תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בוחרים להוביל!

7/11/2018
הגדל

בשבוע שעבר התקיימו הבחירות לרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ. גם ביהודה, שומרון ובקעת הירדן הלכו התושבים לקלפיות כדי לבחור את מי שיוביל את המועצה והעיר שלהם בחמש השנים הקרובות ואת חברי המועצה שיעזרו לו בכך. אנו מציגים השבוע את הנתונים המלאים על הבחירות המקומיות במרחב, עם התוצאות המלאות והמספרים המדוייקים מתוך אתר משרד הפנים.

ביהודה, שומרון ובקעת הירדן יצאו להצביע בשבוע שעבר 172,325 בוחרים מתוך 242,020 בעלי זכות הצבעה ב-21 רשויות מקומיות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן עיריות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות. מספרים אלו עולים יחדיו ל-71.6 אחוזי הצבעה ברשויות המקומיות באזור, בעוד בשאר הארץ עמדו אחוזי ההצבעה בממוצע על 59.4%. נתון זה מציג מעורבות גדולה של התושבים באזור בעשייה המקומית, באכפתיות וברצון להיות שותפים לעיצוב העתיד במרחב.

הרשות המקומית בה אחוז ההצבעה היה הגבוה ביותר היא העיר מודיעין עילית עם 86.18 אחוזי הצבעה, והרשות המקומית עם אחוזי ההצבעה הנמוכים ביותר היא מעלה אדומים עם 59.02 אחוזי הצבעה בלבד. זאת על אף שמספר בעלי זכות ההצבעה בשני הערים כמעט זהה (28,667 במודיעין עילית ו-28,605 במעלה אדומים). נציין, כי במועצה אזורית מגילות ים-המלח ובמועצה המקומית מעלה אפרים לא התקיימו בחירות מכיוון שהוצגה רשימה אחת בלבד, ובמנהלת הישוב היהודי בחברון לא נערכו בחירות כלל.

את התמיכה הגדולה ביותר קיבל ראש מועצה מקומית עמנואל אליהו גפני, אשר בחרו בו 93.94% מהמצביעים במועצה. לעומתו, ראש העיר אריאל אלי שבירו ניצח על חודם של מספר קולות, כאשר קיבל 40.51% ועבר את אחוז החסימה.

 

אלו תוצאות הבחירות המלאות:

עיריות

אריאל: ראש העיר המכהן אלי שבירו זכה ב-40.5% מקולות הבוחרים וגבר על פבל פולב (32.1%), יוסי חן (14%), אליהו נובוסלסקי (8.9%) וחיים שמואל סגל (4.5%).

ביתר עילית: ראש העיר המכהן מאיר רובינשטיין זכה ב-73.7% מקולות הבוחרים וגבר על שלום אליעזר מנחם מאניש זיידה (13.3%), יוסף אריה חשין (8.5%) וחיים יהודה לייב גוטליב (4.6%).

מודיעין עילית: ראש העיר המכהן יעקב גוטרמן זכה ב-88.8% מקולות הבוחרים וגבר על שמואל בן-ציון אלישוב שקיבל 11.2% בלבד.

מעלה אדומים: ראש העיר המכהן בני כשריאל היה המועמד היחיד לרשימה, אך לפי הנהלים זכה ב-79.3% מהקולות 'בעד' אל מול 20.73% מקולות ה'נגד'.

 

מועצות אזוריות

מועצה אזורית בקעת הירדן: ראש המועצה המכהן דוד אלחייני זכה ב-59.4% מקולות הבוחרים וגבר על יוגב קרסנטי (32.2%) ויונתן שוב (8.4%).

מועצה אזורית הר חברון: ראש המועצה המכהן יוחאי דמרי זכה ב-65.6% מקולות הבוחרים וגבר על שושנה אדר שקיבלה 34.5% מקולות הבוחרים.

מועצה אזורית מטה בנימין: ראש המועצה הנכנס ישראל גנץ זכה ב-51.8% מקולות הבוחרים וגבר על שילה אדלר שקיבל 48.2% מקולות הבוחרים.

מועצה אזורית שומרון: ראש העיר המכהן יוסי דגן זכה ב-80.8% מקולות הבוחרים וגבר על פול גולובנבסקי שקיבל 19.2% מקולות הבוחרים.

מועצה אזורית גוש עציון: ראש המועצה המכהן שלמה נאמן (34.3%) ומשה סוויל (34.1%) ימשיכו לסיבוב שני שיכריע מי מבניהם יהיה ראש מועצת גוש עציון בחמש השנים הבאות, זאת לאחר שגברו על ירון רוזנטל שקיבל 31.6% מקולות הבוחרים.

מועצה אזורית מגילות ים-המלח: ראש המועצה המכהן אריה כהן ימשיך לקדנציה נוספת לאחר שהיה המועמד היחיד לראשות המועצה.

 

מועצות מקומיות

מועצה מקומית אורנית: ראש המועצה הנכנס ניר ברטל זכה ב-66.2% מקולות הבוחרים וגבר על ראש המועצה המכהן שלומי לנגר (32.2%) ועל חלי נועה כדורי (1.6%).

מועצה מקומית אלפי מנשה: ראש המועצה הנכנס שי רוזנצוויג זכה ב-41.7% מקולות הבוחרים וגבר על אורית שגיא (26%), שלומית ארצי (20.1%) וראש המועצה המכהן שלמה קטן (12.3%).

מועצה מקומית אלקנה: ראש המועצה המכהן אסף מינצר זכה ב-87.4% מקולות הבוחרים וגבר על ראובן חזי שקיבל 12.6% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית אפרת: ראש המועצה המכהן עודד רביבי זכה ב-56.8% מקולות הבוחרים וגבר על אברהם מיכאל חדידה שקיבל 43.2% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית בית אל: ראש המועצה המכהן שי אלון זכה ב-84.1% מקולות הבוחרים וגבר על יעל בן-ישר שקיבלה 15.9% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית בית אריה: ראש המועצה הנכנס יהודה אליהו אלבוים זכה ב-56.3% מקולות הבוחרים וגבר על ראש המועצה המכהן אבי נעים שקיבל 43.7% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית גבעת זאב: ראש המועצה המכהן יוסי אברהמי זכה ב-57.8% מקולות הבוחרים וגבר על ענבל כרמלי (37.2%) ונחשון זאדא (5.1%).

מועצה מקומית הר אדר: ראש המועצה הנכנס חיים מנדל שקד זכה ב-54.6% מקולות הבוחרים וגבר על ראש המועצה המכהן חן פיליפוביץ' שקיבל 45.5% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית עמנואל: ראש המועצה הנכנס אליהו גפני זכה ב-93.9% מקולות הבוחרים וגבר על על משה רועי חגיאל שקיבל 6.1% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית קדומים: ראש המועצה המכהן חננאל דורני זכה ב-69.5% מקולות הבוחרים וגבר על רואי מסורי שקיבל 30.5% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית קרית ארבע: ראש המועצה הנכנס אליהו ליבמן זכה ב-52.9% מקולות הבוחרים וגבר על ראש המועצה המכהן מלאכי לוינגר (39.4%) ואליעזר יהושע רודריג (7.7%).

מועצה מקומית קרני שומרון: ראש המועצה המכהן יגאל להב זכה ב-75.9% מקולות הבוחרים וגבר על רות שפיצר שקיבלה 24.1% מקולות הבוחרים.

מועצה מקומית מעלה אפרים: ראש המועצה המכהן שלמה ללוש ימשיך לקדנציה נוספת לאחר שהיה המועמד היחיד לראשות המועצה.

מנהלת הישוב היהודי בחברון: ימשיך לכהן יו"ר המנהלת אברהם בן יוסף.

 

מועצת יש"ע מודה לראשי הרשויות הפורשים שעמדו בראש המערכת המוניציפלית והיו שותפים להנהגת האזור בשנים האחרונות. אנו בטוחים כי תמשיכו להשפיע ולקדם את האזור וכלל מדינת ישראל.

נאחל הצלחה גדולה לכל ראשי המועצות הנבחרים, הוותיקים והחדשים בחמש שנים מלאות עשייה והתפתחות. אנו בטוחים כי הם יובילו בנחישות ובאהבה את המועצות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לקראת חזון מיליון התושבים ולהחלת הריבונות הישראלית במרחב.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד