תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מורה דרך

הגדל

מאות אלפים ליוו השבוע את אחד מהגדולים שבדורנו, מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, בדרכו האחרונה. הרב יוסף היה אחד מעמודי התווך של עולם התורה, אך היה גם למנהיג נערץ על ישראלים רבים, בני תורה ושאינם. לא רק לעם ישראל ולתורת ישראל היה הרב מחובר - גם על ארץ ישראל הרבה לדבר, בשבחה הרבה לספר ואת החשיבות שבשמירה עליה הרבה להדגיש בשיעוריו הרבים. בישעמדה השבת – מדברי הרב בענייני ארץ ישראל, שכל כך אהב.

 

 

מדינת ישראל

"תמיד צריך להודות לקב"ה. גם אנחנו. עיקר הדבר זה שיש לנו ממשלה יהודית בארץ ישראל. מה היה פה? האנגלים ימ"ש שונאי ישראל, כל מי שרצה לבוא לארץ היה צריך תעודה, פרוטקציות וכו'. כל איש שהיה בא פה היו עושים לו צרות צרורות. בזמן המנדט היה 650 אלף איש בכל ישראל, ועכשיו למעלה מ-5 מיליון!

אסור לנו להתכחש לנס שעשה לנו הקב"ה. ברוך ה'. כל יהודי שנמצא בחו"ל רוצה לבוא? אהלן וסאהלן.  אנחנו צריכים להודות לקב"ה שנתן לנו כוח לעשות חיל. כן יעשה הקב"ה כהנה וכהנה"

 

 

הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון

"הרבה שואלים אותנו על עניין ההתנתקות ואני מוכרח לענות. אני רואה בזה סכנה, פיקוח נפש, תקדים מסוכן מאוד. אם הוא (שרון) יבצע את ההתנתקות הזאת. מה יאמרו הגויים? מה יאמרו כולם? 'הברחנו את היהודים האלה, האינתיפאדה שלנו הועילה, הטרור הועיל, מגיע לנו פרס. הנה פרס קבלנו, מחר נעשה את זה בחברון, מחרתיים בבאר שבע וירושלים, ונבריח את היהודים האלה. בשביל מה משא ומתן? ידינו רמה!' כך יאמרו הגויים. ולכן אסור בהחלט לעשות דבר כזה. ההצעה הזאת פסולה לחלוטין, היא מסוכנת לעם ישראל. זה יהיה פרס לטרור, סכנת נפשות. אסור לי לשתוק. חייב אני להציל מה שאני יכול להציל. כל יהודי שהוא ירא שמים יראה את הנולד. יראה שהוא מסכן את הישוב כולו. מסכן את עם ישראל, חלילה וחס לעשות כדבר הזה"

 

כ"ג שבט תשס"ג

אל כבוד יקירנו אחינו בית ישראל תושבי יש"ע השם עליהם יחיו.

שלומכם ישגא לעד.

ברצוני להבהיר את עמדתי בעניין יש"ע. לא פעם הסברתי מכבר כי פסק ההלכה אשר נתתי בזמנו "שטחים תמורת שלום" אינו תקף כלל לרגל המצב הנוכחי, אני התכוונתי אך ורק לשלום אמת, בו ירושלים וסביבותיה ישכנו לבטח, בשלום בשלווה. אולם עתה, עינינו רואות וכלות כי אדרבה מסירת שטחים מארצנו הקדושה גורמת סכנת נפשות. לא לשלום כזה ייחלנו ולא לנער הזה התפללנו. לפיכך הסכם אוסלו בטל ומבוטל, כי אני שלום, וכי אדבר המה למלחמה.

ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים.

והנני מברך אתכם בכל לב ונפש, יוסף השם אליכם ככם אלף פעמים

ויברך אתכם כאשר דיבר לכם. השם ישמור צאתכם ובואכם לחיים טובים ולשלום מעתה ועד עולם בימיכם ובימנו תיוושע יהודה וישראל ישכון לבטח, ושב יעקב ושקט ושאנן ואין מחריד.

באהבה רבה,

דורש שלומכם וטובתכם בלב ובנפש

עובדיה יוסף

 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד