תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רש"פי אש

30/11/2016
מתוך הפייסבוק יערה דילאון תושבת נווה צוף (הגדל)

השבוע ציינו את כ"ט בנובמבר, היום בו החליטה עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי בארץ ישראל ועל הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. למרות שההחלטה הותירה בידינו רק חלק קטן מארץ ישראל, היא התקבלה בשמחה רבה, יחד עם הכנות ראשונות של הוועדה המכוננת לקראת הכרזת העצמאות, שהתקיימה כחצי שנה לאחר מכן. מאז חלפו 69 שנים, וערביי האזור עדין חושבים שניתן להשיב את הגלגל לאחור בעזרת טרור ומלחמות.

אסור לטעות, הצתות שבהן נתקלנו בשבוע החולף הן לא מנגל שנשכח, סיגריה שלא כובתה כראוי או צירוף מקרים של פגעי טבע. שריפות נרחבות של יערות, חורשות וכרמים במוקדים שונים במקביל הן חלק ממלחמתם של הערבים כנגד היהודים בארץ ישראל. לפעולות טרור אלה יש מטרה אחת – לפגוע באנשים או ברכושם בכוונה תחילה. טרור זה נעשה על ידי מעטים מהחברה הערבית, ואנו בטוחים כי חלק נכבד מהם מתנגדים לכך. אולם ההסתה שנמשכת במסגדים וברשתות התקשורת לא נפסקת. ההסתה מביאה להצתה.

בצעד חשוב הודיעה השבוע רשות המסים כי חלק מהאירועים שנחקרו על ידי המשטרה יוכרו כאירועי טרור והמדינה תפצה את התושבים שנפגעו. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, המקומות שבהם הוכרו ההצתות לתשלום פיצויים הם: חיפה, זכרון יעקב, מושב טל-אל, והיישובים דולב, טלמון, נווה צוף, נטף, גילון ונירית. רשות המסים הודיעה שתעדכן רשימה זו בהמשך ותוסיף מקרים נוספים, לאחר שהפרטים ייבדקו עד תם.

כמו בתחילת המאה שעברה כך גם היום, הערבים מנסים לפגוע בעם היהודי היושב בציון. בעוד אנו מפתחים את אדמת הארץ בנטיעת כרמים ופרדסים, בסלילת כבישים ובפיתוח שדות תעופה ונמלים ובהכשרת אדמות לבנייה – הם שורפים וממוטטים את האדמה עליה הם עומדים. אמרו זאת לפנינו, ובוודאי הדברים נכונים, רק מי שאדמת ארץ ישראל אינה שייכת לו מסוגל לשרוף אותה. כמו במשפט שלמה המפורסם, מי שמוכן שהתינוק ייהרג כנראה שאינו מחובר אליו בנימי נפשו.

כוחות הביטחון, ובמיוחד לוחמי ולוחמות האש, משטרת ישראל וכוחות ההצלה פעלו השבוע בחירוף נפש בחזית האש  והצילו משפחות רבות מסכנת חיים ומאיבוד רכוש וכסף רב. אנו מוקירים את עבודתם החשובה ומודים להם על כל המאמצים שהושקעו בימים קשים אלו. אך המסע לא תם, אנו קוראים למשטרת ישראל ולשירותי הביטחון למצות עד תם את החקירות בנושא ולהביא למשפט את המחבלים אשר סיכנו את תושבי מדינת ישראל.

-----

כיצד ניתן לסייע?

משפחות רבות ברחבי הארץ נשארו ללא קורת גג, איבדו רכוש רב ועדיין לא חזרו לשגרה. ריכזנו כאן מספר פרויקטים של אנשים טובי לב, אשר החליטו לעזור לאותן משפחות. בימים אלה ישנה חשיבות יתרה לעזרה הדדית בתקווה כי החיים יחזרו למסלולם במהרה. בלכידות ואחדות ננצח גם את הטרור הזה.

 

כבר מזה 15 שנה ששלומי כהן עובד בכרם שלו המתפרש על פני 300 דונמים וממוקם בואדי דילב, בין הישוב דולב לטלמון. ביום רביעי שעבר, במסגרת גל ההצתות החבלני הוצתה אש בכרם של שלומי וכילתה ממנו עשרות דונמים ופגעה אנושות במערכות ההשקיה. בהבחינו באש נאלץ שלומי להביט בעיניים כלות כיצד הכרם שלו נשרף בלהבות לשמיים בתוך הואדי מבלי שלכוחות ההצלה והכיבוי תהיה אפשרות להגיע אליהם מפאת גובה האש והלהבות. אנא עזרו לשלומי כהן לטעת את כרמו מחדש ולטעת בו תקווה.

קישור לפרויקט גיוס הכספים: www.projector.org.il/he/projects/72

  

הסיוע לבתים שנשרפו ביישוב נווה צוף מתחלק ל-3 נושאים:

1. תרומות כספיות - דרך אתר התרומות שבקישור הבא: www.projector.org.il/he/projects/73

או בטלפון – 052-7710238. כסף שאוספים כאן בשביל המשפחות הוא לעת עתה לא לבניית הבתים מחדש, אלא להוצאות ראשוניות בלבד כסיוע מידי.

2. סיוע של מתנדבים- מרוכז במוקד המוניציפלי של המועצה האזורית בנימין 02-9974106. להשאיר הודעה אצל המוקדנית ואנחנו נחזור אל המתנדב.

3. סיוע בציוד - מרוכז גם הוא במוקד המוניציפלי של המועצה האזורית בנימין. אנחנו נרכז את המידע לגבי הציוד ונחזור למי שרלוונטי. צריך כעת בעיקר ריהוט, ארונות מיטות שולחנות כיסאות, מוצרי חשמל, מקררים מכונות כביסה תנורים וכו'.

 

--

 

בית אל אוספים ציוד וריהוט לטובת משפחות שאיבדו את רכושן בשריפה בנווה צוף. כבר נאספו ונשלחו מספר משלוחים. אפשר להמשיך להביא ציוד וריהוט.

לתיאום: יעל בן ישר, דוברת בית אל: 052-5349512

 

--

 

ביום חמישי שעבר נשרפו שני בתים ביישוב טלמון, על תכולתם. המשפחות שאבדו ברגע אחד את כל רכושם וממונם זקוקות כעת לסיוע מידי לרכישת ציוד בסיסי ובגדים. אנא הירתמו לעניין ויחד נצליח לחזק את המשפחות ואת היישוב טלמון כולו.

קישור לפרויקט גיוס הכספים: www.projector.org.il/he/projects/71

 

 

ישיבת מבשר שלום בחיפה, בראשות הרב אבידן חזני, נבנתה באהבה ובעמל רב. לצערנו הישיבה נשרפה כליל בגל השריפות הנוכחי. התלמידים ב"ה בריאים ושלמים, אבל אין להם לאן לחזור והיכן ללמוד. חשוב לציין שהמקום הזה משמש כבית פעיל לאכילה ולימוד על בסיס יומיומי. כולנו יחד נבנה מחדש את הישיבה ונוכיח שהאהבה חזקה יותר מהכל.

קישור לפרויקט גיוס הכספים: www.headstart.co.il/project.aspx?id=21464

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד