תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הנה זה בא

28/01/2015

 

בתקופת בחירות, מדגישה כל מפלגה באופן טבעי את האג'נדה המיוחדת לה. זו שאיתה היא ניגשת לקבל את אמון הציבור, זו שהיא מתכוונת לפעול לאורה באם תזכה בדי קולות. יש בין המפלגות שידגישו סדר יום חברתי כלכלי, יש שיעדיפו את הנושא הביטחוני ויש שיחרתו על דגלן סוגיות דת ומדינה. אך קו אחד מעניין שוזר במערכות הבחירות האחרונות את כל מפלגות המרכז והשמאל: כל בעיותיה של ישראל – החברתיות, הביטחוניות, החינוכיות והמוסריות – כולן, ללא יוצא מן הכלל - ייפתרו ביום שבו תגיע אל קיצה ההתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון. השבוע ביש"עמדה - תחרות ההכפשות המאוסה של השמאל, על גבם של מאות אלפי אזרחים ישראלים. 

ציבור המתנחלים וציבור החרדים עושים תורנות ביניהם כבר די הרבה שנים. תקופות שהחרדים הם האשמים בכל חוליי המדינה ובבור התקציבי, ותקופות שאלה המתנחלים. 

ראשה וראשונה זו הגברת זהבה גלאון. בעיות העולם, כידוע, מתחילות ונגמרות ביו"ש. כבר שבועיים שגלאון רודפת אחרי שר הבינוי אורי אריאל ועל כל צעד או אמירה היא מיד מוציאה צו מניעה או פונה לערכאות משפטיות. אם השר אריאל אמר שצריך לבנות ביו"ש כדי להכין ליהודי צרפת בתים זה חמור מאוד, ואם הוא החל תכנון להרחבת אפרת זו ממש טרגדיה. גם כשהמערכת המשפטית מגלגלת אותה מכל המדרגות, גלאון תמצא את הדרך לחזור ולהכפיש. 

וממרצ – ליש עתיד. יאיר לפיד, מומחה-על בהכפשת קהלים, מתייצב גם הוא בתורו. לפיד כבר הצהיר השבוע שהוא ולא אף אחד אחר ימנע העברת כספים להתנחלויות. גם יתר חברי הרשימה מתראיינים חדשות לבקרים ומתחייבים שיעצרו את השוד המתחולל לאור יום, שבמסגרתו מועברים להתנחלויות כספים שיועדו בכלל לבתי חולים, לנגב והגליל, ואולי גם לבתי יתומים. סתיו שפיר מהעבודה נתנה ללפיד פייט מעל דוכן הכנסת והצהירה שהכסף שעובר להתנחלויות גנוב, משום שהוא "שייך לציבור הישראלי שעובד בשבילו כל כך קשה". כן, שפיר למעשה טוענת שהמתנחלים אינם חלק מהציבור הישראלי ושהם, כנראה, לא עובדים קשה כדי להתפרנס ולשלם את כספי המסים שלהם. עובדות? למי אכפת. העיקר שזה קליט. 

והשנאה, כמובן, לא עוצרת בבניין הכנסת. העיתונאי גל אוחובסקי, לקח את גל ההכפשות צעד אחד קדימה. זמן קצר לאחר פיגוע הדקירה באוטובוס ליד גשר מעריב בשבוע שעבר, מצא אוחובסקי את האשם, לא תאמינו איפה: "הפיגוע הזה, שהיה ליד הבית שלי, הוא הזדמנות חגיגית להגיד שגם אני יודע מי אשם בכל הפיגועים: ממשלת ישראל, העומד בראשה, וכמובן מפעל ההתנחלויות שהופך את חייהם של תושבי הגדה לסיוט. טוענים נגד שמאלנים שהם מאשימים רק את הצד שלנו, ואף פעם לא אומרים כמה הצד השני גם אשם. אבל האמת היא שהכל מתחיל ונגמר בכיבוש ובהתרחבות הבלתי פוסקת, שלעולם אינה נחה, של ההתנחלויות. עוד גבעה ועוד גבעה, ועוד קראוון שעולה כסף למשלם המיסים, ומיד אחרי שנה כבר יש שם כביש והכל בסדר. והסכסוך ממשיך לדמם". 

אז מה אפשר לעשות אל מול גל "טרור המילים" שמפעילים גורמי שמאל קיצוני נגד מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון? הנה כמה רעיונות: 

1.      היו מעורבים. היכנסו לדיונים ברשת, בפייסבוק, בטוויטר והגיבו על השיח המתנהל בנושא. הציגו עובדות, ספרו קצת על הפנים האמיתיות של יהודה ושומרון. 

2.      הפריכו את השקרים. עשו "לייק" לדפי פייסבוק ציוניים ברשת, שמפיצים את האמת ומסייעים למצוא אותה אל מול ים השקרים. ישראל שלי, חדשות 0404, ועוד. ושתפו כמה שיותר תוכן מדפים אלה. 

3.      אולי הכי חשוב - שכנעו חברים שמתלבטים בין הימין למרכז, לעשות מה שטוב לישראל ולהצביע רק למפלגה לאומית שמתנגדת להקמת מדינה פלסטינית ותומכת בפיתוח מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון. 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד