תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הצדק הטבעי

הגדל

 ההתיישבות ביהודה שומרון וחבל עזה, ברמת הגולן ובירושלים המאוחדת כמו ההתיישבות בכל ארץ ישראל ידעה מתנגדים לא מעטים מאז הקמתה. הרב קוק אמר "שורש הכפירה הוא שורש האמנה" כאשר כוחות הטוב, הבנייה של עם ישראל וארץ ישראל, התבססות וחיזוק ריבונותנו במולדתנו עולים וגוברים, גם מתעצמים עמם הכוחות שמנגד. המלעיזים נגד ההתיישבות, נגד פיתוח חבלי ארץ שוממים שהמתינו לעם שחזר מהגלות, נגד חיזוק חוסננו הלאומי בייחודנו מול אומות העולם.

כאשר באים לקומם עם בארצו לאחר 2\000 שנות גלות האדם חייב שתחושת צדק טבעי תקנן בו, מין מוסר פשוט שאנו מצויים בזכות ובדין, שאנו מצויים כאן בחסדי ה' ולא בחסדי אף אחת מן האומות.

אבל כאשר התחושה הזו מטשטשת, כאשר הרצון "להיות כמו כולם" גובר על הגאווה הלאומית ועל תחושת הייחוד והצדק, גם ההסתכלות על המציאות מתעוות. כך אדם יכול להתנכר לערכים שלו עצמו, לעמו, לערכיו הלאומיים, ולהעדיף זר רחוק ואויב מאח קרוב.

איבוד הצדק הטביעי לצערנו עלולה להידרדר עד כדי  כך שאדם מסוגל לשתף פעולה עם הגרועים שבאויביו נגד אחיו. העיוות הגדול מסמא את עיניו מלראות את כוונתו האמיתית של האויב, המשתמש בו לצרכיו, אך ברגע שהמטרה הזו תושג לא יהיה הבדל בין מי שסייע לו לבין מי שלחם נגדו. הוא אויב.

הטשטוש מצליח לעוות את הסמלים המוחלטים של שלום ואחווה כדי להפוך אותם לכלי מאבק נגד בני עמך, המוסר המזוייף צועק נגד עקירת עצים – רק כשמדובר בעצים השייכים לצד הנכון של המפה הפוליטית, לערבים. אבל כאשר מדובר בשתילי גפנים רכים שניטעו באדמת ארץ ישראל לקראת שנת השמיטה באחת מהמצוות החברתיות ביותר, של שמיטת קרקעות, של שיוויון, של גאולת קרקע והחזרת ממון לבעליו, שתילים כאלו "מותר ואף מצווה" להרוס לעקור להשחית ולאבד. למה? כי מדובר בשתילים של יהודי. שלומי כהן, תושב הישוב דולב.

כך הם נהגו באירוע בהר חברון, כאשר פעילי שמאל קיצוני ופלסטינים התפרעו והחלו להרוס מחסום שהקים צה"ל כדי למנוע ממחבלים להגיע לכביש. קומץ חיילים עמד שם למול ההמון המוסת שהתגרה בחיילים מצד אחד ודאג למספר אנשים שיצלמו את האירוע כדי שיהיה אפשר "ללכוד" את אחד החיילים. ואכן תמונה אחת של קצין שהכה בקנה רובהו את אחד המתפרעים הפכה את האירוע על פניו, ובמקום להוקיע את המתפרעים הוקיעו כותבי המאמרים וכלי התקשורת את חיילי המילואים הגיבורים ולמחול השדים הצטרפו לצערנו גם בכירים בצה"ל שהורו על הדחת הקצין שהתקשה להישאר אדיש למול האיוולת והעיוות (לאחר שבמהלך כל האירוע לא קיבל גיבוי או סיוע מהדרגים שמעליו) מיותר לציין  שבצילומים ששחררו פעילי השמאל הקיצוני לתקשורת "נשמטו" הצילומים שלפני...

העיוורון ואיבוד הזהות יכול להביא להקמת גופים כמו "שלום עכשיו" של ישראלים השמים להם למטרה הרס, חורבן, ועקירת ישובים. גוף אשר ממומן על-ידי האיחוד האירופי - המדיף ניחוחות אנטישמיים. ישראלים המקיימים "מעקב התנחלויות" כדי לדווח לאמריקאים ולאירופאים ולשופטי בג"ץ כדי שאלה יפעילו לחץ או יורו על הריסה ופגיעה במפעל ההתיישבות המפואר.

בשם אותה המטרה מרשים לעצמם בשלום עכשיו לפרסם השבוע דו"ח הטוען כי "ריבוי ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל נובע מכך שהמדינה משקיעה כספים רבים בכבישים ביו"ש לרווחת ציבור מצומצם במקום להשקיע בשיפור תשתיות בתחומי הקו הירוק". לרקוד על דם הרוגי תאונות הדרכים ולהאשים את המתנחלים בגרימת מותם בעקיפין. בדו"ח השקרי אין אפילו עובדה אחת נכונה. אחת! מסכת שקרים והכפשות רק כדי להשחיר את פניהם של המתיישבים ושל מדינת ישראל. לצערנו מצב הכבישים ביש"ע רעוע ביותר, עובדה שלאסוננו גובה קורבנות בנפש, כמה שעות לאחר פירסום הדו"ח נפצעו ארבעה ישראלים קשה בתאונת דרכים בכביש הבקעה. שלום עכשיו מנסה לכפות את הגחמות הפוליטיות שלה על המציאות התעבורתית בישראל, אך התעבורה בטבעה חוצה גבולות וקווים פוליטים. .  

כנגד קולות המשחית הללו אנו צריכים להוסיף אומץ ואור, ולהתמיד בעקשנות בבנין הארץ ובביסוס מפעל ההתיישבות. ובמקביל לעמוד על זכותנו להגן על עצמו מפני אותם פורעים. לשמור על רכושנו, להיות חכמים, להחזיק בהישג יד מצלמת וידאו כדי לתעד את הפשעים של אותם מתפרעים ולהקרין את התמונות הללו בכלי התקשורת במלחמה ההסברתית על דעת הקהל. להשתמש נגדם בשיטות שלהם.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד