תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עם הנצח לא מפחד

7/10/2015
הגדל

ימי חג הסוכות הפכו לאבל לכל עם ישראל עם היוודע דבר הירצחם של נעמה ואיתם הנקין הי"ד כשנסעו חזרה לביתם שבאיתמר יחד עם ילדיהם ועל הירצחו של הרב נחמיה לביא הי"ד בעת שירד לעזור לאהרן בניטה הי"ד שנדקר למוות בדרכו לתפילה בכותל יחד עם משפחתו. מעשי רצח אלו הם חלק קטן מהניסיונות לפגע ביהודים המתרחשים בזמן האחרון ביתר שאת ביהודה, שומרון וירושלים. מאות אירועים של הפרות סדר, זריקות אבנים ובקבוקי תבערה מתבצעים בכל יום ואינם מדווחים באף כלי תקשורת מכיוון שאין בהם נפגעים בנפש, אך לכל אחד מהם יש להם את הפוטנציאל להפוך לאירוע קטלני שבו נרצחים בני אדם, כמו שקרה בשבוע שעבר.

האירועים החמורים האלו לא היו מתרחשים לולא ההנהגה ברשות הפלסטינית לא הייתה מסיתה לרצח של יהודים חפים מפשע בכל מחיר. נאומו של אבו מאזן באו"ם, בו הוא האשים את ישראל בפגיעה בהר הבית, היא דוגמה לאמירות שתומכות באותם מחבלים שרוצים לקום ולאחוז בנשק. "קבוצות ישראליות פורצות למסגד אל-אקצה", אמר אבו מאזן בנאומו באו"ם, "הם מנסים לחלק את מתחם אל-אקצה בגיבוי ישראלי. הם מנסים למנוע ממוסלמים מלהיכנס בשעות מסוימות לרחבת המסגד. ישראל עושה טעות חמורה כי אנחנו לא נקבל זאת". אמירות הקוראות לתגובה עממית, כמו זו שאמר אבו מאזן, הן אלו המסיתות את הקמים עלינו להורגנו.

אנו, עם הנצח, כבר עברנו תקופות קשות. למודי נסיון אנו מבינים שאירועים אלו הם רק ניסיון כושל שמטרתו להפחיד ולהרחיק את עם ישראל מיישובי יהודה ושומרון, וניסיון להרחיק את עם ישראל מעיר הנצח ירושלים. אותם שונאי ישראל טועים לחשוב כי על ידי מעשי אלימות מתועבים הם יוכלו לנתק אותנו מאדמת אבותינו הקדושה בה חיו אבות האומה היהודית אלפי שנים. ההיפך הוא הנכון. בימים אלו אנחנו מתחזקים ומקבלים עוצמה מהחוסן הנפשי והקהילתי בישובים ובקהילות ברחבי יש"ע. בכך מתחזקת ההבנה שלנו שארץ ישראל היא נחלת אבותינו, והיא אף פעם לא תהא מקום למשא ומתן. בוודאי שלא בגלל מעשי רצח אכזריים של אויבים.

אין מקום לבהלה ופחד, אין מקום לחולשה ולרפיון. המעשים וההתיישבות ינצחו. בימים אלו נדרשת תפיסה חדשה, אקטיבית, האומרת שהאויבים צריכים להתגונן מפנינו. אנו נסגור את ערוצי הטלוויזיה והרדיו המסיתים את תושבי הרשות לרצח יהודים, אנו נטיל הגבלות וקנסות על משפחות שילדיהם עוסקים בטרור, אנו נעצור מנהיגי דת שיסיתו את מאמיניהם לפגיעה ביהודים ואנו נעצור נערים שיזרקו אבנים על תושבים וחיילים.

ובצד ההתיישבותי – אנו מחזקים את התפתחות והבנייה. לאורך שנות קיומה של הציונות תמיד פעלנו כך, ויש לנהוג כך גם עכשיו. מאירועים אלו נצא חזקים יותר וגדולים יותר. מטרתנו היא אחת – להחזיר את הביטחון לתושבי מדינת ישראל. אנו לא יורדים לרמתם המתועבת של אויבינו ולוקחים את החוק לידיים – אנו מחזקים את ההתיישבות בארץ ישראל על ידי הוספת עוד שכונות בישובי יהודה ושומרון, אישורי תוכניות בנייה וקבלת תושבים חדשים לקהילות הקיימות. שינוי תפיסה זו יביא ביטחון לכלל תושבי מדינת ישראל. רק ככה ננצח.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד