תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ההשלכות של המשט

1/07/2015

 

הספינה "מריאן" עשתה השבוע את דרכה מסציליה שביוון לעבר חופי ישראל כחלק ממשט תמיכה בטרור המסתתר תחת טענות של הומניטריות. נוכחנו לגלות שעל סיפונה של אותה ספינה עמד לא אחר מאשר באסל גטאס, חבר כנסת מהרשימה הערבית המשותפת, שהחליט לתמוך בפעילי המשט בצורה אקטיבית. לאחר שהספינה שטה במשך שלושה ימים לעבר ישראל כוחות מחיל הים עצרו אותה במהלך הלילה של יום שני.  

המעשה שעשה ח"כ גטאס אינו מחווה של רצון טוב כלפי תושבי עזה, אלא פגיעה מכוונת במעמד של מדינת ישראל בעולם. כשחבר כנסת קורא ברדיו קול ישראל שיש "לשבור את המצור שמטילה ישראל על עזה", אזי כוונותיו ברורות לכל. ישראל לא מטילה מצור על עזה, אדרבה, ישראל מסייעת להעברת סחורות וציוד הומניטרי לעזה, כ-800 משאיות מידי יום. תמיכה בטרור היא דבר שלא יעשה בשום צורה, בוודאי כשמדובר בארגון בטרור שמכוון כנגד המדינה שבה נבחר גטאס לכהן בה כאחד מנציגיה – אין לאפשר זאת בשום צורה. כשחבר כנסת ערבי עולה על משט המתנגד לזכות הקיום הלגיטימית של מדינת ישראל הוא חושף בפנינו את פניו האמיתיות הנותנות יד לשונאי ישראל.  

כשחברי כנסת ערבים עולים על משט שמקדם טרור הם למעשה יוצרים דה לגיטימציה למדינה אותה הם מייצגים. הם הולכים יד ביד עם אלה הפוגעים בנו בצורה יומיומית ובכך הם שותפים למאבקם של המרים באויבינו. לכן, בכל תכנון אסטרטגי של מדינת ישראל בעתיד יש לקחת בחשבון את העמדות הפרו פלסטיניות של ח"כ גטאס וחבריו. אל לנו לשבת בחיבוק ידיים בזמן שחברי הכנסת הערביים מנסים להרוס את תדמיתנו הבינלאומית. 

ערביי ישראל שחיים פה הם בעלי זכויות דמוקרטיות שוות לכולם, והם זקוקים לנציגים הרבה יותר נאמנים מאשר ח"כ גטאס וחבריו. הם צריכים שליחי ציבור אמיתיים שיוכלו לעזור להם בכלכלה, ברווחה ובתרבות. הם צריכים נציגים שיוכלו לעזור להם בבעיות האמיתיות שלהם ולא יבזבזו את זמנם בתמיכה בטרור. במקום שחברי הכנסת יעשו את הדברים שיעזרו לציבור שבחר בהם הם מתרועעים עם מחבלים ומאבדים את האמון שניתן להם על ידי הציבור. 

המשט הזה, יחד עם משטים קודמים ועם דו"ח האו"ם על מבצע צוק איתן, מוכיחים לנו יותר מכל שתהליך ההתנתקות מחבל עזה ומיישובי צפון השומרון היה טעות. ב2004, אמר אריאל שרון בכנס הרצליה על תוכנית ההתנתקות כי "יש לנו הזדמנות לבסס שותפות חדשה עם הקהילייה הבינלאומית, במאבק נגד הטרור ואי-היציבות האזורית והעולמית. העולם ובמיוחד אירופה למדו להבין בפני מה אנו עומדים זה שנים רבות". התמיכה הבינלאומית שהובטחה לנו על ידי רבים לפני הגירוש לא ניתנה לנו והלגיטימציה לה ציפו התומכים בתוכנית ממדינות העולם לא הגיעו ונוכחנו לראות את זה השבוע.  

מאז הגירוש, פעולותיו של החמאס כפו על ישראל ארבעה מבצעים צבאיים גדולים בעזה שגררו אחריהם את השחרת פניה את מדינת ישראל בעולם יותר מבעבר. אנו רואים כי נסיגות וויתורים לא עוזרים לנו לקבל מהעולם לגיטימציה והכרה במדינת ישראל. רק השבוע חווינו פיגועים רצחניים שהוכיחו לנו שאין לנו אינטרס לוותר על עוד שטחים מארצנו וממולדת
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד