תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נתוני האלימות הערבית נחשפים

16/12/2021
הגדל

השר עומר בר לב בחר לשתף פעולה עם קמפיין השנאה של ארגוני השמאל נגד המתיישבים ביהודה שומרון ובקעת הירדן, תוך שהוא מייצר מצג שווא על אלימות של יהודים כלפי ערבים. מועצת יש"ע הוציאה הודעת גינוי חריפה שבה נכתב: "השר בר לב, אתה שר ברשות הפלסטינית או בממשלת ישראל?! הערב נפצעו חמישה ישראלים מזריקות אבנים של ערבים אלימים, לפני שבועיים נרצח יהודי בידי מורה ערבי. השר בר לב, הערב הפקרת את ביטחונם של אזרחיך בידי עלילות אנטישמיות. האם סיפרת לה גם על עשרות האבנים, הבק״תבים ואירועי הפח״ע היום יומיים כנגד האזרחים, החיילים והשוטרים שאתה אמון על ביטחונם?! " . מועצת יש"ע דרשה מהשר התנצלות דחופה ומראש הממשלה שיתנער מדברי הבל המסוכנים שהשר פירסם.

לאור דבריו החמורים פורסמו נתונים של ארגון הצלה ללא גבולות בדבר אירועי האלימות הערבית באזור בחודשיים וחצי האחרונים. בתקופה זו התרחשו 315 אירועי זריקות אבנים ו-50 אירועי זריקת בקתב״ים של ערבים כלפי ישראלים ביהודה, שומרון ובבקעת הירדן. בממוצע 8 אירועי פח"ע ביום. יש לציין כי נתונים אלו הם רק על האירועים שדווחו למוקדים. ישנם עוד אירועים רבים אשר אינם מדווחים.

על פי נתוני צה"ל של השנה הקודמת (2020) ישנה עליה באירועי האלימות הערבית והפח"ע יחסית לשנה קודמת. כאשר בשנת 2020 אירועי 1500 מקרי זריקות אבנים לעבר רכבים וישובים, 229 אירועי זריקות בקת"בים, 31 אירועי ירי, 9 אירועי דקירה, ונתפסו 541 נשקים, ו 330 סכינים.


 

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד