תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ברכת יום העצמאות לתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן מיו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני

29/04/2020
הגדל


תושבים יקרים,

היום, יחד עם כל עם ישראל בכל מקום שהוא, אנו חוגגים את יום העצמאות ה-72 של מדינת ישראל. רק לפני זמן קצר הסתיים יום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות האיבה, אשר הזכיר לנו את המחיר שאנו נאלצים לשלם עבור מדינה יהודית בארץ ישראל.

המקום שבו אנו חיים, יהודה, שומרון ובקעת הירדן, ידע צער ומכאוב עד אין קץ. אין אחד אשר אינו מכיר אדם אשר שילם בחייו עבור הזכות שלנו לגור בחבל הארץ ההיסטורי הזה. כולנו איבדנו משפחה, חברים ושכנים אשר הקריבו את חייהם על שלמותה של ארץ ישראל. אנו כואבים וזוכרים את כולם, ואנו ממשיכים לחיות כאן כדי שהם ידעו שהם לא מתו לשווא. אנו לעולם לא נוותר על זכותנו לגור פה.

יום הזיכרון, מזכיר לנו בכל שנה את המחיר ששילמנו – ויום העצמאות מזכיר לנו מה היה קורה לולא שילמנו את המחיר הכבד והנורא הזה.

אנחנו וילדינו זוכים לחיות במדינה אדירה, אשר אין דומה לה בשום מקום אחר. מדינה קטנטנה אך בעלת הישגים מכובדים כמעט בכל תחום: בטכנולוגיה ובחקלאות, בתעשייה ובאיכות חיים, בכלכלה ובהתיישבות. ימי הקורונה, אשר עוברים לשמחתנו עם נפגעים מועטים, רק מדגימים לנו עד כמה אנחנו חברה גדולה, חזקה ומאוחדת. לא בכדי, מדינת ישראל ממוקמת מדי שנה במקומות הגבוהים ביותר במדד האושר הבינלאומי.

בעוד פחות מחודשיים אנו נחגוג 53 שנים למלחמת ששת הימים ולחזרה לחבלי אבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. בשנה זו, המשימה שלנו גדולה מתמיד. לאחר עבודה רבה ומאומצת של מועצת יש"ע, אנחנו מתחילים להרגיש ממש את החלת הריבונות באזור. מנושא שלפני מספר שנים בקושי דיברו עליו, היום אנחנו במרחק נגיעה מהחלת החוק בחבלי התנ"ך שאליהם שאפו מייסדי ההתיישבות להגיע לפני חמישה עשורים.

אסור לנו לעצור. אנו חייבים להתקדם בכל הכח, לא להוריד את הרגל מהגז ולהתקדם לעבר החלום הגדול ביותר שלנו. היום בו תוחל הריבונות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן הוא יום העצמאות הפרטי של ההתיישבות הישראלית. אחרי 53 שנים, כל מה שהקרבנו ולחמנו עליו יתגשם.

תושבים יקרים, בימים אלה, בהם אנו חוגגים את יום העצמאות בחיק משפחותינו, אני רוצה לאחל לכולם, שבקרוב נוכל נחגוג יחדיו. בשנה הבאה, נוכל שוב לצאת אל הגנים, אתרי התיירות, הפארקים והמרחבים הפתוחים של יהודה, שומרון ובקעת הירדן ולטייל בהם.

 

בברכת חג עצמאות שמח,

 

דוד אלחייני

יו"ר מועצת יש"ע

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד