תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רגע לפני שמתפזרים

3/12/2014
הגדל

הכנסת ה-19 החלה השבוע את ספירת ימיה לאחור. רגע לפני שהסיסמאות נשלפות, הסרטונים עולים לאוויר והמצעים נכתבים – ראוי להקדיש כמה רגעים למשימות שמוטלות על כל אחד ואחת מאתנו בתקופה הרגישה הבאה עלינו לטובה. האם ממשלת ישראל הבאה תחזק את הריבונות או תקים מדינה ערבית? האם היא תרחיב את ההתיישבות או תקפיא אותה? האם היא תפעל לחיזוק הביטחון או תסתפק בקוביות בטון? אין הדבר תלוי אלא בנו. השבוע בישעמדה –שמונה הערות ראשונות לקראת בחירות 2015.

1. לתושבי יהודה ושומרון יש כוח אלקטורלי חזק מאי פעם. הם לא רק מונים מעל 150 אלף בעלי זכות הצבעה, אלא גם מצביעים באחוזים הרבה יותר גבוהים לעומת הממוצע הארצי – 78 אחוזי הצבעה בכנסת הקודמת בקלפיות ביו"ש, לעומת 67% בכל הארץ. ברבבה, ברוכין, מודיעין עילית, מבוא חורון ופדואל נרשמו מעל 90 אחוזי הצבעה.

2. 83% ממצביעי יהודה ושומרון שמו בקלפי פתק לאחת המפלגות הבאות: הליכוד ביתנו, הבית היהודי, עוצמה לישראל, ש"ס ויהדות התורה. לא פלא שרבים מהמצביעים הללו מאוכזבים מיחסה של הממשלה ליהודה ושומרון. בשנתיים האחרונות, הוקפאו לראשונה מאז מלחמת ששת הימים כל הליכי התכנון והבנייה ביהודה ושומרון, מה שצפוי להוליד במהלך הכנסת הבאה קיפאון מוחלט וחריף ביותר בכל רחבי האזור.

3. הממשלה היוצאת לא חטאה רק בהקפאה. היא גם שחררה אסירים עם דם על הידיים כפרס לטרור ועצמה עין אל מול המצב הביטחוני המידרדר ביו"ש ובירושלים. היא שידרה חולשה אל מול החרמות הגוברות בזירה הבינלאומית ואל מול שקריו של אבו מאזן, לא אימצה ולא יישמה את המלצותיו של דו"ח השופט אדמונד לוי ומעל הכל סירבה להצהיר בצורה ברורה כי מדינה ערבית נוספת לא תקום ביהודה ושומרון.

4. העובדה שהממשלה והכנסת ייכנסו בקרוב לתקופת מעבר, אסור לה לשמש כתירוץ להמשך אוזלת היד. אדרבה - נציגי המחנה הלאומי בממשלה ייבחנו, הן במישור האישי והן במישור המפלגתי, על פי הישגיהם. מי שקורא נכון את רוח העם, יודע שרק מי שירים את דגל ההתיישבות והציונות – אותו יישא העם על נס. מי שיירדם בשמירה ויחמם את הכסא – ימצא את עצמו בחוץ.

5. המחנה הלאומי צריך לפעול יחד. אין כל פסול בכך שלימין יש כמה מפלגות, כאשר כל אחת מדגישה צדדים אחרים בתוך המחנה. אך יש בהחלט פסול למערכת בחירות שבה כל מפלגה מן המחנה הלאומי משמיצה ופוגעת בחברתה. מפלגות הימין צריכות לפעול להרכבת ממשלת ימין מאוחדת וחזקה – זו המטרה ואסור לסטות ממנה.

6. בחירות הן שעה של הזדמנות. כדי לחזק את מדינת ישראל, את מפעל ההתיישבות, את הביטחון, את הערכים, ואת החיבור בין עם ישראל למדינתו ולארצו – חייבים לקחת חלק פעיל במערכת הבחירות. אין לנו, במדינת ישראל הקטנה והצעירה שלנו, את הפריבילגיה לא לקחת חלק. כשמטות הבחירות יוקמו – טלו חלק, התפקדו וחלקו חומרי הסברה. הציעו את עצמכם כסוכני שיווק של המפלגה שלכם. כי מי שלא יפעל למען עוד קול מהימין, מוסר למעשה עוד קול לשמאל.

7. ואגב, קול השמאל – הניסיון מלמד שבחירות הן הזדמנות גם עבור מפלגות השמאל הקיצוני ומפלגות ה"מרכז". הזדמנות לנהל את התחרות המוכרת: מי יתבטא בצורה החמורה, החריפה והמכפישה ביותר נגד ציבור המתנחלים. פסטיבל שלם של הסתה שרק מחכה לצאת לדרך. אנחנו במועצת יש"ע נמשיך להדוף כל מתקפה פרועה כזו, אך חשוב שגם כל אחד מאתנו יהיה ערוך לניסיונות לייצר חיכוך מלאכותי בין ציבור המתיישבים ליתר חלקי העם, בעזרת דמוניזציה. חשוב, למשל, לנצל את חג החנוכה הקרוב כדי להביא קרובי משפחה וחברים אל יהודה ושומרון. אין טוב יותר ממראה עיניים ומצעידה ברגליים כדי להביא את יהודה ושומרון אל הקונצנזוס.

8. ממשלת ישראל ה-33 והכנסת ה-19 עשו גם טוב לעם ישראל. הן קיבלו כמה החלטות חשובות ביותר, אך אסור להתעלם מרוב רובן של ההחלטות שהתקבלו בשנתיים האחרונות על ידי "הממשלה הימנית ביותר מאז ומעולם", כפי שכינתה זאת התקשורת. עכשיו ממש זה הזמן לפעול, הזמן לתקן את השגיאות ולעשות סוף סוף את מה שטוב לעם ישראל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד