תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קשרים בינלאומיים

10/10/2016
הגדל

בשבוע שעבר, ביום בו נרצחו מאות אזרחים בסוריה, רקטה נורתה מעזה על תושבי שדרות ובנס לא נפגע איש, מצא לנכון דובר הבית הלבן לגנות את ישראל על קידום תוכנית של עשרות יח"ד ליד שבות רחל. לצערנו, ממשיכים ארגוני שמאל ישראלים להילחם במדינת ישראל על ידי הוצאת דיבה רעה. כך ממשיך הלחץ הבינלאומי על הבנייה בעידודם של ארגוני שמאל שפועלים בעולם, ולצערנו ההתיישבות לא פועלת בזירה זו בצורה מיטבית. בשל כך, הקמנו מחדש לפני כמה חודשים את דסק חו"ל של מועצת יש"ע, אשר עוסק בהסברה בינלאומית על ידי אירוח משלחות ואח"מים מחו"ל, כתיבת מאמרים והופעה בתקשורת הזרה, השתתפות בכנסים בינלאומיים והעברת הרצאות למקבלי החלטות בחו"ל ועוד. מטרתן של פעולות אלה היא הסברת עמדתה של מדינת ישראל בכלל וההתיישבות בפרט בפני גורמים בינלאומיים, אשר יסייעו למדינת ישראל במערכה נגד החרם ושלוחות ה-BDS.

לשמחתנו, הדסק פועל ללא לאות, וכבר לפני כשבועיים חזרה משלחת של מועצת יש"ע מכנס של ארגון הישראלי IAC בארה"ב. ארגון ה-IAC הוקם על ידי ישראלים הגרים בארה"ב מתוך מטרה לחזק את הקשר בין ישראל וארה"ב.

המשלחת כללה את ראש דסק חו"ל של מועצת יש"ע עודד רביבי, מנכ"ל מפעל ליפסקי שבאזור תעשייה ברקן יהודה כהן, אבי היימן ומנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר. היוזמה כללה תערוכת ענק במהלך ימי הכנס בהפקת מועצת יש"ע, שעניינה המאבק בחרם ושכללה מגוון ממוצרי ההתיישבות: יינות מרמת הגולן ומיהודה ושומרון, תמרים מבקעת הירדן, מוצרי "אהבה" ממגילות ים-המלח וחומרי הסברה רבים. כל זאת, בשיתוף פעולה עם המשרד לעניינים אסטרטגיים בראשותו של השר גלעד ארדן, שמנהל את המאבק בדה-לגיטימציה של ישראל. מלבד המשלחת שלנו, נכחו בכנס נציגי הארגונים הגדולים ביותר הפעילים בצפון אמריקה. כגון: נציגי ההנהלה של AIPAC, המקימים והמייסדים של ארגון Stand With Us ועוד ארגונים מובילים אחרים.

במהלך ימי הכנס נערכו מפגשי עבודה והיכרות רבים ובכל יום נפגשו חברי המשלחת של מועצת יש"ע עם חברי קונגרס, סנטורים, בהם סנטור טד קרוז, ועם אנשי מפתח בתקשורת האמריקאית, הצטרפו לראש הממשלה ומשלחתו באו"ם, נפגשו עם מנהיגים אפריקאים בכירים, משקיעים אפשריים ובהם המיליארדר שלדון אדלסון, ובעיקר פעלו רבות בכנס הענק של ארגון הישראלים בארה"ב, IAC, בוושינגטון הבירה. חשוב לציין כי חלק מהפגישות נערכו בסיועו של קונסול ישראל בניו יורק, דני דיין, שקידם אותן ברצון רב.

בנוסף, הפקנו לקראת הכנס סרטון מיוחד העוסק בנושא התעשייה ביהודה ושומרון ושיתופי הפעולה הכלכליים וחשיבותם לשלום באזור. הסרטון הוקרן במפגש המרכזי בו נכחו כל משתתפי הכנס וזכה לתהודה רבה. לאחר הקרנת הסרט פנו גורמים רבים לחברי משלחת מועצת יש"ע במטרה לפעול יחד למען חיזוק התעשייה ולפעול נגד החרם וסימון המוצרים על ידי סיורים והסברה.

הפעילות ממשיכה גם בחודש הקרוב. בחג הסוכות הקרוב נארח משלחת של 30 חברי פרלמנט מכל העולם בגוש עציון ומערת המכפלה בחברון, והתקבלו הזמנות להשתתפות בכנסים גדולים וחשובים שיקיימו בארה"ב בחודשים הקרובים.

פעילות הסברה אקטיבית בעולם, תסייע להתיישבות, ובמידה רבה גם למדינת ישראל. שנה טובה וגמר חתימה טובה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד