תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

לא לחזור על הבדיחה

הגדל

ארה"ב פרסמה השבוע את הצעתה ל"הסדרים ביטחוניים", שיפגעו אנושות בנוכחות הישראלית לאורך בקעת הירדן. לטענתה, המעטפת הטכנולוגית שתתפרש באזור – תוכל לשמור על השקט, ולהגן על ישראל מפני התקפות ממזרח. המציאות, כפי שהזכרנו בעבר, מוכיחה שיוזמות בינלאומית מהסוג הזה נועדו לכישלון חרוץ. השבת בישעמדה – על ההצעה ה"מהפכנית" של ג'ון קרי, והאסון הגדול שיקרה אם חס וחלילה נסכים לה – לאור הניסיון המר והנמהר שלנו עם ערביי רצועת עזה.

בזמן אמת, משקיפים בינלאומיים וגם ציוד אלקטרוני, אינם מסוגלים להחליף את נחישותו של צבא ההגנה לישראל להגן על אזרחי המדינה הקטנה והמאוימת שלנו. ההיסטוריה הוכיחה בעבר שבכל המתקפות על ישראל הכוחות בינלאומיים לא עצרו אף פעם את האויב. מהומות מצד האוכלוסייה הערבית בירדן או ביהודה ושומרון, ידרשו טיפול מידי וחד מצד כוחות הביטחון הישראליים, אך הם, על פי מתווה קרי, לא יהיו שם. ימי טרום מבצע חומת-מגן כבר לימדו את צה"ל ומערכת הביטחון עד כמה קריטי לשמור על חופש הפעולה של חיילינו ברחבי יהודה ושומרון. אנשי צבא בכירים דורשים נוכחות ישראלית רחבה בבקעת הירדן כולל גב ההר מיכוון שהנוכחות הצבאית בשטח היא הערובה היחידה לבלימת הטרור. יש לכך מחיר מבחינת האוכלוסייה הערבית, אך זהו מחיר מועט שיש לשלם כאשר ביטחון ישראל עומד על הפרק. יתירה מזאת, ידוע לכל כי לישראל מגמה ברורה להקל על האוכלוסייה הערבית ככל שניתן, ובהתאם לשמירה על הסדר.

אך מעבר לנקודות הכשל המעשיות בתכנית האמריקנית, ואף מעבר לחובה האידיאולוגית וההיסטורית של מדינת ישראל להגן על כל חלקת אדמה שברשותה, ובוודאי שלא למסור אותה לאויב בהתנדבות, נראה שהבעיה הגדולה ביותר של קרי היא דווקא אנשי "הרשות הפלסטינית". שום דבר אינו חדש –הערבים אינם מוכנים להתגמש ודורשים את יהודה ושומרון כולה (כרגע רק אותה), ללא סייג וללא התערבות כוחות בינלאומיים.

במקביל, דוחים הערבים (כתמיד) את דרישת ישראל להכיר בה כמדינת הלאום של העם היהודי, וממשיכים בהסתה הפרועה במסגדים, בבתי הספר ובכלי התקשורת, המעודדת ג'יהאד וטרור, למען שחרורה של כל "פלשתין", על חלקיה המזרחיים והמערביים כאחד.

ואף אם היו מקבלים אנשי הרשות את הצעתו הנדיבה של קרי – מי הם אותם נציגים ערבים? האם ה"פרטנר" ברמאללה מחזיק בסמכות כלשהי המאפשרת לו לחתום על הסכם כלשהו עם גורם כלשהו? האם מחזיק אבו-מאזן בידיו מטה קסם שיעצור את המשך ההתחמשות של מחבלי רצועת עזה, בסיוע ציר הרשע של סוריה-לבנון-איראן? כפי שהיה לפני עשור או שניים, כך גם כעת – חמאס אינו נתון בשליטתם של אנשי הרשות, ויש להניח שכל התקדמות במשא ומתן רק תעצים את הקרע בין הקיצוניים לקיצוניים מהם.

ההצעה האמריקנית אינה מקובלת על הערבים, ואסור לה שתהיה מקובלת על ישראל בשום אופן. מעברי הגבול שרוצה להקים קרי במזרחה של ישראל ישחזרו את ההצלחה הכבירה של מנהרות התופת בגבול עזה. זרועות הטרור יחדרו דרך אותם מעברים פנימה, אל יהודה ושומרון, תוך שהם מזרימים אמצעי לחימה, טילים ופלוגות אימונים שיכשירו את ערביי יהודה ושומרון את כל מה שהם צריכים לדעת כדי לשתק את נתב"ג ולהכניס את כלל מדינת ישראל לטווח הטילים ופצצות המרגמה.

ומי יעצור את כל זה מלהתרחש? המצלמות המשוכללות שג'ון קרי ישים מעל מעברי הגבול בבקעת הירדן? באמת?

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד