תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שתוליכנו לשלום

25/11/2015
הגדל

מישהו צריך להתעשת ולקבל החלטות משמעותיות. כאלו שישנו את המשוואה.

כבר תקופה ארוכה מדי שאזרחי ישראל חיים תחת מתקפת טרור ברחובות, בכבישים ובבתי הכנסת, אנשים חושבים פעמיים לפני שהם מחליטים לצאת מהבית או לנסוע בכבישי יהודה ושומרון. אירוע רודף אירוע והחשש מאירועי הדקירה והטרור כמו הפחד מזריקת אבנים ובקבוקי תבערה משתק את התושבים שרק רוצים להמשיך בשגרת חייהם. הם רק רוצים לצאת לחתונה שאליה הוזמנו, להגיע לשבת אצל ההורים או אפילו סתם לבקר חברים בישוב הסמוך. אירועי ירי, דקירות, זריקות האבנים ובקבוקי התבערה נהפכו, לצערנו, לדבר שבשגרה, בעיקר בכבישי יהודה ושומרון.

בתקופה האחרונה ידענו כמה וכמה אירועים חמורים ובזמן כתיבת שורות אלה אנו עומדים לצערנו על 23 הרוגים בגל הטרור הנוכחי. רק בשבוע האחרון נרצחו ראובן אבירם ואהרון יסייב הי"ד בפיגוע דקירה בבניין פנורמה בתל אביב, בצומת גוש עציון נרצחו יעקב דון, עזרא שוורץ, שאדי ערפה והדס בוכריס הי"ד ובתחנת הדלק בכביש 443 החייל זיו מזרחי הי"ד, נפצעו תושבים מקריית גת מדקירות של מחבל, נפצעו חיילים בצומת תפוח ועוד עשרות אירועים. בלתי אפשרי להעלות על הדעת חיים בהם אנשים שחוזרים הביתה מהעבודה או תלמידים ששבים מיום לימודים חוששים לאורך כל הדרך. והחששות כל כך כבדים.

למצב כזה אסור לנו להתרגל. יש לנקוט בצעדים דרסטיים כלפי אלה המבקשים להורגנו בכל כביש שבו אנו נוסעים, בערים ובישובים ברחבי הארץ.

אז מה אפשר לעשות?

אנו יודעים שהצבא מתאמץ ככל יכולתו כדי לתת לאזרחים שלווה וביטחון. השאלה החשובה היא מה ההוראות שהוא מקבל מההנהגה המדינית, ומה עוד אפשר לעשות בכל הקשור להרתעת המחבלים. אנו מאמינים כי המשוואה במדינת ישראל צריכה להיות הפוכה - המחבלים צריכים לחוש מפוחדים ונרדפים, ולא להיפך. את זה יש לעשות בפעולות אקטיביות יזומות שיוצרות הרתעה, כמו עצירת מחבלים או מסיתים פוטנציאליים ומיצוי הדין איתם, גירוש ערבים המסיתים לטרור, מחבלים ובני משפחותיהם, סגירת ערוצי תקשורת שמעודדים טרור מניעת תנועה מראשי הרשות הפלסטינית שמדברים בזכות הטרור והרצח ועוד. כל הפעולות האלה חשובות כדי להכניע את הרצון של כל מי שמתכנן לפגוע ביהודים או מסית נגדם לצאת ולפעול.

מעבר לכך, עלינו לא לסמוך רק על ההרתעה ולדאוג בפועל לביטחוננו בכל מקום. על ההנהגה המדינית להורות לצה"ל ולמג"ב על עוצר של כל הערים והכפרים הערביים לצורכי בידוק וחיפוש, על בידוק קפדני לתושבי הרשות הפלסטינית בכל נקודות מפגש אפשריות עם אזרחי ישראל. כמובן שבנוסף לכך להגביל תנועת חשודים בכל מקום ובמיוחד במקומות בהם יש חיכוך עם אוכלוסייה ישראלית.

בסופו של יום, מדינת ישראל יחד עם הצבא צריכים לדאוג לכך שכל אדם שיוצא לעשות פיגוע ידע שחייו וחיי משפחתו ישתנו מקצה לקצה.

כל הפעולות הביטחוניות האלו טובות לטווח הקצר. את שינוי המשוואה האמיתי צריכה הממשלה לעשות במישור הלאומי על ידי חיסול רעיון גירוש היהודים והקמת מדינת טרור בלב ארץ התנ"ך. החלת הריבונות הישראלית בשטחי יהודה ושומרון זו הפעולה הנכונה שתמחק את האשליה של המפגעים שעל ידי טרור הם יגרמו לנו לברוח. אנחנו כאן ונישאר כאן לעד, והחלת הריבונות תהווה יתד חזקה לאמת זו.

לצערנו, למדנו כבר על בשרנו שעל כל דקה בה החלטות כאלו אינן מתקבלות אנו משלמים בעוד ועוד טרור עם פצועים והרוגים. כולנו תקווה שלא יהיו עוד.

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד