תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אובמה, בוא עם פולארד

הגדל

לקראת ביקורו של הנשיא אובמה בישראל, מתחדשת ועולה בימים האחרונים קריאה ציבורית רחבה לשחרורו המידי של יהונתן פולארד. כיצד נשב בשולחן הסדר ונחגוג את חג החירות בעוד יהונתן אשר מרצה עונש חסר תקדים, נמק בתאו? זוהי חובתנו כאומה וכחברה לקחת אחריות על מי שהקריב את חירותו למעננו ולמען המולדת, מי שמשלם מחיר יקר מדי, גם לדעת העם בארה"ב ומנהיגיו. עשרות אלפי ישראלים כבר חתמו על עצומה המבקשת לנצל את המעמד וההזדמנות ולהביא לשחרור המיוחל, החשוב, המוסרי והצודק עוד בשבועות הקרובים. הפסח הזה יהונתן חייב להיות בבית, בארץ ישראל, בן חורין.

בעוד כחודש ינחת על אדמת ישראל נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ויקיים את ביקורו הראשון כנשיא מכהן. הביקור יתמקד בהתקדמות איראן להשגת נשק גרעיני, במצב הבלתי יציב בסוריה והשלכותיו על האזור, ובניסיונות לקדם משא ומתן עם הפלסטינים. בכוונת נשיא המדינה שמעון פרס לקיים טקס בו יעניק לאובמה את "עיטור הנשיא". עיטור אשר מוענק ליחידי סגולה, אנשים פרטיים או ארגונים אשר "תרמו תרומה יוצאת דופן למדינת ישראל או לאנושות, בכישרונם, בשירותם או בדרך אחרת". העיטור המקביל ל"מדליית החירות הנשיאותית" האמריקנית, בה זכה פרס עצמו ושהוענקה לו על ידי אובמה, באירוע חגיגי לפני כחצי שנה. סביב אותו אירוע, התגייסו ארגונים גדולים ואנשים פרטיים בישראל ובארה"ב לחיזוק הקריאה החד משמעית לאובמה לשחרר את יהונתן פולארד.

כעת, ערב ביקורו של אובמה ולפני הענקת העיטור המכובד, על הנשיא פרס לדרוש מאובמה להוציא לחופשי את פולארד – ולגלות חמלה כלפי מצבו הבלתי נסבל. המשך החזקתו של פולארד בבית הסוהר היא התעללות. העונש שקיבל אינו פרופורציונלי לחומרת העבירה. אין בארה"ב תקדים לעונש כה חמור כפי שמרצה פולארד. ישנם אנשים שעל אף שהורשעו בריגול חמור לא זכו לעונשים בסדרי גודל כאלה - העונש הממוצע בארה"ב בגין עבירת "ריגול עבור מדינה ידידותית" הוא שנתיים עד ארבע שנות מאסר ועל פי התיקון האחרון בחוק - לא ניתן כיום לגזור על מי שעבר אותה יותר מעשר שנים בכלא. יתר על כן, לאחרונה פורסמו מסמכי סי.איי.איי אשר מוכיחים שפעולותיו של פולארד לא כוונו נגד ארה"ב ולא היה בהם כדי לפגוע בה. אל לארה"ב להשלים עם המשך החזקתו כאסיר.

גם על ראש הממשלה מוטלת כעת האחריות להביא לשחררו של פולארד, כפי שאמר נתניהו עצמו: "הוא היה חייל של מדינת ישראל ואנחנו לא משאירים חיילים בשדה הקרב... ניסיתי ללא הצלחה בהסכמי וואי להביא לכך שקלינטון ישחרר אותו... אם אי פעם אחזור לראשות הממשלה, אני אמצא את הדרך לשחרר אותו". נתניהו ניצב מעל בימת הכנסת ה-18 וקרא לאובמה לשחרר את פולארד. כעת עם כינונה של הכנסת ה-19, אין להסתפק בקריאות. הגיע הזמן לדרוש את יהונתן, להחזיר אותו הביתה ומיד.

ומה אנחנו, העם, יכולים לעשות? עצומה אינטרנטית חדשה עליה חתומים כ-50,000 נמצאת כעת ברשת, והמספר עולה כל העת. העצומה קוראת לנשיא אובמה לחון את יהונתן ולאפשר לו להיות אדם חופשי בשארית ימיו, ימים לא רבים לצערנו, בשל מצבו הרפואי הקשה. הצטרפו גם אתם לחותמים, וצרפו את חבריכם ובני משפחותיכם.

זו השעה להציל את יהונתן, זו השעה להחזיר אותו הביתה.

היכנסו עכשיו: www.pollardnow.org

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד