תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנהרת הזמן

3/08/2016
הגדל

בימים אלה אנו מציינים שנתיים לצוק איתן, המערכה הארוכה מול החמאס בעזה, אחת עשרה שנים לגירוש מגוש קטיף. בשבוע שעבר דווח בחדשות 2 על מידע חדש שהתגלה בנוגע למנהרות של החמאס ברצועת עזה, האיום הכבד שנותר מצוק איתן. גורם בטחוני בכיר אמר כי חמאס חופר בכל חודש כעשרה קילומטרים של מנהרות מעזה לכיוון ישראל. למרות המנהרות שקורסות באופן שוטף וכל הניסיונות הישראליים למתן את איום המנהרות על ידי השמדתן, מסתבר כי החמאס עדיין ממשיך לחפור בקצב חסר תקדים לכיוון ישראל. לפי ההערכות בתקשורת, ישראל כבר השקיעה בנושא המנהרות כשלושה מיליארד שקל בשנים האחרונות והמכשול למנהרות, שבנייתו כבר החלה אמור להיות מושלם תוך שנתיים.

על אף המכות שהחמאס חוטף מאתנו בכל הקשור למנהרות, הוא ממשיך לנסות לייצר פיגועים ואירועים קשים שפוגעים בכל תושבי מדינת ישראל. המאבק התמידי הזה, נובע משנאה של ההגנה העיוורת של הפלסטינים כלפי ישראל וכל מה שהיא מייצגת. רק השבוע ראינו ברשתות החברתיות סרטון בו אבא קורא לחיילי צה"ל לירות בילד שלו, כדי ליצור פרובוקציה שבעזרתה יוכל להשמיץ את ישראל בעולם. הסרטון הזה מראה כמה עמוקה השנאה שלהם כלפי המפעל הציוני ואת הרצון שלהם לחסל את מדינת ישראל בכל מחיר. השנאה שלהם אלינו, שגורמת להם לחשוף גם את ילדיהם להרג וחורבן, נאמרה בצורה הטובה ביותר על ידי ראש הממשלה גולדה מאיר ז"ל: "יהיה לנו שלום עם הערבים רק כשהם יאהבו את ילדיהם יותר משהם שונאים אותנו".

לנו אסור לוותר להם. השבוע נציין אחת עשרה שנים לגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון. כבר אחת עשרה שנים שאנחנו לא נמצאים בגוש קטיף, שניתן במתנה לשלטון החמאס, ואנחנו עדיין אוכלים את פירות הביאושים של הגירוש. בזמנו התרענו שוב ושוב לגבי חוסר הביטחון שייווצר בעקבות מתן השטח בהסכם חד-צדדי, אך הזהרותינו נפלו על אוזניים ערלות. לא היה צריך לחכות זמן רב כדי לשמוע חלק מתומכי ההתנתקות חוזרים בהם ואומרים קבל עם ועדה כי הנסיגה מגוש קטיף הייתה טעות היסטורית, טעות אשר הביאה אותנו למצב בו אנו נמצאים כיום, כאשר בכל שנתיים אנו יוצאים למבצע צבאי ברצועה.

כרגע לא רואים אופק לשקט באזור הדרום. הניסוי של ההתנתקות כשל וצריך ללמוד לקח לעתיד ולהפנים שאסור שהדבר הזה יחזור שוב על עצמו. נסיגה משטחי ארץ ישראל איננה פתרון לבעיותינו. בריחה או הפקרת שטח לידי האויב לא יהפכו את האזור למזרח תיכון חדש אלא למזרח תיכון חדעאש. הטעות האיומה שאנו סוחבים על גבינו פוגעת באזרחי מדינת ישראל יום יום, ועושקת את תקציב המדינה בסכומי עתק.

כמו שאמר השבוע יו״ר הכנסת חה״כ יולי אדלשטיין במליאה ביום גוש קטיף בכנסת: "העקירה נעשתה שלא מרצון וללא תכלית ראויה. המחירים המשפחתיים, הנפשיים והאישיים כבדים מנשוא. מי שלא היה חלק מהעקירה לא יבין את גודל הצלקת ... מהמקום בו מגרשים אנשים מביתם לא יצמח טוב ולא יבוא שלום. העקירה חייבת להיות האחרונה בתולדות ישראל״.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד