תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

במיוחד לקוראי ישע שלנו -שר החינוך נפתלי בנט במכתב לרגל פתיחת שנת הלימודים תשע"ח

30/08/2017
הגדל

אנשי חינוך, הורים ותלמידים יקרים,

בשבועות האחרונים זכיתי להסתובב ברחבי הארץ ולהיפגש עם מנהלים וצוותים חינוכיים בכנסי הכנה לשנת הלימודים הקרובה.

זו השנה השלישית שאני עושה את הסיבוב הזה ובכל פעם אני שמח לראות מחדש את ההתקדמות המבורכת של מערכת החינוך.

השבוע, הגעתי ליישוב איתמר לביקור חולים אצל חברי הטוב הרב אביחי רונצקי, למרות מצבו הרפואי הוא לא ויתר לי על סיבוב ביישוב וביקור קצר בישיבה.

כמה דקות לאחר מכן כבר הצטרפתי לחוגגים באירוע לציון יובל שנים לשומרון, שם פגשתי את תושבי השומרון מכל הסוגים והמינים: דתיים, חילונים וחרדים, עולים חדשים וצברים, ילדים שזה עתה עולים לכיתה א' ובוגרי י"ב, פגשתי שם משפחות שלמות שהן כבר דור שלישי ורביעי להתיישבות.

המפגשים עם האנשים שמאחורי העשייה בחינוך, בהתיישבות ובמוקדי עשייה אחרים, מעוררים בי אופטימיות גדולה ונותנים לי כוח להמשיך לפעול למען עם ישראל.

בשנת הלימודים שחלפה ציינו את החיבור לירושלים בירתנו שאוחדה במלחמת ששת הימים יחד עם חבלי אבות שביהודה, שומרון ובקעת הירדן, אשר גם איתם חגגנו במהלך השנה חמישים שנים של צמיחה ופריחה.

שנת הלימודים הקרובה תעמוד בסימן 70 שנים למדינה, כך שכל תלמיד יוכל להכיר את התהליך שעברנו משחר ההיסטוריה, דרך הקמת המדינה ועד לימינו אנו. ב-70 שנות מדינה וביובל שנים ליהודה, שומרון ובקעת הירדן הצלחנו בכוחות משותפים להגיע להישגים מרשימים בכל התחומים. החיים ביהודה ושומרון ובמדינת ישראל כולה הולכים ומתעצמים למרות כל האתגרים הביטחוניים המורכבים שעומדים לפתחנו.

גם מערכת החינוך מתפתחת, ובשלוש השנים האחרונות אני עובד קשה לטובת עתיד ילדינו. מדינת ישראל מתפתחת ואיתה גם מערכת החינוך שלה. בשנת ה-70 למדינה ילמדו בה כ-2,272,000 תלמידים בכלל מוסדות החינוך, עליהם יהיו אמונים כ-180,000 עובדי הוראה.

גם השנה אנחנו זוכים להקים עשרות בתי ספר חדשים ומאות גני ילדים בכל רחבי הארץ. באזור השומרון לבד אנחנו זוכים לפתוח חמישה בתי ספר חדשים, וזאת לצד עשרות גנים. כמו כן, אנחנו דואגים גם לעתידם האקדמי של התלמידים והתלמידות, והטרקטורים כבר עובדים על כ-10 בניינים חדשים באוניברסיטת אריאל בהשקעה של כ-400 מיליון ש"ח.

בשנתיים האחרונות פעלנו במגוון תחומים, הקטנו כ-1,000 כיתות, כך שממוצע התלמידים בכיתות א', ב' ו-ג' עומד כיום על 27 תלמידים בלבד והוספנו כ-5,112 סייעות שניות לגני הילדים. שתי פעולות חשובות שיאפשרו יחס אישי לכל ילד וילדה.

אנחנו ממשיכים גם עם מהפכת המתמטיקה, מתוך אמונה שכל ילד שרוצה להצליח צריך לקבל את הכלים לכך - וזה מה שעשינו. בשנה האחרונה ניגשו לבגרות ב-5 יחידות כ-16,646 תלמידים. זה לא רק נתון אלא מהפכה חברתית של ממש, במקומות רבים בארץ לא היו מעולם בוגרי חמש יחידות, היום זה אפשרי ובכל מקום. לא כי אנו מלמדים אחרת, פשוט כי אנחנו מאפשרים. גם בשנה הקרובה נמשיך לעודד למצוינות בתחום ויחד נגיע ליעד של 18,000 מסיימי 5 יחידות.

יחד עם הרפורמות החדשות שאנחנו מתכננים בתוכניות הלימוד השונות, בשנה זו אנו שמים דגש על נושא היזמות. כל תלמיד הוא יזם פוטנציאלי, כל תלמידה יכולה לפרוץ ולהצעיד את העולם קדימה. תפקידנו כהורים וכמחנכים לעודד את התלמידים ליצור וליזום, לתת להם כלים והכוונה ולראות אותם פורחים ומצליחים.

יחד עם הקפיצה המשמעותית בהישגים, אנו רואים חשיבות רבה בחינוך לערכים, לכן אנו מקדמים בתנופה את תכנית ״יהדות ישראלית״ כך שכל בוגרת ובוגר מערכת החינוך יכיר את המסורת היהודית ואת הציונות ויכבדם.

יחד נצעיד את מערכת היחסים לעתיד טוב יותר לילדינו ולמדינת ישראל כולה.

 

בברכת שנת לימודים מהנה, מוצלחת ופוריה.

נפתלי בנט

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד