תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לנצח באמת

15/04/2015
הגדל

העם בחר ימין. כמה פשוט. כשבודקים את המספרים בעין נקיה זה ברור. ובכל זאת ספקולציות שנשמעות בימים האחרונים צריכות להטריד כל איש ימין, ואין זה משנה לאיזו מפלגה ממפלגות הימין הוא הצביע בבחירות. אם בבוקר ה-18 במרץ ניתן היה להבין בבירור כי ממשלת ישראל הבאה תהיה ממשלה לאומית חזקה, שתשמור על ארץ ישראל מפני אויביה מבית ומחוץ – כעת המשחק הפוליטי עלול להקים עלינו בפעם השלישית ממשלה שבראשה עומד אמנם איש ימין, אך ידיה אינן כן. השבוע בישעמדה - על רצונו הברור של העם ועל ההזדמנות להגשים אותו, שאותה אסור לפספס.

דמוקרטיה: "ביוונית, 'שלטון העם', היא שיטת ממשל בה יש לאזרחים יכולת וזכות להשפיע על המדיניות הציבורית במדינתם, באופן חוקי וממוסד" (ויקיפדיה).

בבוקר ה-18 במרץ ניתן היה לראות בבירור על פניהם של מצביעי הימין והשמאל מי בדיוק ניצח בבחירות. הימין צהל, השמאל התאבל והבין ששוב הוא לא הצליח לקבל לידיו את מפתחות המדינה, חרף תקציבי הענק שהושקעו בקמפיינים שכל מטרתם הייתה להטות את דעת הקהל שמאלה.

כשבוחנים את מספר המושבים של המפלגות, את רצון העם, הקואליציה הטבעית ביותר והגדולה ביותר היא של מה שנקרא "השותפים הטבעיים". מדובר במפלגות שמצביעים להן אוהבי ארץ ישראל, ציונים שהתפכחו מחלום המדינה הפלשתינית, שלא מרגישים בעירה גדולה לייבש את התקציבים להתנחלויות, או תשוקה בלתי מוגבלת להמשיך ולשחרר אסירים תמורת ה"זכות" לנהל משא ומתן עם הערבים ושלא מתביישים לדבר ולעשות ציונות.

רצון העם נאמר במפורש. העם רוצה ממשלה לאומית, שסדר היום שלה הוא לאומי, ציוני, ימני. כל חיבור שיוליד סדר יום שונה, משמעותו הליכה נגד רצון הבוחר. במהלך מערכת הבחירות אמר ראש הממשלה נתניהו כלפי מפלגות השמאל בציניות "אצלם, לא פינית – לא עשית". וכעת נראה שהסיסמה שמנסים גורמי שמאל להפיץ היא "לא פנית - לא עשית". כלומר, אם לא פנית למפלגת העבודה בהצעה לממשלת אחדות אין סיכוי שתצליח כראש ממשלה. את הקולות האלה חייב נתניהו לעצור עוד בדלת הכניסה ללשכתו. תוצאות הבחירות הברורות מאפשרות כעת לראש הממשלה להציג את האלטרנטיבה הימנית לחולשת השמאל. להראות שזה אפשרי.

הגיע הזמן לממשלה ציונית. בלי קריצות. ממשלה שתרסן את ההשתוללות של בג"צ והפרקליטות. שתיתן תשובות ברורות וציוניות. שתשקיע בפריפריה ובהתיישבות בלי חשש, שתפעל להורדת מחירי הדיור, שתבנה בירושלים, ביהודה, בשומרון ובכל חלקי הארץ. שתקדם תוכניות חינוכיות שיחזקו את הזהות היהודית. שתילחם בלי חשבון בדה לגיטימציה של ישראל באו"ם ובמדינות מסוימות ברחבי העולם.

השמאל אוהב לומר שביבי והימין כבר 30 שנה בשלטון. זה נכון, אבל חלקית. הפעם זו ההזדמנות  להעמיד במבחן המציאות את העמדות הציוניות ואוהבות התורה והארץ, עמדות ברורות עם גאווה לאומית, עם עמוד שדרה ציוני. לאזור כוח ולמשול, לנצח באמת.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד