תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שומרים הפקד לעירך

14/10/2015
הגדל

בשבועות האחרונים המצב ביטחוני רעוע מאין כמוהו. בכל יום אנו מזדעזעים לקבל בטלפון הנייד או במחשב צפצוף קצר המודיע על עוד פיגוע ועל עוד פיגוע. קו האש הראשון כמעט בכל רחבי הארץ הוא אזרחים חפים מפשע שנמצאים בדרך לעמל יומם. אך התגובה הראשונה תגיע, בדרך כלל, משוטרי משטרת ישראל, חיילי מג"ב, חיילי צה"ל ושאר כוחות הביטחון שעומדים בחזית ומגנים על אזרחי ישראל בגופם.

האירועים האחרונים הראו כי גם אזרחים מהשורה מפגינים אומץ וגבורה ראויה לשמה. אזרחים שמשתלטים על מחבלים ומנטרלים אותם מנשקם ראויים לכל הכבוד אליו זוכים כוחות הביטחון. אנשים טובים שלא מפחדים ומביאים את עצמם למצב מסוכן באחדות שאין כמותה מנצחים את אנשי הטרור. בכלל, אזרחי ישראל מתנהגים בתקופת הטרור הזאת בבגרות יוצאת דופן ובאהבת ישראל שאין שניה לה.

אך אין ספק כי הגיבורים האמתיים של גל הטרור הנוכחי הם שוטרי משטרת ישראל. רואים אותם בסרטונים המשודרים בטלוויזיה וברשתות החברתיות עם אקדח שלוף בעוז אל עבר המחבל שבא לרצוח יהודים ומנטרלים אותו במחי ירייה. השוטרים וחיילי מג"ב מגלים בימים אלה רצינות ואחריות שאין שניים להם בתוך כל הטירוף שסובב אותנו. אם ניקח את מכלול האירועים שהתרחשו בשבועות האחרונים נראה שרובם המוחלט הגיע אל סופם על ידי כוחות הביטחון.

אלו הרגעים היפים ביותר של כחולי המדים, אלו שבימים האחרונים מתוארים בתיאורי גבורה כ"שכפ"ץ של המדינה" וכ"שומרי החומות". אלו שעד לפני כמה שבועות היה נוח לכולם להשתלח בהם בגלל אירועים כאלו ואחרים. השוטרים שנמצאים כעת בכל מקום בארץ, עובדים שעות ארוכות כשהם חשופים לפגיעות מכל כיוון, רחוקים מהבית ומהמשפחה הם אותם שוטרים שעד לפני מספר ימים היו שק החבטות הרשמי של אזרחי מדינת ישראל. בימים אלה אנו דווקא מגלים את חוזקם ואת איתנותם של השוטרים וחיילי מג"ב כשאנו רואים בכל יום שאף מחבל אינו מצליח להתחמק מידיהם וכל האירועים מסתיימים באופן המהיר והיעיל ביותר.

אנו צריכים לומר תודה לכל שוטרי משטרת ישראל, חיילי משמר הגבול וחיילי צה"ל. בלעדיהם כל פיגוע שהסתיים בפציעות קלות בלבד היה נמשך לאירוע רצחני שהיה מטיל פחד ואימה בכל רחבי הארץ. אנו צריכים לומר תודה גם למשפחותיהם של כל אנשי כוחות הביטחון – לנשים, לבעלים, לילדים ולהורים - על התמיכה הרבה שהם מקבלים בבית כדי לצאת ולהגן על כל תושבי מדינת ישראל. אין דבר מובן מאליו ביציאה מהבית בידיעה שאתה חשוף לפגיעת מחבל ושחייך נתונים בסכנה. לחיילי צה"ל מגיעה גם תודה מיוחדת על היותם השומרים של תושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן לאורך כל השנה בכל מקום ומקום.

אנו מחבקים את שוטרי משטרת ישראל, חיילי מג"ב, חיילים צה"ל וכל כוחות הביטחון ובני משפחותיהם ומודים להם רבות על פועלם החשוב למעננו ולמען עתיד מדינת ישראל. תודה.

***

הנהגת ההתיישבות ומועצת יש"ע החליטו ביום שלישי על ביטול העצרת שתוכננה ועל סגירת מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה. בימים בהם נמצאת מדינת ישראל במתקפת טרור קשה ומתוך הבנה שכוחות הביטחון, המשטרה ומג"ב נמצאים תחת עומס אירועים ומשימות חסר תקדים, מצאנו לנכון לא להעמיס עליהם אתגרים נוספים. מתוך תחושת אחריות ושותפות עם כל עם ישראל החלטנו לבטל את העצרת.

אנחנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון ושולחים תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד