תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קאק דיילה ישראל

8/06/2016
הגדל

יהודה ושומרון הגיעו לקרמלין. כן, זו לא התחלה של בדיחה כלשהי אלא מציאות. לרגל ציון 25 שנים לחידוש יחסי ישראל-רוסיה משרד החוץ ושגרירות ישראל ברוסיה ערכו השבוע אירועי ענק במוסקבה. במסגרת האירועים הוקם יריד גדול באולם המנאז' בקרמלין בו מציגים את מיצג ההסברה הגדול של ישראל – מיצג 9 הדלתות.

ביריד מוצגת ישראל בדרכים שונות שבאות לבטא את אופייה וייחודה של המדינה. מיצגים שונים מביאים לקהל הרחב ולמקבלי ההחלטות במוסקבה את הטכנולוגיה המיוחדת של ישראל, המיזמים היצירתיים, התרבות המגוונת, יחד עם הקצב הישראלי הידוע, היוזמה שאינה נחה לרגע, והתפתחות בכל התחומים – כלכלה, חקלאות, חברה, טכנולוגיה, תעשייה.

גם אנחנו פה. השנה, בפעם הראשונה, הגיעה למוסקבה משלחת של מועצת יש"ע בשיתוף המשרד לעניינים אסטרטגיים ומאבק בחרם, בהשתתפותם של ראש המועצה האזורית בקעת הירדן ויו"ר הוועדה למאבק בחרם של מועצת יש"ע דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית מגילות ולשעבר יו"ר מפעלי 'אהבה ים המלח' אריה כהן ומנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר. המשלחת הקימה יחד עם מנהלת הפרויקטים במשרדו של השר גלעד ארדן ביתן ענק עם מאות מוצרים מהאזור, בהם תמרים מזן מג'הול מבקעת הירדן, שמק זית ממשק אחיה ומבקעת הירדן, מוצרי קוסמטיקה ממפעל אהבה ים המלח, דבש מבקעת הירדן, סבונים מחברת סבונטו בכוכב השחר, מפות תבליט והסברה של מדינת ישראל, מבחר יינות מיקבי הבוטיק ביהודה ושומרון ועוד.

האירוע נפתח ביום שני ועד היום (שלישי) השתתפו בו מעל ל-6000 אנשים, להם חילקנו אלפי תמרים ודוגמיות מהתוצרת המשובחת של יהודה, שומרון ובקעת הירדן. הביתן שלנו, שהיה ללא ספק בין היפים ביותר במתחם, הציג את מיטב התוצרת הישראלית וחשף אותה לציבור הרחב, לתקשורת הרוסית ולמקבלי ההחלטות במוסקבה, תחת המותג MADE IN ISRAEL.

ביום שלישי כיבדו את האירוע בנוכחותם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, אשר הגיעו יחד עם משלחת נכבדה לביתן והתפעלו מההשקעה הרבה בהכנת הביתן ומהעושר הרב שהביאה איתה המשלחת מיהודה ושומרון. הזוג נתניהו נעמדו ליד הביתן דקות ארוכות, התעניינו במוצרים ושאלו על מגוון המוצרים השונים, ואנו הסברנו להם באריכות על כל מוצר ומוצר - מהיכן הוא מגיע וכיצד מגיבים אליו כאן ברוסיה.

הביתן והתוצרת מיהודה ושומרון חשפו בפני הקהל הרוסי, אנשי תקשורת רבים ומקבלי ההחלטות במוסקבה את איכות המוצרים מישראל, בעיקר מיהודה, שומרון ובקעת הירדן. הציבור הרוסי אינו שותף לניסיונות החרם על מדינת ישראל אלא להיפך. הם מתרשמים מהאיכות הגבוהה ומהקדמה שבתוצרת הישראלית ומתעניינים היכן ניתן לקנות את מה שמוצג. כשנשאלנו 'למה התמרים האלו כל כך טעימים?', ענינו - 'כי זה בא מארץ הקודש'.

וזה החידוש שאנחנו מביאים לעולם. מדינת ישראל משלבת היסטוריה ומורשת עתיקה של העם היהודי יחד עם טכנולוגיה מתקדמת ביותר, וכך נוצרת חקלאות ותוצרת באיכות גבוהה. שילוב זה הוא המפתח לניצחון על כל ניסיונות החרם והדה-לגיטימציה של ישראל. אנחנו יודעים לשלב בהווה את העבר מפואר שלנו עם עתיד מתקדם - מתכון בטוח להצלחה. כבר היום ברור שהפיתוח הכלכלי והטכנולוגי בישראל תורם לכל אזור המזרח התיכון. עכשיו זה ברור גם במוסקבה.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד