תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סיכום אירועי חול המועד פסח תשע"ט

1/05/2019
הגדל

כמעט שבוע עבר מאז ימי חג הפסח, וכעת נותר רק לסכם את מה שהיה באתרי התיירות השונים שביהודה, שומרון ובקעת הירדן. בין אתרי המורשת השונים, הפסטיבלים ומסלולי הטיולים ביקרו בימי חג הפסח תיירים מכל רחבי מדינת ישראל מהגולן ומאילת, מהשפלה ומהשרון. יחדיו השתכשכו במעיינות הסובבים את האזור דתיים, חילונים וחרדים, מכל הגילאים ויחד עם המשפחות המגוונות שלהם.

קשה להעריך את המספר המדויק של המטיילים באזור בימי החופש, אך מהנתונים שאספנו לאחר החג מהמועצות ניתן לומר כי קרוב ל-300,000 מטיילים ביקרו בפחות משבוע ברחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. זהו הישג חשוב להתיישבות, בהתחשב בכך שגשם שירד ביום הראשון של חול המועד אשר בוודאי קלקל את תוכניותן של משפחות רבות שרצו להגיע ולטייל באזור.

ההישג הגדול הוא תוצאה של עבודה רבה שנעשתה, בעיקר במועצות ובעמותות התיירות שלהן, בבתי ספר שדה ובאתרי רשות הטבע והגנים. הם עומלים במשך כל השנה על שיווק האזור, הבאת סוכנים ומארגני קבוצות, תחזוק האתרים הקיימים, על סימוני שבילים ועל הכנת הפסטיבלים והפעילויות לקראת ימי הטיולים. זוהי עבודה קשה, שנמשכת לאורך זמן רב ונראה כי המאמץ משתלם ומטיילים רבים הגיעו לבלות כאן אצלנו.

 

בחול המועד פסח הגיעו לרחבי גוש עציון כ-45,000 מבקרים מכל רחבי הארץ ומכל גווני האוכלוסייה אשר נהנו ממגוון רחב של אירועים, פסטיבלים ואתרי תיירות וטבע בגוש עציון. פסטיבל יער תקוע, חוות ארץ האיילים ופעילויות בית ספר שדה כפר עציון משכו כל אחד כ-5,000 מבקרים בימי חול המועד.

גוש עציון - פסח

ברחבי מטה בנימין ביקרו בימי החג כ-30,000 מטיילים אשר נהנו מהפריחה האדירה שיש לאזור להציע. שפע המעיינות והנחלים שבבנימין הביאו את אלפי המבקרים לצעוד ברגליהם בארצנו היפה ולטבול במים הטובים שזורמים אלינו אחרי החורף הארוך. בשמורת נחל פרת לבדה צעדו כ-10,000 מטיילים, בשילה הקדומה ביקרו כ-8,000 מבקרים ואת שביל המעיינות הלכו כ-6,000 מטיילים.

 

בנימין - פסח

באתרי התיירות הפזורים במועצה האזורית מגילות ים המלח, ביקרו בימי חול המועד רבבות משפחות שבאו ליהנות מחופי צפון ים המלח החמים וממסלולי הטיול בנחלי מדבר יהודה. בשמורת עינות צוקים לבדה, ביקרו על פי ההערכות כ-18,000 מטיילים לאורך ימי החג וגם הלאומי קומראן ביקרו כ-8,600 מטיילים. כל זאת בנוסף לבתי הארחה השונים באזור שדיווחו על תפוסה מלאה.

 

מגילות - פסח

באתרי המורשת והטיול של השומרון ביקרו בימי החג עשרות אלפי מטיילים מכל הגילאים. האתר המוביל במהלך החג נותר נחל קנה עם כ-10,000 מטיילים לאורך ימי חול המועד.

 

שומרון - פסח

10,000 מבקרים מכל רחבי הארץ הגיעו בחול המועד פסח לחבל יתיר שבהר חברון. המטיילים נצלו את מזג האוויר הנפלא, המרחבים הירוקים והגיעו ליהנות מפעילות אקסטרים בחבל יתיר, רחצו במעיינות הרבים, בילו במתחם האקסטרים בסוסיא הקדומה ועוד. מבין המבקרים ניתן לראות את העלייה במספר המבקרים מתוך הציבור החרדי שהחל להיחשף לאזור לצד קהל מגוון מכל הארץ.

 

הר חברון - פסח

לקדומים הגיעו בחג מאות אנשים מכל הארץ ליהנות מפארק הצינירים והפארקים הירוקים, מסיורים באזור ומצעדת האמונה מקרני שומרון לקדומים שבסיומה נחנכה כיכר יפיפייה על כביש 55 בכניסה ליישוב.

 

קדומין

מספר שיא של מעל ל-60,000 מבקרים בחג הפסח ביישוב היהודי בחברון. מרכז המבקרים 'לגעת בנצח' בבית הדסה פתח את שעריו עם תצוגות חדשות ומרהיבות, אתר תל חברון הקדומה התמלא מבקרים ומשפחות שעלו ברכבי 'ספארי' חווייתיים. ובעצרת המסורתית השתתפו השנה לא פחות מ-35,000 מבקרים שרקדו ושמחו בשמחת החג למרגלות מערת המכפלה.

חברון - פסח

למעלה מ-1,500 מבקרים הגיעו במהלך חול המועד למרכז קטיף שבניצן, שם הם השתתפו בסיור מרגש וחדשני המספר על מפעל ההתיישבות בגוש קטיף, על הגירוש ועל הצמיחה מחדש.

בבית אל הגיעו כ-350 מבקרים לסייר באתר חלום יעקב, יחד עם הדרכה מרתקת.

בית אל פסח
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד