תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

Make Israel great again

19/01/2017
הגדל

בשעות אלה, בהן אתם אוחזים עלון זה בידיכם, מושבע דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב. הרבה אנשים חיכו לרגע הזה, אשר יותר מאשר שהוא מתבטא בכניסתו לתפקיד של טראמפ הוא טומן בתוכו את סופה של תקופת ממשל אובמה. ואכן, בסופו של מסע בחירות ארוך ומייגע, ויש מי שיאמרו גם הזוי, ייכנס טראמפ בשערי הבית הלבן בוושינגטון ויוביל את המעצמה האמריקאית בארבע השנים הבאות לפחות.

כפי שראינו בשבועות האחרונים, ההשלכות של הממשל האמריקאי על ישראל יכולות להיות די משמעותיות. מספיק רק להימנע מהצבעה אחת באו"ם כדי לפגוע בתדמיתה של ישראל. בשל כך, הצהרותיו החוזרות ונשנות של טראמפ בעד ישראל וממשלתה נותנות לחלק מהישראלים להתרווח בכיסאותיהם ולהרגיש די בנוח לגבי מדיניותו של טראמפ כלפי ישראל.

על הנייר, נראה כי באמת יש סיבה להתרווח, על פי כל הנתונים טראמפ אמור להיות פרו-ישראלי לחלוטין: הוא התחייב להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, בתו התחתנה עם יהודי, התגיירה והם שומרים על אורח חיים יהודי, האנשים שהוא החליט לשמור קרוב אליו בממשל החדש אף הם יהודיים ובנוסף, הוא החליט לשלוח לכאן את יועצו הקרוב דייוויד פרידמן, אוהב ישראל גדול, כדי להיות שגריר ארה"ב בישראל.

יותר מהאנשים שסביבו, גם התבטאויותיו של טראמפ עצמו טרום-הבחירות למען ישראל לא נשארו בגדר אמירות כלפי חוץ בלבד ויחד עם פרידמן נוסח מסמך עמדה אשר מגדיר את המדיניות העתידית של ממשל טראמפ כלפי ישראל. לפני מספר חודשים כתב פרידמן במאמר שהתפרסם ב"ניו-יורק פוסט" כי "דונלד טראמפ הוא הבחירה הברורה לכל מי שתומך בישראל ... טראמפ יתמוך בישראל אם הישראלים יתמכו. הוא יכבד כל החלטה של ישראל, אבל הוא סקפטי כמו כולם אם הדבר אפשרי. הוא לא יכפה דבר על ישראל". מה יותר טוב מזה.

כאן טמון המסר המרכזי, כפי שאמר בעבר ראש הממשלה הראשון דוד בן-גוריון: "עתידנו אינו תלוי במה יאמרו הגויים אלא במה יעשו היהודים". ממשלת ישראל צריכה לקבל החלטה על הפסקת המדיניות שהכתיב אובמה של "אף לא לבנה אחת" ולחזור לפעול ברוח הציונות כפי שפעלה מאז ומתמיד. אין דבר יותר מוצדק וציוני מאשר חידוש הבנייה בירושלים ובהתיישבות, החלת ריבונות באזור ושמירה על האינטרסים של מדינת ישראל.

כפי שאמר פרידמן בציטוט שהבאנו קודם, וכך גם נקבע במסמך העמדה, הנשיא טראמפ מתכוון לתת תמיכה מלאה להחלטות של ממשלת ישראל. אין כאן כמובן הבטחה מוחלטת לכך, אך אנו מצפים לתמיכה בממשלה הכי ימנית שהייתה כאן אי פעם. הרוח האחרת שנושבת מארה"ב תחזק את הממשלה בישראל גם כלפי פנים, וגם כלפי העולם. שמירת האינטרסים הישראליים הוא טוב לא רק לנו, אלא גם לממשל האמריקאי, אשר מקבל בת-ברית חשובה במזרח התיכון ושמירה אמתית על האינטרס הישראלי היא החלטה טובה גם לאמריקאים.

מתוך כך, ובתקווה ליחסים טובים יותר עם ממשל טראמפ, אנו מברכים אותו עם כניסתו לתפקיד החדש. אנו מצפים שהוא ואנשיו בממשל ידעו לנווט את ארה"ב לימים טובים יותר יחד עם דאגה למדינת ישראל ולשמירתה מפני כל מי שבא לפגוע בנו. לא בכדי פנו אלינו נציגי הממשל החדש וארגונים ציוניים בארה"ב והזמינו את נציגי מועצת יש"ע לטקס ההכתרה של הנשיא החדש. לראשונה ישתתפו נציגי מועצת יש"ע - עודד רביבי ראש מועצה מקומית אפרת וראש דסק חו"ל של מועצת יש"ע ובני כשריאל ראש עיריית מעלה אדומים - באירוע משמעותי זה, וייצגו את תושבי יהודה ושומרון ותומכי ההתיישבות בכל הארץ. מתוך רצון להביע את התקווה שלנו לשיפור היחסים בין מדינת ישראל וההתיישבות לממשל האמריקאי.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד