תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מטרתו האמתית של החרם

10/06/2015
הגדל

בשבועות האחרונים אנו שמים לב לעלייה בקריאות לחרם על ישראל. אנו שומעים בתקשורת על יותר ויותר ארגונים אנטי-ישראליים שתומכים בעצירת הקשר הכלכלי, התרבותי והאקדמי עם ישראל. ארגוני חרם אלו מסתובבים בקמפוסים של אוניברסיטאות ברחבי העולם ומשתמשים במניפולציות ובשקרים על מנת להסית את העולם נגדנו ללא הפסק.

צריך לשים את העובדות על השולחן, למרות ההתמקדות של הארגונים האנטי-ישראליים דווקא ב"כיבוש", הם אינם מנסים רק לשנות מדיניות ישראלית כזאת או אחרת. המטרה שאליה מכוונות פניהם של אותם ארגונים, היא דה-לגיטימציה של ישראל בעולם תוך פגיעה ישירה בזכות הקיום של המדינה היהודית.

גם פעילי שמאל ישראליים שמסתובבים ברחבי העולם, מפיצים שקרים על חיילי צה"ל ועל המדיניות הישראלית ביהודה ושומרון, מעודדים במעשיהם את החרם על ישראל. בעבר ראינו כבר לחץ על אמנים לא להופיע בארץ, בקשות מאוניברסיטאות לא לארח חוקרים ישראליים ודרישה מקבוצות הספורט לא להתחרות נגד נבחרות ישראליות. השמאל הישראלי וארגוני החרם הישראלים מנסים לפגוע בתדמית של מדינת ישראל בעולם כשהאג'נדה האמיתית שלהם היא הפיכתה של מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה.

אותם ארגונים מדיפים ריח רע של אנטישמיות המתחבאת תחת טענות להומניזם וזכויות אדם. שרת המשפטים איילת שקד, בנאומה בכנסת על החלטת התאחדות הסטודנטים בבריטניה לתמוך בחרם על ישראל, אמרה כי "מדובר באנטישמיות בגלימה חדשה, אלו אותם תסמינים. האנטישמיות הישנה עשתה דה-הומניזציה ליהודים, ועכשיו עושים זאת למדינת היהודים". לדברי שקד, קיימת צביעות של אירגוני החרם שמתעלמים מהבעיות במדינות אחרות ולא פועלים נגדם. "בסוריה נשחטים מאות אלפי ילדים, נשים וגברים והעולם שותק. במדינות ערב ראשים נערפים - והעולם שותק ... זה לא פוליטיקלי קורקט להיות אנטישמי, אבל זה סופר-אין להיות אנטי-ישראלי". והיא צודקת, תנועת החרם היא חלק מאותה אופנה רגעית שמתעלמת מבעיות אמתיות ורציניות בשאר העולם ומסתכלת על מדינת ישראל דרך זכוכית מגדלת מעוותת.

בסופו של יום, אין סיבה ממשית לחשוש מחרם על ישראל. מי שירצה להחרים את כל המוצרים שמקורם בישראל ימצא את עצמו ללא מחשב ודיסק און קי, ללא מצלמה במכשיר הנייד, ללא האפשרות לשלוח מסרון וללא עוד אינספור מוצרים בסיסיים אחרים שמיוצרים באופן זה או אחר בישראל. העולם כולו רודף אחרי המח הישראלי שמפתיע פעם אחר פעם בהמצאות ובטכנולוגיות מהמתקדמות ביותר. בשל כך ישראל נמצאת בהסכמי סחר ומידע בינלאומיים רבים עם מדינות בכל רחבי העולם והחרם לא נראה קרוב כלל וכלל.

יש להיאחז באמונה בצדקת דרכנו, באמונה שכל מה שאנו עושים הוא למען המטרה הצודקת של יישוב הארץ וההיאחזות בה. גם אם קשה והאופק לא נראה קרוב, יש לנו את ההבטחה האמתית שארץ ישראל שייכת לעם ישראל אנו נמשיך ללכת בדרכנו הישרה וגם זרם עכור זה ייעלם.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד