תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הבטחת, תקיים

9/07/2014
הגדל

"אנחנו פה בכניסה לאשקלון. הבוקר נחת פה טיל גראד. זה אומר הכל. במקרה, רק במקרה, קרה כאן נס, והילדים שהראו לי את הרסיסים לא נפגעו. אבל אנחנו לא יכולים לסמוך על נסים. אנחנו צריכים פעולה שתסיר את האיום, יש רק פעולה אחת שתעשה את זה והיא למוטט את שלטון חמאס בעזה". רצינו לכתוב השבת מאמר שידגיש שזה הזמן לפעול בעוצמה, אל מול ההסלמה בדרום, ולא לסיים את הסיבוב בעוד שקט מדומה, שיתפוצץ במוקדם או במאוחר בפניהם של אזרחי ישראל. אבל הדברים הללו כבר נכתבו, או יותר נכון נאמרו: הציטוט שבו פתחנו הוא של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכבודו ובעצמו. השבת בישעמדה – מאת: ראש הממשלה. אל: ראש הממשלה.

ראש הממשלה מתנשף. זה עתה הוא סיים, כיו"ר האופוזיציה, ביקור באשקלון, ונאלץ להיכנס במהלכו מספר פעמים לחדרים ממוגנים. הוא לא יכול להמשיך הלאה לפני שיעביר את התחושות אל אוהדיו בפייסבוק. הוא מבקש מהעוזר לשלוף את הטלפון ולצלם אותו.

"הם הבליגו", האשים נתניהו אל מול המצלמה. "הם נתנו לחמאס להתחמש עם עוד ועוד טילים ולבסוף כשכבר יצאו לפעולה, ציפי לבני וממשלת קדימה עצרו את צה"ל לפני השלמת המלאכה. אז אני רוצה להגיד כאן ועכשיו: אנחנו לא נעצור את צה"ל. אנחנו נשלים את המלאכה. אנחנו נמוטט את שלטון הטרור של חמאס. אנחנו נחזיר את הביטחון לתושבי אשקלון, אשדוד, שדרות, באר שבע ויבנה. אנחנו נחזיר את הביטחון לתושבי ישראל". נתניהו לוקח נשימה וממשיך: "כשעמדתי שם היום במקום הפגיעה, היתה שם אמא, מחזיקה תינוקת קטנה, והיא בוכה. היא אומרת לי - תסתכל על התינוקת הזו! היא מפחדת! והיא בוכה ומתייפחת ואומרת לי – תעשה משהו! תעזור לנו! אז אני רוצה להגיד לאותה אמא, ולכל האמהות בישראל: ועוד איך אנחנו נעשה! אנחנו נעשה מה שצריך היה לעשות מזמן וקדימה לא עשתה. אנחנו נמוטט את שלטון הטרור של חמאס. אנחנו נחזיר לכולכם את הביטחון".

יממה לפני כן, היה נתניהו נחרץ לא פחות, בהודעת "הסרטון היומי" ששלח לאוהדיו: "עוד לא גמרנו את המבצע, בקושי גמרנו אותו, וכבר הם יורים מחדש. והדבר הראשון שצריך לעשות, ואני אומר את זה לראש הממשלה: תגיב מיד ובעוצמה. אחרת, תהיה כאן שחיקה חוזרת של כוח ההרתעה שלנו. אסור לחזור לימי ההבלגה והאיפוק של ממשלת קדימה, מה שהביא להתעצמות האדירה ולירי הטילים על יישובינו. צריך להגיב מיד ובעוצמה. ולאורך זמן אני חושב שצריך להיות ברור: המלאכה לא הושלמה ונצטרך להשלים אותה. חיילי צה"ל היו יוצאים מן הכלל, אבל הדרג המדיני לא נתן להם את ההנחיה להשלים את המלאכה. אנחנו בממשלת הליכוד נצטרך לעשות זאת, כי לאורך זמן ישראל אינה יכולה להשלים עם בסיס טרור איראני של החמאס בפאתי אשקלון, אשדוד, תל אביב ובאר שבע. אנחנו צריכים היום ומיד להכות ובעוצמה. אני חושב שזה עניין של גאווה עצמית. עם שמכבד את עצמו לא נותן שירו על היישובים שלו, שיאיימו בטילים על הילדים שלו, עם שמכבד את עצמו לא בורח מפני הטרור. עם שמכבד את עצמו מאמין בצדקת דרכו ובזכותו על ארצו. אם לא יכבדו את ביטחוננו – אנחנו נדאג לכבד את ביטחוננו".

כבוד ראש הממשלה, הקשב לעצמך. על בסיס נאומים אלה נבחרת, וכעת העם מצפה שתעמוד מאחורי דבריך. הכה בחמאס. הכה בכל מי שבוחר בדרך הטרור, ולא פחות חשוב מכך – נצל את השעה כדי להצהיר אל מול פני העולם: הרעיון להקים מדינת טרור בשטחי יהודה ושומרון, הוא רעיון נורא שאסור היה לו לעלות ושאינו נמצא עוד על השולחן. ביטחון ישראל, לפני הכל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד