תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לחשב מסלול מחדש

22/01/2014
הגדל

 

אין צורך במשקפת מקצועית במיוחד כדי לזהות את כישלונו המתקרב של סבב השיחות הנוכחי בין ישראל לרשות הפלסטינית, תחת לחציו הלא מנומסים של ג'ון קרי. אפילו הנשיא אובמה אמר השבוע בראיון ל"ניו יורקר" שבעיניו, הסיכוי לפתור בקרוב את הסכסוך בין הצדדים לא מגיע אפילו ל-50 אחוזים. היחידים, אם כן, שמתדלקים את השיחות ומתחזקים את האשליה – הם – ולא בפעם הראשונה – ציפי לבני והשמאל הישראלי. השבוע יצאה מועצת יש"ע בקמפיין חדש שמבקש להזכיר לממשלת ישראל כמה רחוקה הדרך שבה מבקש קרי להוביל את ישראל, מהדרך ההיסטורית שבה בחרו מנהיגי המדינה בעבר, הכוללת שמירה חסרת פשרות על בקעת הירדן וירושלים מחוץ לדיוני המשא ומתן. השבוע בישעמדה – מה מתוכנן עוד במסגרת הקמפיין?

"שומרים על המדינה – לא נכנעים לקרי" – זו כותרת הקמפיין החדש של מועצת יש"ע, נגד המשא ומתן המדיני שמתנהל כבר חודשים בין ישראל לפלסטינים, תחת לחץ אמריקני. במסגרת הקמפיין, מוצגות תמונותיהם של מנהיגי ישראל בעבר, עם ציטוטים מדיניים ברורים הסותרים לחלוטין את דרישותיה של ארצות הברית מישראל במסגרת המשא ומתן.

המסרים מוצגים בשלטי חוצות, באתרי אינטרנט מרכזיים ובדף הפייסבוק של מועצת יש"ע – "ישע שלי". אפשר למצוא שם, למשל, את ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, אומר כי "גבול הביטחון להגנת מדינת ישראל יוצב בבקעת הירדן, בפירוש הנרחב ביותר של המושג הזה". אריאל שרון מצוטט בנושא ירושלים ואומר כי היא איננה "נושא למשא ומתן". במקביל, פקדו השבוע פעילי שטח בשיתוף ארגון "ארץ צבי" עשרות צמתים בכל רחבי הארץ, עם שלטים עליהם נכתבה סיסמת הקמפיין – "שומרים על המדינה – לא נכנעים לקרי".

דבר מעניין ביותר שהתרחש דווקא במסגרת פעילות ההכנה לקמפיין, היה כאשר פנינו למרכז מורשת רבין, וביקשנו לקבל את תמלול נאומו המדיני האחרון של רבין ז"ל, שבו נאמר הציטוט הנ"ל בנושא הבקעה. במרכז נאמר לנו כי הנאום הזה פשוט איננו קיים אצלם. המשמעות המתבקשת: "מורשת רבין" היא למעשה זווית מאוד מסוימת במורשתו, וכל מה שאיננו מסתדר עם הזווית הזו, מושלך החוצה. רבין נגד מסירת הבקעה? זה פשוט לא באג'נדה...

ומכאן לאמת החשובה – יו"ר מפלגת העבודה, בוז'י הרצוג, כלל איננו מייצג את עמדותיה ההיסטוריות של מפלגתו. אפילו יצחק רבין, איש השמאל שהביא על ישראל את הסכמי אוסלו , התנגד למסירת הבקעה והתנגד לחלוקת ירושלים – בעוד הרצוג הצהיר במפורש כי הוא מוכן להקים בירה ערבית בשטחי ירושלים. כל מנהיגי העבר, מימין ומשמאל, דיברו נחרצות נגד העמדות שמציג היום ג'ון קרי בשם ארצות הברית, ושמציגים מנהיגי השמאל הנוכחיים כמו בוז'י הרצוג. מי שמסתיר את העובדות הללו, פוגע ומזלזל במורשתם של מנהיגי ישראל לדורותיהם.

ומה הלאה?

קמפיין הציטוטים של מועצת יש"ע יימשך גם בימים הקרובים, ואל מנהיגי העבר יצטרפו גם מנהיגים מההווה שמוכנים לעמוד על המשמר ולהגן על האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל.

נמשיך לשמור על המדינה ונפעל נגד הכניעה ללחצים של ג'ון קרי. את המדרון החלקלק הזה חייבים לעצור.

ומה נענה לאלו הטוענים שכשמדובר בארצות הברית, ידידתנו הטובה ביותר, צריך לדעת להתגמש ולהתפשר? להם נענה שביקורם השבוע בישראל של ראש ממשלת קנדה ושל נשיא רומניה, ודבריה החמים של שרת החוץ הנורבגית נגד החרמות על ישראל – יוכיחו שכשישראל עומדת על שלה, היא רק מתחזקת וצוברת ידידים חדשים. אף אחד לא רוצה להיות חבר של החנון הכי גדול בשכונה.

כנסו עכשיו לאתר החדש של הקמפיין http://nokerry.co.il/
יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד