תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אגרת לתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן

8/11/2017
הגדל

תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן היקרים,

בפתח דבריי, אבקש להודות ליו"ר מועצת יש"ע הפורש, אבי רואה, על שהשכיל להנהיג את ההתיישבות בשנים האחרונות בתבונה ובאחריות והמשיך את פיתוחה ושגשוגה, גם בשנים לא פשוטות בזירה המדינית.

נפלה בידי הזכות וההזדמנות להוביל את מועצת יש"ע בשנים הקרובות. האתגרים רבים ואני תפילה שהקדוש ברוך הוא יצליח דרכי בכל מעשיי ונזכה לראות את אור הגאולה השלמה הבוקע ועולה.

מזה כעשור אני משמש כראש המועצה המקומית קדומים וכחבר הנהלת מועצת יש"ע, ומנסה בכל מאודי לקדם את פיתוחה וביסוסה של ההתיישבות.

מעשינו הם אינטרס לאומי. מאז עליית תלמידי הגר"א והקמת התנועה הציונית, מעשה ההתיישבות הוא זה המבסס את אחיזתנו בארץ ישראל בצורה החזקה ביותר. זכותנו על הארץ מתבססת בראש ובראשונה על זכותנו ההיסטורית, זו אשר אנו קוראים עליה בפרשות השבוע האחרונות. רק הכרה בזכות היסטורית זו היא שהביאה להצהרות בלפור לפני מאה שנה ולהחלטה בוועידת סן-רמו שבאה בעקבותיה, החלטות אשר עיגנו את זכותנו ההיסטורית בתשתית משפטית בינלאומית. לדאבוננו, לאורך השנים חל כרסום בהכרה הבינלאומית הזו, כרסום שנבע מפחד ואינטרסים מחד, ואלימות והסתה מצד הערבים, מאידך.

האמונה בצדקת דרכנו היא הנותנת לנו תוקף מוסרי להתיישב בתל אביב, בירושלים, בחברון ובבית אל.

עם זאת, האתגרים רבים ואל לנו לנוח על זרי הדפנה. אמנם הממשל הנוכחי בארה"ב מסתמן כידידותי ומהווה חלון הזדמנויות לקידום האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל גם בתחום ההתיישבות, אך נכון לעכשיו, הסכר שעצר את הבניה בשנים האחרונות עדיין לא נפרץ ותוכניות בנייה רבות עדין תקועות ללא אישור. האתגרים העומדים לפנינו הם רבים, נפעל לקדם תכניות ולבנות בכל מקום ללא מגבלות מדיניות ולהקים יישובים חדשים בכל המרחב. ההיסטוריה הוכיחה שכאשר ממשלת ישראל נחושה ועומדת על שלה, היא מצליחה להתמודד מול לחצים וקשיים והעולם מכבד אותנו יותר.

אנחנו, תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן, יודעים שהסיכוי לשלום אינו בוויתורים ובהקמת מדינת טרור ח"ו ביהודה ושומרון. אין מקום בארץ ישראל לשתי תנועות לאומיות סותרות, וממילא, חבל לשגות באשליות שסיבוב נוסף של משא ומתן עקר יקדם את השלום.

השנה ציינו יובל לשחרור חבלי מולדת ולשיבת עם ישראל לערש הולדתו של עמנו, מקומות בהם הילכו אבותינו ואמותינו ואחריהם מלכי ישראל ויהודה והחשמונאים. את פריצת הדרך לחידוש ההתיישבות עשו החלוצים בכפר עציון, חברון, מחולה, עפרה, קדומים, אלון מורה ועוד יישובים. זכינו להקים יישובים רבים והגענו להישגים מרשימים וכיום חיים כחצי מיליון תושבים ביהודה ושומרון, ורעיון שתי המדינות (שיש המתעקשים עדיין לראותו כחזון הציוני הנוכחי) רחוק מאי פעם.

האמירה צריכה להיות ברורה – ארץ ישראל כולה שלנו, על שכנינו ועל הקהילה הבינלאומית להשלים עם עובדה זו. פתרון שתי המדינות מעולם לא היה ריאלי. הוא נבע מייאוש ישראלי בקרב השמאל ומנהיגיו, ממבט שגוי על המציאות והוא תוצאה של אי הבנת השאיפות הלאומיות של הערבים.

עלינו לפעול להקמת יישובים בכל מרחבי יהודה ושומרון וארץ ישראל, ולהציב חזון ברור לעתיד – החלת ריבונות ישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. בכך נעמיד בפני העולם את עמדתנו הנצחית - אנחנו כאן כדי להישאר.

ככל שנהיה נחושים בצדקת דרכנו, נשפיע, נחזק ונחדיר רוח גדולה של עשייה ובניין הארץ והאומה כולה.

כשליח ציבור, אפעל יחד עם חבריי בנחישות ובתבונה כדי להביא לכך שממשלת ישראל והעומד בראשה יממשו את המדיניות הלאומית והציונית אשר לשמה הם נבחרו.

לסיום, אני קורא לכל חבריי ראשי הרשויות ולכל מי שההתיישבות יקרה ללבו – הבה נשלב ידיים ונשנס מותניים. ביחד נפעל לטובת חיזוקו ושגשוגו של מפעל ההתיישבות החשוב שהוקם ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

חזק ונחזק בעד עמינו ובעד ערי אלוקינו!

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד