תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

זה רק מתחיל ביו"ש

30/03/2016
הגדל

ביום שני התכנסה בבנייני האומה ועידת ידיעות אחרונות למאבק בחרם נגד ישראל וב-BDS העולמי. נושאי הפאנלים בכנס סבבו סביב הנושאים הבוערים ביותר בכל הנוגע לחרם, אשר בכל אחד מהם מנסים ארגוני החרם להדיר את מדינת ישראל משאר העולם - המדיניים, הכלכליים, האקדמאיים והתרבותיים. מאות משתתפים בהם חברי כנסת, שרים, עיתונאים ואישי ציבור הגיעו כדי לתמוך ברעיון החשוב של הכנס.

הכנס המרשים כלל דוברים מהארץ ומהעולם וגם תערוכת קריקטורות מיוחדת שהוכנה עבור המשתתפים. חוברת הסברה נכתבה עבור משתתפי האירוע ומאות אנשים הגיעו ליום שכולו מאבק בארגוני החרם. שמחנו לראות כי גם עשרות הדוברים בכנס הבינו את המשמעות של חרם על יהודה ושומרון. רוב המשתתפים טרחו לציין שוב ושוב כי ארגוני הדה-לגיטימציה והחרם פועלים בלי קשר לסכסוך המדיני וללחצים על ישראל להקמת מדינה פלסטינית. נראה כי הגענו להבנה ברורה של מה היא הסיבה האמתית שמניעה את אותם ארגונים לפעול לחרם על יהודה ושומרון. לפי הקונצנזוס ששרר השבוע בוועידה, ניתן לומר כי בעוד שארגוני החרם מתהדרים בטענות הומניות של סיוע לפלסטינים, הם מנסים להשיג דבר שונה – הם לא רוצים שתהיה פה מדינה יהודית, הם רוצים לראות את האזור ללא ישראלים בכלל.

פעילותם של ארגוני החרם נגד מדינת ישראל כיום, מזכירה מאוד את אותן הדרכים שבהן בחרו ארגוני השמאל לפעול נגד ההתיישבות – בצד המדיני, הכלכלי, התרבותי והאקדמי. ארגוני השמאל פעלו נגדנו בפן המדיני בצורה קשה, ניסו בכל כוחם להניע מהלכים מדיניים על מנת לפגוע בהתיישבות ואף לעקור אותה. לאחר מכן, הם החלו בהחרמת ובסימון מפעלים ביהודה ושומרון כדי לפגוע בהם כלכלית, הם עדיין מנסים להפעיל לחץ על אומנים שלא יגיעו ליהודה ושומרון ולפגוע בנו תרבותית, כאשר במקביל הם ניהלו מערכה נגד אוניברסיטת אריאל כמאבק אקדמי.

בעולם לא עושים הבחנה בין יהודה ושומרון לבין מדינת ישראל, ולכן, התוצאה המרה שמתקבלת היא שכל ניסיון לפעילות נגד ההתיישבות הופכת במהרה לפעילות נגד מדינת ישראל ללא הבדל בין חלקיה השונים של המדינה. קל לומר היום שסימון המוצרים הוא רק על יהודה ושומרון, אך בפועל, מתחת לקרקע, ישנה עשייה בלתי פוסקת על מנת להפוך את מדינת ישראל למדינה שמוחרמת ומנודה על ידי כל העולם. כל מי שאומר שלחרם על יהודה ושומרון אין קשר לשאר המדינה עלול להתעורר יום אחד ולגלות מדבקות המסמנות מוצרים גם מהנגב, מהגליל ובשאר חלקי הארץ.

בשל כך, תפקיד הממשלה והמדינה הוא לחזק את ההתיישבות – אם בכלכלה, ואם בתעשייה, באקדמיה ובתרבות. עליה לסייע להמשך הבניה והפיתוח הפיזי והתרבותי בכל חלקי הארץ ובעיקר ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. דבר זה יראה לעולם שניסיונות לחרם

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד