תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

תמר, אחוה, אהבה ויין.

15/11/2017
הגדל

בשבוע שעבר יצאנו, משלחת של מועצת יש"ע הכוללת את מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר, ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל, הבעלים של יקב פסגות יעקב ברג ואני, לכנס של ארגון הישראלים בארה"ב IAC בוושינגטון שבארה"ב. המשלחת היא הפעילות הראשונה שלנו כחלק מהפרויקט הלאומי של המאבק בחרם בסיוע המשרד לעניינים אסטרטגיים של השר גלעד ארדן.

מעבר לשיחות ולהשתתפות בפאנלים השונים בכנס, הקמנו ביתן מיוחד במתחם הכנס בו הצגנו ונתנו למשתתפי הכנס לטעום תמרים מבקעת הירדן, חלבה ממפעל 'אחוה' שבאריאל, מוצרי 'אהבה' ממגילות ים המלח ויין מיקב פסגות שבבנימין. באמצעות הביתן ביקשנו לקרב את משתתפי הכנס לתוצרת של יהודה, שומרון ובקעת הירדן ולחשוף אותם למציאות שבה אנו חיים כולל ההשלכות של נסיונות החרם על האזרח הקטן – על משה ממפעל הטחינה, על אביגדור שמגדל תמרים ועל בצלאל שיש לו מפעל מתכת. סיפרנו להם את הסיפורים וקרבנו אותם אלינו מההיבט האנושי והרגשי. הרי כאן לא מדובר בפוליטיקה גבוהה, אלא ברמת השטח. היה חשוב לנו לספר את הסיפור על החקלאי שמגדל ענבים ושפתאום סוחרים מאנגליה מחליטים שהם לא רוצים לקנות ממנו יותר וכיצד זה משפיע עליו; מה קורה למפעל שסוגרים אותו ומעבירים אותו בגלל החרם; ועוד.

כך, באמצעות סיפורים אישיים, רתמנו אותם לפעול יחד איתנו, כאשר ישנן שלוש מטרות עיקריות אותן רצינו להגשים: ראשית, לאחר הביקור אצלנו הם מבינים את המציאות בשטח – הם הופכים להיות שגרירים שלנו ושל המסרים שלנו בקהילה שלהם. שנית, במידה ויגיעו לארץ אנו רוצים שיבואו ויסיירו באזור. והמטרה האחרונה, היא לגרום להם לחפש את התוצרת שלנו בחו"ל כדי ליצור ביקוש למוצרי יהודה, שומרון ובקעת הירדן.

מטרות אלו באו לידי ביטוי גם בפגישות שקיימנו עם ארבעה חברי קונגרס אמריקאים, שמלבד אחד מהם, שביקר באזור תעשייה ביהודה ושומרון וציין עד כמה זה שינה את ההסתכלות שלו על מה שקורה באמת, אף אחד לא הבין את המציאות לעומקה.

פעילות זו היא חלק מפתרון הבעיה, לפיו, במדינות בהם יש פעילות של ארגוני החרם, אנו נדאג לייצר ביקוש על ידי לקוחות חדשים. מספר לקוחות שיצטרפו יחד ויבקשו תמרים מבקעת הירדן ייצרו ביחד כח קניה גדול, שאיבודו יהיה לא כלכלי לחברות, ובסופו של דבר יגרום להן לא להחרים את התוצרת שלנו.

במשלחת גילינו ציבור שאוהב את ישראל ואת ההתיישבות, שרק מחפש את המקום לתרום ולעזור אך לא יודע כיצד. במהלך הכנס ניסינו לסייע להם עד כמה שאפשר ולתת להם כלים לעשייה חיובית לטובת ההתיישבות.

והדבר הצליח. קיבלנו תגובות אוהדות רבות ממשתתפים שהגיעו לדוכן שלנו בהמוניהם ושאלו היכן ניתן לקנות את המוצרים שלנו. דוגמה אחת מני רבות היא פגישה עם אחת המבקרות, תושבת לוס אנג'לס, שאמרה לי שהם עושים אירוע ביום העצמאות הקרוב עם כ-2,000 משתתפים והם רוצים להעניק לכל אחד קופסה של קילו תמרים. זה סיפור אחד מתוך סיפורים רבים המתארים את הצמא הגדול לתוצרת של יהודה, שומרון ובקעת הירדן מעבר לים ושתתמוך בחקלאים ובתעשיינים שלנו. גם הם רוצים לקחת חלק במאבק בחרם.

לצערי, בגלל שלא הספקנו להיערך בהתאם הצלחנו להראות רק עשירית מהיכולת שלנו. הצלחנו להביא תוצרת חקלאית רבה, כולל 250 ק"ג תמרים מבקעת הירדן שהוצגו בביתן שלנו ונגמרו לחלוטין. שמחתי לראות שהחברים שהגיעו לביתן מאוד אהבו את התמרים, התלהבו מהטעם המיוחד שלהם ושאלו איפה אפשר להשיג כאלה לקנייה במקום בו הם גרים.

כל זה לא היה קורה בלי הסיוע של המשרד לעניינים אסטרטגים בראשות השר גלעד ארדן וצוות משרדו, מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר אשר דחף להוציא את המשלחת והתמיכה הגדולה של ראש דסק חו"ל של מועצת יש"ע עודד רביבי וכל חברי המשלחת. ההשתתפות בכנס זה ועוד פעילויות רבות שייעשו בהמשך כחלק מהמאבק בניסיונות החרם, תורמות רבות לידידינו החקלאים היקרים והתעשיינים אשר עובדים ומפתחים את אדמת הארץ.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד