תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

נאום יושב ראש מועצת יש"ע אבי רואה באירוע המיוחד בכנסת לציון יובל למלחמת ששת הימים ולחידוש ההתיישבות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן

7/06/2017
הגדל

לפני חמישים שנה זכינו לחזור אל מרחבי ארצנו במלחמה ניסית ומופלאה בת ששה ימים. שבנו הביתה, אל הארץ שחיכתה לנו. הארץ שממנה גורשנו בכוח אך אליה הבטיחו נביאינו שעוד נשוב.

שיבתנו אל ארץ זו, זוהי עשיית צדק היסטורי עם עמנו, ואת זכותנו על הארץ איש לא יוכל לקחת מאתנו. זו הארץ שהייתה שלנו מימי קדם, ואליה התפללנו לשוב במשך כל שנות גלותנו.

עם ניצחון המלחמה, הרגיש כל עם ישראל בלב אחד את שמחת השחרור, שמחת השיבה, ועם גלי הכמיהה והגעגועים לקבר רחל, למערת המכפלה, להרי שומרון ובנימין – היה אך טבעי שנחזור ונתיישב בחבלי מולדת אלה. וכך קם בזכותם של חלוצים מפעל התיישבות אדיר: בבקעת הירדן, ברמת הגולן, בסיני ובחבל עזה, בשומרון, ביהודה ובנימין. מפעל התיישבות שכולו אהבה לארץ, גם כאשר אהבה זו גבתה ממנו מחירים כואבים. המשימה שלנו כיום היא לדעת להעביר את אותו חזון של החלוצים, אל הדור הבא, אל הדורות הבאים. ומכאן אנו מחזקים את ממשלת ישראל, שתדע לקבל את ההחלטות הנכונות, גם אם נדרש להם אומץ. אל תחששו ואל תחתו, כי זהו חזון עמנו, שם העתיד, ולשם צריך להמשיך.

לאורך שנותיה של הציונות ידענו תמיד, ההתפתחות והבנייה, עם הפנים קדימה, הם הדופק שמחייה את ארץ ישראל. בניית בתים ויישובים חדשים אינה נושא למשא ומתן, זה צורך מהותי בחיי עם, בחיי התושבים.

הדור הצעיר בהתיישבות יהיה המשך קיום החזון שלנו כאן.

כשאני מביט אל העתיד בצפייה, אני רואה כאן בעזרת ה' מיליון ישראלים גרים ביהודה ושומרון. פעם זה היה נשמע חזון רחוק, אבל היום, כשרואים את אחוזי הצמיחה כל שנה, כשהממוצע בעשור האחרון עומד על 4.7% גידול אוכלוסייה כל שנה, שזה פי 2 וחצי והממוצע הארצי, אז אפשר להאמין שאנחנו בדרך הנכונה.

ועוד נקודה חשובה. אנשי ההתיישבות ביהודה ושומרון אינם מסתגרים ב-ד' אמות. מכאן יוצאים גרעיני התיישבות לגליל ולנגב, ולפריפריות חברתיות, חזון הצמיחה, רוח העשייה והאחריות החברתית מתפשטים לכל חלקי הארץ.

מכאן, מלב ארץ התנ"ך, אנו נושאים עיניים לראות את הצמיחה הגדולה בכל הארץ, בירושלים, ומצפון ועד דרום.

מכאן, מכנסת ישראל, ועם הפנים לחמישים ואפילו למאות השנים הבאות, בשם תושבי יהודה, שומרון, בקעת הירדן ורמת הגולן, נאחל לכולנו, חג יובל שמח.

ואסיים באמירה של רמטכ"ל ששת הימים יצחק רבין: "מאת ה' הייתה זאת היא נפלאת בעינינו".

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד