תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אסון השריפה ברמת גלעד – קרני שומרון

15/06/2016
קרדיט תמונה: שלומי בוצר (הגדל)

 ביום שישי לפני שבועיים, 15 שנה (פחות שבוע) מיום הירצחו של גלעד זר ז"ל, הופרה שלוות ההכנות לשבת, בעשן סמיך ולהבות גבוהות אשר כיסו את שכונת רמת גלעד בקרני שומרון.

הרוחות העזות, אשר כיוונם ומהירותם השתנו בפרקי זמן קצרים, יחד עם פיצוצי עשרות המוקשים במקום הציבו בפני כוחות הכיבוי, הביטחון והמתנדבים מלאכת כיבוי קשה ומסוכנת. במערכה על כיבוי השריפה, השתתפו מעל 12 כבאיות ויחד עם 6 מטוסי כיבוי ועשרות מתנדבים מהישוב ומהאזור, סייעו והביאו להשתלטות על האש לאחר מאבק של כ-5 שעות רצופות.

כבר בשעה הראשונה לשריפה התקבלה על ידי המועצה החלטה לפינוי מידי של התושבים וכוחות ההצלה ששהו במקום על מנת למנוע את לכידתם בשטח האש. חוסר בדרכי הגישה היקשה על פעולת הפינוי אשר הסתיימה בנס ללא נפגעים.

נזק בלתי הפיך

התמונה אשר עלתה מהשטח, בעת עבודות הכיבוי ומיד עם סיומה, הייתה קשה. ארבע משפחות צעירות איבדו את כל רכושן כאשר הקרוואנים שלהם נשרפו כליל, יחד עם כל תשתיות המים, הביוב, החשמל התקשורת ועוד. המשפחות נותרו ללא קורת גג וביגוד ואנחנו נערכנו לטיפול ראשוני במשפחות.

רמת גלעד – השכונה העתידית של קרני שומרון

 

חשוב לציין שרמת גלעד מיועדת להיות, בסייעתא דשמיא, השכונה הגדולה ביותר בקרני שומרון כאשר מיקומה המיוחד מול נוף מישור החוף והים יהוו, עם גמר רישום הקרקעות והסדרתם, את נקודת הבנייה המסיבית הבאה באזור. מלבד זאת, קרני שומרון נמצאת כיום בתנופת פיתוח ומעל ל-550 בתים חדשים נבנים בשכונות האחרות.

 

התמונות הנ"ל צולמו בעת האירוע וממחישות את עוצמת האירוע והסכנה בו, ואת הנזק הטוטאלי לרכוש ולמשפחות.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד