תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המלחמה של כולנו בחרם

2/03/2016
הגדל

שבוע האפרטהייד, שהחל בשבוע שעבר בלונדון, נפתח במפגן פרו-פלסטיני ענק שקידם את פניהם של הנוסעים בתחנות הרכבת התחתית שבעיר. כרזות שנתלו הפצירו בציבור הבריטי לתמוך בתנועת החרם והסנקציות נגד ישראל בשלל טיעוני שווא. אמנם המפגן גרר אחריו סערה שגרמה להורדת הכרזות עוד באותו היום, אך טעמו המר של המפגן הזה לא פג מעיר הבירה האירופאית.

ארגון ה-BDS, מי שאחראי לתנועת החרם כנגד ישראל, פועל ללא לאות כדי להציג תמונת מצב שגויה ומשגה של המדיניות הישראלית מול הפלסטינאים ומרבה לשקר בענייני פעילות הצבא במוקדי חיכוך. ההחלטה של האיחוד האירופי לסמן את מוצרי יהודה, שומרון ורמת הגולן לא באה מתוך ואקום. הסיבה העיקרית שגרמה להחלטה הזו היא האווירה הפנימית שמנסה ארגון ה-BDS לייצר באירופה, ולצערנו אף מצליח.

אנו יודעים שהפעילות נגד התעשייה והמוצרים מיהודה ושומרון גרמו בעבר להעברתם של מספר מפעלים מתחומי יהודה ושומרון ולפיטוריהם של מאות עובדים תושבי הרשות הפלסטינית. לדוגמא מפעל סודה סטרים שעבר לפני שנתיים ממישור אדומים לנגב צמצם את עובדיו עד שהשבוע נפרדו עובדי החברה מעשרות העובדים האחרונים תושבי הרש"פ שתוקף אשרות העבודה שלהם פג.

אז בעוד שה-BDS תומך בטרור ובהרס במסווה של נאורות ושל חופש, אנו בוחרים בחירה אמתית בחיי יצירה ופיתוח המדינה בה אנו חיים. אסור לנו לשבת בחיבוק ידיים ולחכות שהפתרון ייפול עלינו מהשמיים, אלא אנו חייבים לקום ולעשות מעשה. עלינו לדבוק בדרך האמת שעל פיה אנחנו חיים ולגרום בעצמנו לשינוי.

כך אמר השבוע השר לביטחון פנים גלעד ארדן במפגש עם ראשי מועצת יש"ע: "לפני כחודשיים וחצי קיבלתי אחריות על הנושא ויש תקציב. ישנם הרבה ארגונים בארץ ובעולם ואנחנו בעיצומה של הכנת תוכנית שתראה את היתרונות בכל ארגון ויחד אנו נעצים את הפעילות שלנו. לשם כך מדינת ישראל שכרה שני משרדי עורכי דין גדולים דרך משרד המשפטים, בארה"ב ובאירופה. אני לא מצפה לניצחון מוחץ ומדובר בקרב ארוך אך בסוף אנחנו ננצח. המאבק ב-BDS דורש ליצר לחץ נגדי של פעילים רבים ובעיקר בעזרת אזרחי ישראל".

נכון, את המלחמה בחרם כנגד ישראל צריכה להוביל הממשלה. האמצעים שעומדים לרשותה הם רבים ומגוונים ואנו בטוחים כי הם יודעים לעשות את המוטל עליהם על הצד הטוב ביותר. יחד עם זאת, גם עלינו מוטלת החובה לא להפקיר את אחינו שפרנסתם עוברת טלטלה לא פשוטה בחודשים האחרונים ולעודד קניית מוצרים שמיוצרים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן ולחזק את אתרי התיירות באזור. אנחנו יודעים שבזמנים קשים עם ישראל מתאחד ומתאמץ יותר כדי לעזור איש לרעהו וכך גם היום. כשעסקים רבים ביו"ש נמצאים בסכנה עלינו להתאחד ולרכוש מוצרים שיוצרו על ידי אנשי העמל והעשייה ביהודה ושומרון.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד