תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לא עוצרים את התנופה

17/10/2018
הגדל
לאחר פגרת הקיץ הארוכה, שבו השבוע חברי הכנסת לעבודת הכנסת החשובה. כנס החורף שנפתח בימים אלה, יימשך ככל שיימשך, יעסוק  בחקיקה, בדיונים בוועדות השונות, בישיבות דחופות ובהמשך קידומה של מדינת ישראל ותושביה למען עתיד טוב יותר. מדינת ישראל נמצאת בתקופה טובה, בהובלתה של ממשלה לאומית ימנית אשר בשלוש וחצי השנים מאז כינונה עשתה רבות למען עם ישראל וארץ ישראל. יש עדיין דברים שצריך לקדם ולחוקק או נושאים בהם נדרש תיקון וכיוונון, אך אנו נמצאים כעת ללא ספק בתקופה של פריחה וצמיחה גדולה.
בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת המליאה החגיגית לציון פתיחת כנס החורף, הוא הדגיש את הנושא ואמר: "אנו נמצאים בתחילת העשור השמיני של מדינת ישראל. ראו מה השגנו בעשור שהסתיים זה עתה תחת השלטון שלנו. במדינות רבות העשור האחרון היה עשור אבוד, אך לא אצלנו. זה היה עשור מופלא של צמיחה, התעצמות, יציבות, ביטחון, שגשוג, בנייה, פריחה מדינית, ואתגרים שהיו ויהיו". הוא הוסיף כי "הישראלים מסתערים על הדלפקים בנתב"ג במספרים עצומים. למעלה מארבעה מיליון ישראלים צפויים לנסוע לחו"ל. גם מספר התיירים המגיעים בשיא של כל הזמנים. הישראלים אוהבים לנסוע לחו"ל, והם גם אוהבים לחזור ארצה - כי טוב לחיות בישראל".
אנו נמצאים בתקופה טובה גם בכל הקשור ליחסי החוץ של מדינת ישראל. ראש הממשלה התפאר בקשרים עם המעצמות רוסיה וארה"ב ואמר: "הידקנו את יחסינו עם רוסיה. סגן ראש ממשלת רוסיה היה פה. אני מקיים קשר תדיר עם נשיא רוסיה פוטין. אני מחשיב מאוד את יחסי הידידות וההערכה ההדדית בינינו. זה מאפשר לנו להתמודד עם אתגרים לא פשוטים באזורנו. זה קשר חשוב לביטחון ישראל ... ביססנו עוד יותר את הברית האיתנה עם ארה"ב. את זה השגנו לא על ידי הרכנת ראש, ולא על ידי ויתורים מסוכנים. את זה השגנו תוך עמידה איתנה על האינטרסים הביטחוניים והמדיניים שלנו, ועל חרף חילוקי הדעות שהיו לי עם הממשל הקודם, הסכמנו, הנשיא אובמה ואני, על תמיכה כלכלית של ארה"ב לישראל בסך 38 מיליארד דולר ואני מאוד מעריך את זה".
על אף התקופה הטובה, יש דברים שעוד צריכים לעשות ולקדם בימים אלה. לצערנו, התחושה הרווחת במסדרונות הכנסת היא שהבחירות באופק וככל הנראה כנס החורף יהיה המושב האחרון של הכנסת העשרים. אנו מקווים כי אלו דיבורי סרק והבחירות יתקיימו במועדן בחודש נובמבר 2019. ישנם נושאים רבים שיש לקדם עוד בכהונתה של קואליציה לאומית ימנית שכזו. הם חשובים מכדי שיידחו עד להרכבת הממשלה הבאה ואף אחד לא יודע כיצד תיראה הכנסת ה-21 ואלו מפלגות ישבו בקואליציה. כעת, עלינו לשמר את הקואליציה הנוכחית בצורה הטובה ביותר. 
בזמן שנשאר לנו, ועם ממשל אמריקאי אוהד ישראל  נדרשת הממשלה לפעול על מנת  לקדם את ההתיישבות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. ישנם דברים אשר בטווח הזמן המוקצב שיש לנו, יכולים לקבוע במידה רב את אופייה ואת עתידה של מדינת ישראל בשנים הבאות ועל כן חשוב לעשות זאת כעת. זה הזמן לקדם מהלכים לאומיים שישאירו חותם בספרי ההיסטוריה שלנו. 
אחד הדברים החשובים שעומדים לפתחנו הוא החלת הריבונות הישראלית  ביהודה, שומרון ובקעת הירדן כך שהאזור יהפוך לחלק ריבוני של מדינת ישראל. עלינו לעשות זאת מכיוון שזו חובתנו להשוואת זכויות התושבים הישראלים ביהודה ושומרון עם שאר חלקי הארץ, ובכדי לדאוג לחיי התושבים החיים באזור ושעתידים עוד לגדול ולצמוח. 
משימה נוספת, פשוטה יחסית, היא הסדרת ההתיישבות וטיפול בבעיות שנוצרו עם השנים. לאחר חמישים ואחת שנות התיישבות זה זמן מתאים לשחרר את כל העיכובים ולאשר את כל היישובים והתוכניות. אלפי משפחות חיות תחת אימת הפינוי מכיוון שהמדינה מתעכבת מלהסדיר את אותם בתים שדרושים הסדרה. התהליך הזה כבר החל והוא כבר נמצא בקנה זמן רב, יש לקדם אותו באופן מידי כדי להשקיט את נפשם של המשפחות האלה. זהו רק עניין של רצון.
אנו מקווים כי הממשלה והעומד בראשה ימתינו ויתנו לכנסת לסיים את ימיה באופן מלא. הליכה לבחירות היא מהלך מסוכן. אין ביטוח להרכב הכנסת ה-21, ואיננו יודעים מיהן המפלגות אשר יעמדו בראשה. על כן צריך לסיים בשבועות הקרובים את המהלכים להחלת ריבונות ולהסדרת ההתיישבות אשר יקדמו את מדינת ישראל וידאגו להתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן לעתיד טוב יותר.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד