תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מתיישבי העתיד

9/09/2015
בית ספר עשה חיל באפרת פורסים טליתות על ילדי כיתה א (הגדל)

בשנה האחרונה הצטרפו אל מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון כעשרת אלפים ישראלים. ממוצע הגידול השנתי במספר התושבים ביהודה ושומרון, בעשר השנים האחרונות, הוא מהגדולים ביותר בארץ ועומד על 4.9%, כאשר הממוצע הארצי עומד על 1.9% בלבד. הגידול המהיר באוכלוסייה מביא איתו, כמובן, גם ילדים ונוער שמבקשים לשבת ולחבוש את ספסלי בתי הספר היסודיים, התיכוניים, האולפנות, גני הילדים, תלמודי התורה והישיבות. הגידול באוכלוסיית יהודה ושומרון נוצר, בעיקרו, בעקבות כניסתם המבורכת של זוגות צעירים רבים לישובים ביהודה ושומרון. אותם זוגות שבאים מכל רחבי הארץ אשר חלקם הוא דור ההמשך של ההתיישבות, ביחד עם ילדיהם, ומפתחים דרישה גבוהה למקומות לימוד. בעקבות כך, זכינו גם השנה להקמתם של מוסדות חינוך חדשים ברחבי יש"ע. בבנימין, לדוגמא, נפתחו השנה שבעה גני ילדים חדשים, באפרת נפתחה כיתה א' חדשה, בקריית ארבע נפתחו שלוש כיתות א' חדשות ובמועצה אזורית שומרון נפתחו השנה לא פחות מאשר עשרה גני ילדים חדשים.

בישובים ביהודה ושומרון לומדים היום כ-167,000 תלמידים שמהווים כ-7.6% מתלמידי מדינת ישראל, כמות גדולה ללא ספק. הנה כמה נתונים עדכניים ממספר מועצות מקומיות ואזוריות ביהודה ושומרון: במועצה המקומית קדומים נפתחו השנה 14 גני ילדים עבור 424 ילדי הישוב, במועצה האזורית גוש עציון יחלו ללמוד השנה 2,700 תלמידים בבתי הספר היסודיים כש-600 תלמידי כיתה א' יתחלקו ל-24 כיתות. במועצה האזורית הר חברון ילמדו 170 תלמידי כיתות א' ב-7 כיתות, במועצה המקומית קריית ארבע יחלו השנה ללמוד 294 תלמידי כיתות א' ב-12 הכיתות. במועצה המקומית אפרת יחלו השנה את לימודיהם 2,092 תלמידים בבתי הספר היסודיים, מתוכם 226 תלמידים ילמדו ב-11 כיתות א'. 

ביהודה ושומרון ישנה התפתחות מתמדת של מוסדות חינוך וגם השנה נפתחו מוסדות חדשים ברחבי יהודה ושומרון. ראויים לציון מוסדות החמ"ד החדשים בבקעת הירדן כמו בית הספר "תמר" שהוא בית הספר הראשון של החמ"ד בבקעת הירדן, אולפנה חדשה במושב חמרה הראשונה בבקעת הירדן, ואף את פתיחתן של שלוש מכינות קדם צבאיות חדשות – במעלה אפרים, במבוא דותן ומכינה לבנות בתפוח. 

זוגות צעירים, המחפשים אזור צעיר ותוסס עם מערכת חינוך טובה, מגוונת ובעלת קצב התפתחות מרשים יודעים בדיוק לאן לבוא – יהודה ושומרון. בחינוך ביהודה ושומרון מושקעים משאבים רבים, כל זאת בכדי שילדיכם יוכלו ללמוד בצורה הטובה ביותר, על ידי מורים מעולים ותנאי לימוד מפרים ונוחים. זוגות רבים, מגיעים לאזורי ההתיישבות ונהנים מבתים יפיפיים במחירים נוחים . זוהי נקודה למחשבה למקבלי ההחלטות – אזור מבוקש במדינת ישראל, עם מוסדות חינוך מעולים במרחק לא רב ממרכז הארץ הוא הפתרון הטוב ביותר למצוקת הדיור. 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד