תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מכתב הדרישות של מועצת יש"ע, כפי שהוצג בפגישה עם ראש הממשלה

2/10/2017
הגדל

 

 

לכבוד

מר בנימין נתניהו

ראש הממשלה

 

השלום והברכה

 

הנדון:  אפליה בפיתוח התשתיות ביהודה ושומרון

 

ישראל תחת הנהגתך נמצאת בתנופת פיתוח תשתיות המשנה את פניה של המדינה. הפיתוח ניכר לעין כל ומשפיע לטובה על איכות ורמת החיים של כלל האזרחים. בהתאם להחלטות הממשלה תנופת הפיתוח אמורה להתעצם ובחמש השנים הקרובות מתכננת הממשלה להשקיע בפיתוח תשתיות בתוככי ישראל כ 116 מיליארד ₪

אך לצערנו תנופת הפיתוח איננה נחלת כלל התושבים. בעוד שבישראל הקטנה הן במרכזים העירוניים והן בפריפריה נעשות השקעות עצומות. באזורי יהודה ושומרון ישנה הזנחה רבת שנים בכל הקשור לפיתוח תשתיות תחבורה, מים, חשמל וגז.

ממשלה לאומית איננה יכולה להשלים עם מדיניות של אפליה והזנחה של פיתוח התשתיות ביו"ש.

בעוד שבתוככי ישראל הקטנה מתגוררים כ 8.5 מליון אנשים, באזורי יהודה ושומרון מתגוררים כ 2.5 מליון איש מתוכם כחצי מליון ישראלים, בשטח השווה בגודלו לרבע משטחה של מדינת ישראל. למרות זאת לעת עתה מתכננת הממשלה להשקיע ביהודה ושומרון רק 70 מליון ₪ כ 0.6% .

חייבים "לקרוא לילד בשמו" זו מדיניות מפלה.

כל אדם זכאי לתשתיות בסיסיות של מים חשמל תחבורה וגז. ניהול חיים תקין המבוסס על תשתיות אלמנטריות הוא הבסיס לחיים משותפים בשלום ובטחון.

יתירה מזאת, פיתוח תשתיות איננו רק הבסיס לשיפור איכות החיים, הוא הבסיס להצלת חיים. הזנחת פיתוח תשתיות התחבורה והכבישים הוא אחד הגורמים המשפעים ביותר על כמות תאונות הדרכים במרחב ועל מספר ההרוגים והפצועים. 

לאחרונה אף התבטא בעניין בכיר במערכת הביטחון: "האינתיפאדה הבאה לא תהיה על הסכסוך אלא על מחסור בתשתיות מים חשמל ותחבורה"

זה הזמן לשינוי תפיסה, הממשלה הלאומית בראשותך חייבת להוביל מהלך של השקעה שוויונית בתשתיות ביהודה ושמרון. זו הדרך לשלום כלכלי ופיתוח אזורי לרווחת כלל האוכלוסייה, וזה המפתח לחיזוק הביטחון ואיכות החיים.

כפי שידוע לך קיימים כיום מספר פרוייקטים בתחום תשתיות התחבורה המוכנים לביצוע מיידי, וממתינים לאישור תקציבי בלבד, אנו פונים אליך לפעול באופן מיידי למצוא את הפתרון לתקציב סלילת הכבישים המוכנים לביצוע, עוד בשנת תקציב זו. כמו כן יש לתקצב קידום תוכניות נוספות ע"מ  שבתוכנית הגדולה אותה הינך מוביל, ניתן יהיה לפתח תשתיות נוספות ביו"ש.

בברכה ובהערכה, ראשי הרשויות ביו"ש

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד