תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ריבונות ביהודה שומרון ובקעת הירדן

3/01/2018
הגדל

השבוע התקיימה ישיבה היסטורית של מרכז הליכוד בנוכחותם של כ-1,500 חברי מרכז, שרים וחברי כנסת. הישיבה המיוחדת התכנסה בעקבות גיוס מעל 900 חתימות על ידי המטה הלאומי בליכוד בראשות שבח שטרן ונתן אנגלסמן. פה אחד הצביעו חברי המרכז על נוסח החלטה מחייב של תמיכת הליכוד בהחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן, שנוסחו: "במלאות יובל לשחרור חבלי יהודה ושומרון ובתוכם - ירושלים, בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לפעול כדי לאפשר בנייה חופשית וכדי להחיל את חוקי ישראל וריבונותה על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון".

השבוע אנו מביאים לכם דברים שאמרו הנואמים בישיבה המיוחדת, ואשר מדגישים את חובתם כלפי החלת הריבונות בשטחי יהודה, שומרון ובקעת הירדן. הצהרות חשובות אלו מביעות תפיסת עולם הולכת ומתרחבת בקרב ההנהגה, וכעת נדרשת ממשלת ישראל להעביר אותה לפסים מעשיים.

 

שר העבודה והרווחה ויו״ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ: "לפני חמישים שנה שחררנו את נחלת אבותינו יהודה ושומרון, ירושלים רבתי, מערת המכפלה, קבר רחל והכותל המערבי והיום, לצערנו, אחרי חמישים שנה, כחצי מיליון אזרחי ישראל שממלאים אחר כל חובותיהם - במיסים ובשירות בצבא, מופלים לרעה בבנייה ובביטחון אישי. אנו מאשרים היום הצבעה היסטורית להחלת ריבונות הישראלית על יהודה ושומרון וירושלים רבתי. כי חלקי הארץ הללו הם חלק בלתי נפרד מארץ ישראל ויישארו כאלה לנצח נצחים".

יו"ר הכנסת ח"כ יולי יואל אדלשטיין: "לפני שנה חתמנו על הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, מתוך כוונה ליצור רצף טריטוריאלי בינה לבין לירושלים. יש מי שרוצה לחלק את ירושלים - אנחנו מתכוונים להגדיל אותה. בכל פגישה עם ידידיי, ראשי הרשויות ביהודה ושומרון אני שומע על הגידול העקבי באוכלוסייה ועל הביקוש האדיר של זוגות צעירים להצטרף ליישובים הפורחים – שפשוט לא זוכה למענה. זה מצב בלתי-נסבל, שאנחנו מחויבים לשנות מהיסוד. את היובל השני לחזרה שלנו אל לב הארץ נתחיל ברגל ימין: בהרחבת הבנייה, בעידוד האוכלוסייה, בשיפור השירות. במילה אחת: בריבונות!".

ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל יו״ר פורום הרשויות המקומיות בליכוד: ״הרעיון להחיל את ריבונות על ירושלים רבתי כבר היה בשנת 94', מאז עברו הרבה מים והליכוד בשלטון. אין שום סיבה שלא להחיל את הריבונות על ההתיישבות ביהודה ושומרון. זו הזדמנות פז שאולי לא תחזור. אנחנו חייבים להביא את החוק מיד, כבר במושב הקרוב לכנסת כדי שהריבונות תחול. כי אם לא עכשיו אימתי?".

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי: "תנועת הליכוד עומדת לרשום פרק מפואר נוסף בהיסטוריה של מדינת ישראל. אחרי חוק יסוד ירושלים וחוק הגולן, הגיע הזמן להחיל ריבונות על יהודה ושומרון. אחרי שנים של מאבק בחלוקת הארץ וברעיון הקמת מדינה פלשתינית, הגיע הזמן לומר: יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מהריבונות הישראלית".

יוזם ההחלטה - חבר מרכז הליכוד ויו"ר המטה הלאומי בליכוד שבח שטרן: ״היו לנו המון קשיים, כלכליים וביטחוניים, אבל בתמיכת ממשלות הליכוד ובעזרת השם, הגשמנו את חזון ההתיישבות ביהודה ושומרון. עמדנו בפרץ לבלום הקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ. לכל מי ששואל אותי מה ערכה של החלטת מרכז אני עונה שבמבחן התוצאה אפשר לראות שההחלטה מ-2002 מיושמת עד היום והקמת מדינה פלסטינית מתרחקת מאיתנו".

שר המדע אופיר אוקניס: "אנחנו מפסיקים להתנצל ואומרים בקול גדול - הארץ הזאת היא הארץ שלנו. אנחנו לא מתקפלים ולא מוותרים, אנחנו פשוט בונים בשומרון ויהודה, ברמת הגולן, בגליל ובנגב. יש לאמץ את דו"ח השופט אדמונד לוי ז"ל - שהכל חוקי. בזכות הזכות ולא בזכות הכח. כל היושבים פה מחויבים להחלטה הזאת ומתחייבים להתנגד למתווה המסוכן של שתי מדינות לשני עמים, המתווה הזה מת כל הארץ הזאת היא שלנו, מאז ולתמיד".

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת זאב אלקין: "אני מאחל לנו שכמו שממשלת בגין זכתה להחיל את הריבונות על רמת הגולן, נזכה גם אנחנו לראות את ראש הממשלה שלנו בנימין נתניהו ואת חברי ממשלתו מחילים את הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון. זאת המשימה שלנו. עד היום עסקנו במגננה והצמיד הכתום היה סמל לכך. מהיום אנחנו עוברים למתקפה והצמיד הכחול של הליכוד פוגש את הלבן של יו"ש וצובע את ההתיישבות היהודית ביו"ש בכחול לבן של הריבונות!"

שר התיירות יריב לוין: ״אנחנו היום נמצאים כאן כדי לומר את המובן מאליו - ארץ ישראל כולה השלמה שלנו ואנחנו נחיל את הריבונות שלנו על כל חלקי הארץ. וכדי שההחלטה שאנחנו מקבלים היום תהפוך למציאות אנחנו חייבים לעשות דבר אחד נוסף- הגיע הזמן להסיר את המכשול הגדול שעומד בדרכינו, הגיע הזמן לשנות מן היסוד את מערכת המשפט שלנו! בהובלה אמיצה של נתניהו ראש הממשלה נתגבר על הקשיים, נעבוד ביחד ונעשה זאת״.

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: "הגיע הזמן להפוך את המשוואה. השמאל אומר והעולם אומר שהזמן פועל נגדנו, להיפך, הפעולות החד צדדיות של הפלסטינים פועלות נגדם. הערב אנחנו מתחילים להפוך המשוואה, אנחנו אומרים לעולם - לא משנה מה אומרים הגויים, אנחנו צריכים להכיר בריבונות הזאת, יש לנו זכות מוסרית וחובה מוסרית ליצור שוויון זכויות עבור חצי מיליון אזרחים".

ח״כ שרן השכל: ״אנו עדים היום ליוזמה בעלת חשיבות בלתי רגילה. מנהיגים רבים ודגולים לאורך השנים חלמו ודיברו על החלת הריבונות בכל חלקי הארץ, אבל היום אנו עושים מעשה. המתיישבים הניצבים בחזית ומממשים את זכותנו על ארץ אבותינו, נמצאים במצב משפטי בעייתי במשך שנים וזוהי אחריותנו לסייע להם".

שר התחבורה ישראל כץ: "הסרבנות הערבית והפלסטינית נמשכת כמעט 100 שנה. לפני 70 שנה הם סרבו והיא אותה סרבנות של היום. התשובה ההולמת היא לקדם את היוזמה של החלת הריבונות הישראלית על יישובי יהודה ושומרון ולחזק את ההתיישבות. זו בדיוק התשובה לסרבנות הפלסטינית. אני קורא לידידינו האמריקאים - תתמכו ביוזמה זו, תתמכו בהחלטה שנקבל הערב״.

ח"כ אמיר אוחנה: "הסכסוך הישראלי-ערבי לא התחיל ב-67', ולכן כל הרעיונות שאומרים שאם ניסוג לגבולות 67' השלום יגיע, זה שקר אחד גדול. השלום יבוא מתוך התחזקות, צמיחה, בנייה ואנו נעשה זאת יחד".

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד