תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שני צדיה של התשובה הציונית

6/07/2016
הגדל

שבוע קשה עבר על כל תושבי מדינת ישראל, ובעיקר על תושבי קריית ארבע והר חברון. בשני פיגועים שונים נרצחו על ידי מחבלים שפלים שניים מטובי בנינו. הלל יפה אריאל הי"ד, בת 13 בלבד, נדקרה בשנתה בביתה שבכרם אריאל ביהודה באזור גבעת החרסינה שבקריית ארבע. מיכי (מיכאל) מרק הי"ד, אב לעשרה ילדים, נורה למוות על ידי מחבל ביום שישי שעבר סמוך לעתניאל, בעת שנסע עם אשתו ושניים מילדיהם שנפצעו גם הם בפיגוע.

אנו מאמינים כי המאבק בטרור חייב לפעול בשני מישורים – ביטחוני והתיישבותי. עלינו להיאבק בכל מי שמנסה לפגוע ביהודים בכל מדינת ישראל וביהודה ושומרון בפרט. איננו מוכנים להיות ברווזים במטווח של האסלאם אשר כל מי שרוצה לפגע בנו מצליח. מהלך ביטחוני מתקדם שיעשה על ידי הצבא ושיכלול מעצרים בכפרים ובישובים הערביים במרחב הוא צעד חשוב והכרחי לשמירה על ביטחונם של תושבי יהודה ושומרון. כמו כן, חובה עלינו להיאבק בקיני הטרור, לעצור מנהיגים ואישי ציבור אשר מסיתים בתקשורת וברשתות החברתיות נגד ישראל ולתגבר את אבטחת הכבישים והישובים.

אך מהלך זה בלבד לא יהיה שלם. עלינו לשנות את המשוואה בה אנו רק מגיבים אל מול הפעולות של אלה הרוצים לעמוד עלינו לכלותינו. אנו יודעים כי מטרתם של המרצחים היא לגרום לנו לוותר על נחלת אבותינו, לכן, עלינו לגרום להם להבין כי אנו כאן כדי להישאר ואנו מעמיקים את שורשינו באדמת ארץ ישראל ומפריחים את יישובי יהודה ושומרון. לשם כך על ממשלת ישראל לשנות את המגמה באופן מהותי ולהכריע את הכף לטובת מדינת ישראל. אלפי יחידות דיור ממתינות לאישור ראש הממשלה ושר הביטחון כבר שנים רבות – במעלה אדומים, בהר חברון, ביישובי בנימין, בגוש עציון ובשומרון. אנו דורשים לאשר לאלתר את תכניות הבנייה ולקדם ללא לאות את בנייתן כמענה ציוני והתיישבותי הולם לאירועי הרצח הקשים. לא נסתפק באישור המצומצם של בניית 42 יחידות דיור. זהו לעג לרש, אשר אינו מהווה שום שינוי מגמה ביחס לרציחות הנוראיות שהתבצעו השבוע.

בנוסף, יש לדרוש גם את פיתוחן של תשתיות כבישים, חשמל, מים ותעשייה – בכדי שנגיע למצב שהן תהיינה מתאימות לפיתוח האזור ולהתפתחות העתידית. אנו כאן כדי להישאר, ועלינו להראות לאויבינו כי הם לא יצליחו לגרשנו מכאן לעולם.

כמו ציפור, אשר ללא שתי כנפיים איתנות אינה יכולה להמריא ולהתעופף בשמיים, כך המאבק בטרור ביהודה ושומרון אינו יכול להצליח ללא שתי הכנפיים שלו – מערכה ביטחונית וחיזוק ההתיישבות. שימוש רק באחד משני הכלים הללו יגרום לחוסר איזון, ולבסוף לחוסר השגת המטרה אליה אנו שואפים. בנייה ביהודה ושומרון בשילוב עם פעילות ביטחונית ללא משוא פנים זוהי תשובה ציונית הולמת, כמו ששאפה הציונות מראשית דרכה.

--

בתוך הדברים האלה, אנו רוצים לחזק את ידיהם של תושבי קריית ארבע והר חברון, אשר חשיבותם להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ובכל שאר ארץ ישראל לא תסולא בפז. תושבים אלה, שמקיימים יום יום חיים יהודיים בחבלי מולדת ובעיר האבות, הם המהות האמתית של חלוציות. אנו מחבקים אותם בימים קשים אלה ופועלים יד ביד בכל הכוח על מנת להחזיר את השקט והשלווה לחייהם של מאות אלפי תושבי יהודה ושומרון.

אנו קוראים לציבור – בואו לבקר באזוריה היפים ביותר של ארץ ישראל ולתמוך בעסקים ובמקומות הבילוי של יישובי הר חברון וקריית ארבע.

על כולנו להיות שם ולחזק את ידיהם של כל תושבי יהודה ושומרון. רק באחדות ובאמונה נשיב אלינו את ארץ אבותינו.

ביום ראשון הקרוב נערוך צעדת מחאה בקריאה – עד כאן! הצעדה תתחיל ממקום הרצח ליד צומת אדוריים ועד לישוב עתניאל שם תתקיים עצרת גדולה לחיזוק התושבים וההתיישבות.

בשבת פרשת בלק תתקיים שבת חיזוק לתושבי קרית ארבע ועתניאל והציבור מוזמן.

פרטים נוספים במודעות המתפרסמות.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד