תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

זה העסק שלנו

11/11/2015
הגדל

הירידה בתחושת הביטחון שנגרמת בעקבות גל הפיגועים בחודשים האחרונים גורמת לכך שאזרחי ישראל פוקדים פחות את אזור יהודה ושומרון. עקב כך, העסקים ביהודה ושומרון מאבדים את לקוחותיהם והכנסותיהם יורדות באופן דרסטי. המחבלים וארגוני הטרור שמנסים להפיץ פחד בעזרת פיגועי הדקירה, זריקות האבנים וזריקות בקבוקי התבערה, רוצים לעצור לנו את החיים. תפקידנו – לא לפחד להמשיך את החיים, ולדאוג שבעלי העסקים לא יפגעו מהטרור.

כולנו יודעים שמטרתם של הרוצחים הפלסטינים היא להפריע לנו בשגרת החיים. הטרור פועל בדרך של אירועים בודדים שמקימים הרבה רעש, כל זאת בשביל ליצר אווירת מתח וחשש בכל הארץ. אל לנו לתת להם לנצח, אסור לשחק לידיים שלהם. ברגע שאנו מפסיקים לצאת לבילויים, לטייל ולקנות, כשאנו עוצרים את שגרת חיינו, האויבים שלנו מנצחים.

ללא ספק, הראשונים שנפגעים מגל הטרור הנוכחי הם כמובן עסקי התיירות, שחלקם מדווחים על בין 80% ל-100% ביטולים בחודש האחרון בצימרים, בלינות ובהדרכות ביהודה ושומרון. אי הגעתם של תיירים ומטיילים לאתרי התיירות והנופש באזור גורמת באופן ישיר מצוקה לבעלי העסקים, ובמיוחד לבעלי העסקים הקטנים. באופן מצער, עיקר הפגיעה היא בגללנו, אזרחי ישראל שממעטים לטייל ולצאת לקניות ולסידורים באזור יהודה ושומרון בגלל החשש האמיתי מפיגועים.

לכן, חשוב שבימים אלה נתחזק ונחזור לדרך הרגילה בה חיינו התנהלו. לא בצורה יהירה וחסרת חשיבה, אלא בדרך אחראית ובטוחה. המשטרה והצבא עושים מעל ומעבר כדי לשמור ככל האפשר על הביטחון וכדי להיות במגע מידי עם כל מפגע. כמעט בכל צומת וטרמפיאדה בהם נמצאים מתיישבים – צה"ל והמשטרה מתגברים עמדות. האירועים האחרונים מראים שכוחות הביטחון מגיעים באופן מידי לאירועים, והשוטרים, החיילים ואנשי הביטחון מסיימים במהירות וביעילות כל אירוע.

האחריות לאחינו בעלי העסקים ביהודה ושומרון מוטלת על הכתפיים שלנו. ישנה אחריות על כל אחד ואחד מאתנו להמשיך לשמור על שגרת חיים, לבוא לחזק את בעלי העסקים ולקנות מוצרים בעסקים ביהודה ושומרון. כך נשמור על הכלכלה של ההתיישבות כדי שלא תיפגע חס וחלילה בימים אלו. רק ביחד ננצח.

בסופו של חודש כסלו הבא עלינו לטובה יחול חג החנוכה וכולנו כבר מתחילים לתכנן את הטיולים המשפחתיים. השנה נתכנן כולנו טיול בשומרון, יהודה ובקעת הירדן. ישנם עסקים רבים בהם תוכלו לעבור בדרככם: תכננו לינה באחת מהאכסניות הפרוסות באזור, צאו לטיולים דרך מדרשות ובתי ספר השדה, השתתפו בסיורים ביקבים ומפעלי השמן המעולים של יהודה ושומרון, בקרו באתרי התיירות הייחודים לאזורנו, וקנחו בארוחת צהרים באחד הדוכנים או המסעדות במקום. כי בכל זאת, העסקים ביהודה ושומרון הם גם העסק שלנו.

חודש טוב.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד