תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעלה אדומים תחילה

1/06/2016
הגדל

הסדר כלשהו עם הרשות הפלסטינית לא נראה באופק, את הכיוון הזה מוכנים לומר לא רק בציבור הימני, אלא גם בשמאל. מאידך, גם המצב הנוכחי, בו ישובים יהודיים נמצאים בשליטה צבאית בשטחי C אינה הגיונית. חלק גדול מהישובים האלה נמצא בלב הקונצנזוס הישראלי, ועל מדינת ישראל להחיל את ריבונותה המלאה בכל יהודה ושומרון. לשמחתנו, דברים אלה מתחילים לחלחל גם לתודעת הציבור הרחב ואפילו בשמאל שמבין כי יש דברים שעליהם כולנו יכולים להסכים.

סקר מיוחד שפורסם השבוע ושערך מכון "מדגם" בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח עבור שדולת ארץ ישראל בכנסת, מעלה תמונה ברורה ואופטימית, לפיה רוב גדול מאוד בציבור הישראלי, מימין ומשמאל, תומך בהחלת הריבונות הישראלית בעיר מעלה אדומים. לפי ממצאי הסקר, עולה כי כ-78% מהאוכלוסייה היהודית במדינת ישראל משוכנעים כי על ישראל להחיל את ריבונותה במעלה אדומים גם ללא הסכם - כפי שהחילה בחוק את ריבונותה על רמת הגולן בשנת 1981.

על תשובה אחרת בסקר, ענו מעל ל-70% מהמשיבים כי הם סבורים שיש להחיל את הריבונות במעלה אדומים, גם אם מדינת ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה. תשובה זו, מוכיחה מעל לכל צל של ספק כי הציבור בישראל מוכן למהלכים לחיזוק ריבונות המדינה באזור למרות האיומים שמושמעים משמאל על לחצים בינלאומיים אפשריים, ועל כנסת ישראל לפעול על מנת לשנות את המצב המדיני ולספח אל מדינת ישראל את שטחי יהודה ושומרון.

סיפוח יהודה ושומרון חשוב במיוחד כאשר תושבי יהודה ושומרון אינם שווי זכויות בחוק הישראלי כמו כל אזרח אחר. על פי הנתונים העולים מן הסקר, כ-88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל ולכן יש להחיל במעלה אדומים את החוק הישראלי במלואו.

שטחי יהודה ושומרון נמצאים כיום בשטח שבשליטה צבאית, אך המצב משתנה כל רגע, תודעת הציבור להתחלת החלת החוק הישראלי באזור מתגברת, והעם תומך בכך.

מהלך זה, שמובילה שדולת ארץ ישראל בכנסת הוא נכון וצודק, והסקר מוכיח שגם חכם. נפעל יחד עם השדולה על מנת לקדם את החלת הריבונות הישראלית על כל ההתיישבות ביהודה שומרון ובקעת הירדן בקרוב.

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד