכנית.

חשוב להדגיש כי הרשות הפלשתינית הפכה להיות גורם שמסית ומעודד טרור, ואף פועל נגד מדינת ישראל בעולם. אפשר למצוא לה חלופה הגיוניות יותר מקרב הנהגת ערביי האזור.

יש בעיה דמוגרפית. מה נעשה אם יהיה רוב ערבי בין הירדן לים?

בניגוד למה שאומרים לנו, נסיגה מיהודה ושומרון תעצים את הבעיה הדמוגרפית. כשישה מיליון אנשים במזרח התיכון מגדירים את עצמם פליטים פלשתינים, והמדינות הערביות מסרבות לתת להם זכויות כדי לשמר את היותם פליטים (אין שם בג"ץ ובצלם). אם חלילה תקום מדינה פלשתינית, מדינות ערב יגרשו או ישלחו את אותם פליטים לכאן, והם יציפו את האזור כולו. תוך זמן קצר נמצא אותם צובאים על הגדרות ליד כביש 6 וראש העין, בדרישה לחזור לבתים שמהם ברחו ב-1948ביפו, באשקלון, בחיפה, ברעננה, בצפת ועוד. הבעיה הדמוגרפית תתנפץ לנו על הגדרות, אבל הפעם חצי דקה מכפר סבא.

היפרדות תביא שקט. אתם רוצים להמשיך להילחם?

טיעון ההיפרדות, או קמפיין הגירושין מהפלשתינים, הוא הבטחה לכך שאולי נצליח להתגרש פורמלית. למעשה, כולנו יודעים שגירושין רעים הם רק תחילת הסיפור, ומי שיסבול מהגירושין המכוערים האלה יהיו הילדים של כולנו. הבעיה הגיאוגרפית מסוכנת יותר מן הבעיה הדמוגרפית. למדנו כבר שמי שבורח מהטרור, הטרור רודף אחריו. אזרחי ישראל ייאלצו להתמודד עם מדינת טרור נוספת בהרי יהודה ושומרון, מעל ראשיהם של תושבי גוש דן, ובכל 'עוטף יהודה ושומרון' מעפולה ועד באר שבע. כמו בשדרות ובחבל אשכול ינחתו על תושבי המרכז 'חפצים מעופפים', והאתגר הבא של תושבי כפר סבא, ממש כמו במטולה ובנחל עוז, יהיה מנהרות טרור. אז באמת נצטרך להילחם אחת לתקופה, ממש כמו בעזה.

איך נשמור על מדינה יהודית ודמוקרטית?

הצביעות זועקת מבעד לכל הטיעונים. אלה שרוממות הנאורות בפיהם, הם אלה שחרב גירוש אזרחים מבתיהם בידם. מתחת לסיסמאות מתחבאת דעה חשוכה לא רוצים לראות ערבים, רוצים לגרש יהודים. אם מועמד ימני לכנסת יגיד זאת, הוא ייפסל על ידי בג"ץ בגלל כהניזם וגזענות. רק לגנרלים עם דרגות ורקורד מביך של רצף הבטחות כושלות מותר להגיד זאת הרי הם נאורים שמביאים הצעות מדיניות פורצות דרך. הצביעות זועקת.

אתם לא רוצים מדינה דו־לאומית? מה אתם עושים כדי להפוך את מדינת ישראל למדינה יהודית? האם אתם מוכנים לגרש מכאן את ערביי ישראל, כמו שאתם מציעים לעשות לתושבי יהודה ושומרון? או אולי להגביל את הילודה במגזר הערבי והבדואי? אם לא, אז הבעיה שלכם היא לא יהודה ושומרון, אלא הגליל והנגב, ובעצם כל מדינת ישראל. רוצים להבטיח את עתידה של המדינה היהודית? חשבו חיובי! פעלו לעידוד עליית יהודים מכל העולם, לקידום ההתיישבות בכל המרחב, וגם לחיזוק הצביון היהודי במרחב הציבורי. כך נתמודד טוב יותר עם אתגרי העתיד.

יש לכם פתרון אחר?

ודאי. יש היום מגוון של פתרונות חדשים ויצירתיים שנועדו לשמור על צביונה היהודי של מדינת ישראל, יחד עם חיזוק ההתיישבות, דאגה לזכויות אדם, והימנעות מהקמת מדינת טרור נוספת בלב ארץ ישראל. רעיונות אלה ויישומם חשובים לטובת אזרחי המדינה, ולטובת כלל האוכלוסייה העברית באזור. רוצים לקרוא עליהם? היכנסו לכאן: https://thinkdifferent.myisrael.org.il/

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד