תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

זקוקים לממשלה

4/03/2020
הגדל

אם נסתמך על תוצאות הבחירות הראשוניות שהגיעו עד לשעת ירידת העלון לדפוס, אנו יכולים להגיד באופטימיות לא כל כך זהירה כי קיים יתרון למפלגות הימין. גם אחוזי ההצבעה הגבוהים יחסית של 71% (1.2% יותר מאשר בבחירות הקודמות) מראים כי עם ישראל רוצה סוף סוף ממשלה. אזרחי ישראל אמרו בהצבעתם בקלפי, כי המצב הנוכחי בו אין ממשלה פעילה כבר למעלה משנה אינו יכול להימשך. צריך להקים ממשלה לאומית חזקה אשר תמשיך להוביל אותנו בשנים הבאות.

אם להסתמך על אחד האירועים הכי מובהקים שהיו ברקע של סבב הבחירות הנוכחי, אפשר להגיד דבר אחד נוסף וחשוב מאוד: ישראל רוצה ריבונות ופיתוח ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. מהלך החלת הריבונות על ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן בצורה כזו או אחרת ליווה אותנו בסבבי הבחירות האחרונים. יחד עם ארגונים נוספים עמלנו רבות כדי שהנושא יוביל את סדר היום במדינה, והגענו לכמה אירועים חשובים. אירוע השיא הראשון, היה ללא ספק ישיבת הממשלה למרגלות אנדרטת הבקעה בימים שקדמו לבחירות ספטמבר. "אני גאה לכנס את ישיבת הממשלה הזאת, המיוחדת הזאת, דווקא בבקעת הירדן", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, "מיניתי היום צוות עבודה בראשות מנכ"ל משרדי רונן פרץ, שיגבש מתווה להחלת הריבונות בבקעת הירדן וצפון ים המלח ... החלת הריבונות הישראלית על כל יישובינו ביהודה ושומרון, גם אלה שבגושים, כולל השטח של הגושים וגם אלה שמחוץ לגושים, ושטחים נוספים שהם חיוניים לביטחוננו ולהבטחת מורשתנו".

אירוע השיא שעמד במרכז סבב הבחירות הנוכחי, הוא ההכרזה על תכנית המאה של טראמפ וההבטחה להביא להחלת הריבונות ללא קשר לאישור התכנית. ההכרזה הייתה חגיגית, השמחה הייתה גדולה וסדר היום של הציבור בישראל סבב סביב זה במלוא מובן המילה כולם דיברו על ריבונות. בינתיים האבק מעט שקע, אבל המנגינה שהייתה אז נשארה: הבטחה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלאחר הבחירות תאושר החלת הריבונות. ניתן להניח באופן די ברור כי הבטחה זו גרמה לאנשים רבים, מההתיישבות ומחוצה לה, להצביע למפלגות הלאומיות שבסופו של יום ייקחו חלק בממשלה שתגשים את חלום הדורות ותעביר את החוק להחלת הריבונות.

גם בתוך מפלגת כחול לבן ישנם חברי כנסת רבים המאמינים כי ישראל צריכה להחיל את הריבונות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

כעת, עלינו להקים ממשלה לאומית חזקה, אשר תשאף בכל כוחה לקידום הליך הריבונות. ראש הממשלה אמר מעל לכל במה בשבועות האחרונים כי הליך השלמת מיפוי השטח ההיקפי של האזור אמור להסתיים בקרוב. המשימה המרכזית כיום היא להחיל ריבונות באזור כך שתמנע הקמה של מדינה פלסטינית בעתיד ותחזק את המציאות, לפיה ההתיישבות נמצאת במצב בלתי הפיך.

ישנן משימות נוספות שעומדות בפני הממשלה הקרובה שתקום. בשנים האחרונות אנו עמלים יחד עם משרדי הממשלה על קידום תכניות אב לאזור, אשר ישפרו באופן ניכר את התשתיות וייסגרו את הפער שנוצר פה בשנים בהם המדינה הפקירה אותו. תכניות האב, המתוכננות עשרות שנים קדימה, נרקמות בתשתיות בתחומים שונים: תחבורה, חשמל, מים, איכות סביבה, גז ועוד נושאים נוספים. המשך הדחיפה והתכנון של התשתיות אב תלוי בהקמת ממשלה, אשר תוכל לאשר תקציבים ולקדם תכנון בשטח ואחר כך גם ביצוען. ככל שזה יהיה מוקדם יותר, כך שיפור התשתיות באזור יקרה יותר מהר. אנחנו מחכים לכך כבר זמן רב ומבזבזים זמן יקר.

משימה נוספת וחשובה היא הבנייה. נדרש להיכנס מיד למהלך רחב של קידום תכניות ושיווקי בתים באזור. אחד מהם הוא האישור הסופי של התכנון בשטח E1 באזור מעלה אדומים והתחלת הבנייה. האזור הזה, יושב במיקום אסטרטגי ביותר אשר מחבר בין ירושלים למעלה אדומים ויוצר רצף יהודי במרחב חשוב זה. התיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן מחכה כבר מעל לעשור וחצי לאישור התב''ע באזור, ואישורה על ידי ראש הממשלה נתניהו היא בשורה ענקית וחשובה. ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל התחיל את התכנון במקום בשנת 1994, והוא נעצר בתקופת אריאל שרון ובוש ב-2004 ברוח "מפת הדרכים". תחילת הבנייה באזור בקרוב, בעזרת ה', מראה על הכוח של ממשלה לאומית שמצליחה להשפיע גם על הגורמים מעבר לים.

מכאן, אנו רוצים לפנות לחברי הכנסת ובעיקר לראשי הסיעות: עשו כל שניתן כדי להרכיב ממשלה מוקדם ככל האפשר. ישנם צרכים רבים לא רק של ההתיישבות, אלא של כל החברה הישראלית - אשר עומדים במקום ואינם מקבלים את תשומת הלב הראויה כבר זמן רב. כבר כמעט שנה שמדינת ישראל אינה מתפקדת, הרשויות תקועות בעבודה מול משרדי הממשלה, תקציבים לא מועברים, אין חידוש חוזים לפרויקטים וכעת נראה שהמצב יכול להיפתר.

כעת, אחרי סבב בחירות שלישי מדינת ישראל זקוקה לממשלה לאומית שתממש את רצון הבוחרים. בהצלחה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד