תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המזרח הקרוב

הגדל

קרוב לגוש דן, אך רחוק מהפקקים. צופה אל הים התיכון ועם זאת לא הביל. טופוגרפיה הררית ומעיינות נובעים וללא צורך לנסוע לקצה הארץ לשם כך. בלב ליבה של הארץ, לאורך שדרת ההר המרכזית. שוכן חבל ארץ קסום במינו. שטחים מיוערים במערב, נוף מדברי מופלא, עוצר נשימה במזרח ובמרכז הרים רמים עם משבי רוח רעננים שלא יכולנו לחלום עליהם בתקופה הזאת של השנה ברוב אזורי הארץ. גם הפריחה התרבותית בדמות הצגות ומופעים של מיטב אנשי המוסיקה והתרבות באתרי המורשת והתיירות ההיסטוריים, עושה חשק גדול לבקר. האוצר הבלום הזה נגיש ואפשרי. גיחה קצרה של כמה דקות נסיעה לכל כיוון או יציאה לנופש של כמה ימים - השבת בישעמדה – כל הסיבות לעשות את חופשת הקיץ הקרובה ביהודה ושומרון.

 

השבוע חזר ראש הממשלה נתניהו לדבר שוב על משא ומתן עם הפלסטינים, כאשר הנושא העיקרי העומד על הפרק הוא "שתי מדינות לשני עמים". דווקא הציבור שבחר בממשלה הנוכחית על מצע חברתי-כלכלי היטיב להבין את מה שנתניהו משום מה חוזר ומפספס מעמדתו כראש ממשלה - בין הירדן לים לא תקום מדינה פלסטינית. הוויתורים שדורשים מאתנו ברשות עוד לפני ההגעה לשולחן המשא ומתן, ועוד כתנאים מוקדמים,  מהווים גזירת מוות למדינת ישראל בגבולות אשר אינם ברי הגנה.

 

הציבור הפנים את העובדה כי הפתרון טמון בהשלמה עם המצב כפי שהוא היום, ומציאת הדרך הטובה ביותר לחיות זה לצד זה. אך החידוש הוא כי הדבר בא לידי ביטוי לא רק במענה על סקרים, אלא גם בפריחה התרבותית של השנים האחרונות ביו"ש.

 

יקבי בוטיק עטורי פרסים בינלאומיים הולכים ותופסים את ההובלה בתחום היין בישראל, צימרים חדשים וכפרי נופש צצים בכל מקום, היכלי תרבות המספקים את מיטב הפולקלור של התיאטרון, ועכשיו גם הופעות מהשורה הראשונה. השבוע הופיעו יהורם גאון בסבסטיה ועמיר בניון ברחבת מערת המכפלה בחברון. בועז שרעבי היה גם הוא בסבסטיה, ובאפרת פתחו את הקיץ עם הופעה של נתן גושן. אביתר בנאי צפוי להגיע ליער יתיר במסגרת "פסטיבל לילות קיץ" ולדין דין אביב ואתי אנקרי מתוכננות הופעות בשילה. לאה שבת תופיע בדולב, דני רובס בכפר אדומים, שוטי הנבואה ואריאל זילבר בנוקדים, קובי אפללו בקרית ארבע, שולי רנד ביצהר, הפרויקט של רביבו בבקעת הירדן, אסף אשתר בסנסנה ואברהם פריד בחברון... וזו רק רשימה חלקית...

 

בימים אלה מתכננות מאות אלפי משפחות את חופשת הקיץ שלהן. הגליל והגולן מהווים יעד נהדר לטיולים, גם הנגב מזמין מאוד וכך גם אילת. השנה, יותר מאי פעם, גם חבל הארץ יהודה ושומרון מציע למשפחה הישראלית שלל חוויות והנאות מכל הסוגים. קילומטרים רבים של מסלולי אופניים מקצועיים שנחנכו בשנה האחרונה בבנימין והפעלות לילדים בישובים המזמינים גם את המשפחות הנופשות. הביקוש לנופש גדל מאוד לאחרונה ובעקבות כך מתחיל להתרחב גם ההיצע. לצד בתי הספר שדה ובתי ההארחה הוותיקים, קמו צימרים באיתמר, בטל מנשה, במעלה לבונה, באלון, בשני ליבנה, בבקעת הירדן, כפר הנופש בהר ברכה ומקומות נוספים, באופן המזכיר את תחילת עידן הצימרים בצפון.

 

אפשרויות התיירות ברחבי יהודה ושומרון רבות ומגוונות. בטיול מאורגן או עצמאי, ניתן לראות שרידים ארכיאולוגים מממלכת יהודה וישראל, שמורות טבע וגנים לאומיים, פריחות ונחלים, בתי כנסת עתיקים, מערות ומצפים והשנה גם הופעות מוסיקליות של אמנים מהשורה הראשונה. אז למה אתם מחכים? צרו כבר עכשיו קשר עם עמותות התיירות במועצות השונות וסדרו לעצמכם קיץ מרענן ביהודה ושומרון!

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד