תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אין טוב ממראה עיניים

12/04/2016
הגדל

אחת ההחלטות החשובות ביותר שהתקבלו בשנים האחרונות על ידי מי שעוסקים בהסברה ביהודה ושומרון הם הסיורים המודרכים. הסיורים ביהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד מהנוף הירוק של האזור ומטרתם היא להכיר את המרחב הזה לציבור הרחב ולקרוא לכל מי שרגלו עדיין לא דרכה בחבל הארץ הזה לבוא וליהנות ממנו. סוג הסיורים שחשוב ביותר להסברה ביו"ש הוא "יהודה ושומרון הגיע הזמן שנכיר" שמביא אישי ציבור ומובילי דעת קהל בארץ ובעולם ומפגיש אותם עם המורשת העוצמה וההון האנושי המיוחד כאן.

הסיורים פועלים כל הזמן וכוללים גם פוליטיקאים בכירים ומעצבי דעת קהל. לפני כחודשיים סיירה השרה לשוויון חברתי חה"כ גילה גמליאל במועצות האזוריות מטה בנימין ובקעת הירדן. במהלך הסיור אמרה השרה: "ממשלת ישראל, שאני חברה בה, חייבת להמשיך ולעשות כל שניתן על מנת לחזק את ההתיישבות והמתיישבים ביהודה ושומרון. חיזוק ההתיישבות זה אינטרס לאומי". שר החינוך חה"כ נפתלי בנט אמר במהלך סיור בכפר הסטודנטים באלפי מנשה כי הוא "רואה בכפרי הסטודנטים משימה לאומית, ערכית והתיישבותית חשובה מאין כמוה. זהו מעשה חשוב מאוד, שהדור הצעיר לוקח יוזמה ופועל בשטח. זוהי ציונות".

אז נכון, ציטוטים המבטאים את ערכי ההתיישבות ניתן למצוא בנקל מחברי כנסת מהצד הימני של המפה הפוליטית. באופן כללי, די קשה לשמוע התבטאויות מחברי כנסת ישראליים החורגות מהמסרים הפוליטיים שלהם. אך, סיורים רבים שנערכו לנציגים מחו"ל מראים את חשיבותם של הסיורים בפני העולם. דאג למברון, נציג ממשלחת של 25 חברי קונגרס ופרלמנט מרחבי העולם שהגיעו לסיור ביהודה ושומרון אמר: "אני שמח שבאתי לכאן, חשוב להיות כאן ולראות בעיניים את המקום. ביקרתי בישראל כבר 6 פעמים אך זו הפעם הראשונה ביהודה ושומרון, וכעת  אני מבין עד כמה האזור הזה חשוב וחיוני לישראל, וחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל". בפעם אחרת, ביקרה משלחת מקופנהגן ביהודה ושומרון - הביקור הוכתר בהצלחה. הדנים נהנו והתרגשו מהביקור והגיעו למסקנות מחודשות על מדינת ישראל בכלל, ועל ההתיישבות ועל בית אל בפרט. "שיניתם לנו את תפיסת העולם לגבי האזור כולו", אמר לנו אחד הנציגים מקופנהאגן.

הביקורים ביהודה ושומרון, אותם מכנים מי שעוד לא ביקר כאן "מעבר להרי החושך", מגלים את פני השטח האמתיים ומקלפים הרבה סטריאוטיפיים על ההתנחלויות וציבור המתנחלים. הנוף הירוק והקסום, אתרי התנ"ך, העסקים המגוונים, החקלאות הפורחת ואנשי המעשה מראים לכל מי שמבקר כאן את המקום האמיתי ללא התיווך המצומצם של התקשורת.

בגיליון הבא אנו נפרסם למענכם מוסף תיירות ענק לחול המועד פסח. אנחנו מזמינים גם אתכם לבוא ולקחת חלק בפעילויות המהנות שמסתתרות ביהודה ושומרון – פסטיבלים, מסלולי טיולים, חנויות מפעל, מעיינות, בתים פתוחים, אטרקציות, צימרים ועוד ועוד. אתם מוזמנים לקראת החג לבוא ולהביא אתכם את כל המשפחה על מנת להתרשם מהפריחה העצומה של יהודה שומרון ובקעת הירדן.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד