תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אנרכיסטים תומכי טרור על הגדרות

30/10/2019
הגדל

המושב החקלאי מחולה שבבקעת הירדן נמצא בדיוק בחיבור הצפוני שבין כביש 90 לדרך אלון. הוא המושב הראשון שהוקם בבקעה לאחר מלחמת ששת הימים, כהמשך ליישובי בקעת בין שאן שימשיך את קו הגבול החדש שנקבע לאחר המלחמה. בתחילת שנות ה-2000 הצטרף למושב יישוב צעיר בשם "גבעת סלעית" שנקרא על שם בת המושב שנרצחה בפיגוע במהלך האינתיפאדה השנייה. לפני מספר שנים, עלתה על הקרקע בסמוך חוות מרעה של צוריאל ואורה, זוג צעיר שהחליט לגדל עדר כבשים ולהמשיך את החקלאות המשגשגת בבקעת הירדן.

בשבת האחרונה, בשעות הצהריים, הגיעו לחווה אנרכיסטים ישראלים, יחד עם פעילי BDS תומכי טרור ממדינות זרות וערבים מהרש"פ אשר נכנסו למתחם החווה ולמבנים שבה, הניפו דגלי אש"ף ואף השתמשו באלימות פיזית ומילולית קשה כלפי צוריאל ואשתו. קרוב ל-80 אנרכיסטים שבאו עם מיניבוסים ורכבים פרטיים כדי להשתתף בפרובוקציה האלימה שהייתה עלולה לגרום לנפגעים ולהסתיים באירוע קשה. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ושודר גם בחדשות 12, עונים האנרכיסטים הערבים לבקשתו של צוריאל לצאת מהשטח שלו כי "זה הבית שלנו".

במהלך האירוע נעצרו שני פורעים ועוד 20 עוכבו לחקירה במשטרת אריאל. חלקם, כמובן, ברחו מהשטח לפני שכוחות הביטחון הגיעו. לצערנו, לא תופתעו לשמוע שכולם שוחררו. הם קיבלו צו הרחקה מיהודה ושומרון, אך זה לא מה שיעצור אותם מלהמשיך בפרובוקציות העלובות והאלימות שלהם. אנשים שכאלה, אשר מלהיטים את השטח ועושים ככל העולה על רוחם באזור מעודדים את האלימות ומגבירים את השנאה, מהווים סכנה מיידית לשלום האזרחים כאן.

מדובר בפרובוקציה מתוכננת בדקדקנות על ידי קואליציה של פעילים וארגונים ישראלים, זרים ופלסטינים. ביניהם AFPS - ארגון BDS צרפתי, אנרכיסטים נגד גדרות, פעילי אקטיבסטילס ואחרים. AFPS הצרפתי, הוא ארגון קיצוני ביותר, הנמצא ברשימה השחורה של המשרד לנושאים אסטרטגיים כאחד מהארגונים אשר פוגעים במדינת ישראל ושאסורים בכניסה אליה. על המתפרעים בחווה של צוריאל, נמנים גם ראשי הארגון אשר נמצאים בארץ כבר מספר שבועות ועושים מהומות ופעילות אלימות בכל מקום שאליו הם מגיעים. הם נכנסו לארץ באמצעות אשרת תייר וכל הפעילות שלהם היא הפרה של האשרה.

לפי מכון המחקר NGO monitor אנשי ה-AFPS מציינים כי מטרתם לשנות את המדיניות הצרפתית כך שצרפת תפעיל לחץ וסנקציות נגד ישראל כמו ארגוני ה-BDS. הארגון משתמש ברטוריקה של השואה, ומתייחס לרצועת עזה כ"מחנה ההשמדה" בגלל "ממשלת ישראל הפלילית - וכל אלה התומכים בה ... "מלאכי המוות" הקטנים שמוגנים שם כדי להמשיך בניסויים שלהם ולחזות את הגמר פיתרון". ארגון AFPS מאשים את צה"ל בטיהור אתני, תוך "חטיפתם של ילדים פלסטינים ושימוש בהם כמגן אנושי". AFPS נותנת לגיטימציה לשימוש במאבק מזוין והרג ישראלים כאמצעי לשחרור פלסטיני. בשנת 2017 הבהירה עוד יותר AFPS כי "תמיכה בהתנגדות עממית כוללת פיגועים נגד חיילי הכיבוש...".

AFPS תומך גם בהוצאת ארגון הטרור "חמאס" ו"החזית העממית" מהרשימה האירופית של ארגוני הטרור. ב-11 ביוני 2018 השתתף טאופיק טהאני, נשיא AFPS, בחנוכת "סמטת הנכבה", רחוב בעיר הצרפתית בזונס, "לזכר גירוש 800,000 פלסטינים והשמדת 532 כפרים בשנת 1948 על ידי פושע המלחמה דוד בן גוריון לשם הקמת מדינת ישראל". בעקבות ביקורת מצד קהילות יהודיות בצרפת, נציג המדינה של ביקש את הסרת המיידית של הלוח והסביר כי הוא "מעורר מחלוקות בשיח המקומי. זה יכול להתפתח במהירות לכיוון הפרעה ציבורית קשה".

זוהי כמובן אינה הפעם הראשונה בה דבר שכזה מתרחש. רק בשבוע שעבר פעילי AFPS היו מעורבים בהפרות סדר בבת עין ובהפרות סדר נוספות. פעילי שמאל קיצוני ואלים עושים ביהודה ושומרון פרובוקציות מעין אלה כל הזאת. באפריל האחרון פעיל שמאל קיצוני תקף באלימות מילולית גבר ואישה מהיישוב מבואות יריחו בבקעת הירדן. האיש כינה אותם 'טרוריסט' ו'אשתו של טרוריסט' ופרסם את תמונותיהם בחשבון הפייסבוק שלו. שני הצדדים הגישו תלונות הדדיות במשטרה ופעיל השמאל הורחק ממבואות יריחו, אך משערער על תנאי ההרחקה חזרה בה המשטרה ותנאי ההרחקה בוטלו. אגב, מבואות יריחו, עבר הסדרה בשבועות האחרונים על ידי ממשלת ישראל והפך לאחד מיישובי הבקעה.

בחודש שעבר התעמתו כוחות צה"ל עם פעילים שהפגינו באזור צפון ים המלח במחאה על הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו, על הכוונה לספח את אזור בקעת הירדן וצפון ים המלח. אירועים נוספים שאנו עדים אליהם מתרחשים כמעט מדי יום שישי הם הפגנות אלימות על כביש אלון באזור כוכב השחר אשר כוללות חסימת הכביש והבערת צמיגים תוך כדי נפנוף בדגלי אש"ף. הפעילים יורדים מהגבעות שבאזור בקעת הירדן ומהכפר אל-מועייר לאחר תפילות יום שישי ומפרים באופן קבוע את הסדר בכביש אלון.

הפתרון לאירועים חמורים אלו אשר מסכנים חיי אדם אינו מסובך. מערכת הביטחון כולל גופי המודיעין, המשטרה והצבא נדרשים לאתר את הפורעים האלימים האלו לפני יציאתם לשטח. לא צריך להיות קצין מודיעין בכיר בכדי לדעת מתי הן מתקיימות, התאריכים וההזמנות לאותם אירועים אלימים מופיעים בפייסבוק ובקבוצות ווטסאפ של ארגוני השמאל הקיצוניים והאנרכיסטים. אפשר לעצור אותם ולמנוע מהם מעבר במחסומי צה"ל. במקביל, יש לתגבר את נוכחות כוחות הביטחון בנקודות אלו ובעיקר במקומות אליהם מתכוונים הפורעים להגיע.

נדרש לגרש מהארץ את כל האנרכיסטים שבאים לכאן ממדינות זרות על מנת לעורר מהומות ואירועים אלימים, ובראשם את פעילי ארגון AFPS הצרפתי שתומך בטרור נגד מדינת ישראל.

דברים שכאלה אינם יכולים להיות דבר שבשגרה.

צריך לעצור את האלימות של ארגוני השמאל הקיצוני. זה אפשרי.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד