תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

די להסתה!

השמאל הקיצוני במדינת ישראל, יחד עם קיצוניים בקרב הערבים הישראלים, נהנה בשנים האחרונות מחופש ביטוי בלתי מוגבל. אין המדובר, כמובן, בהתבטאויות שחופש הביטוי מגן עליהן. את אלה יש לסבול, בקושי רב, ולהמשיך הלאה. הבעיה היא שגם הסתה נפשעת ורצחנית נגד קציני וחיילי צה"ל ונגד מדינת ישראל זוכה להתעלמות מוחלטת מצד רשויות השלטון. בשבועות האחרונים משתולל באינטרנט קמפיין הסתה חמור נגד חיילים וקצינים, ואין פוצה פה ומצפצף. בישעמדה השבת – על הנזק הגדול שגורמת ההתעלמות לכוח ההרתעה של צה"ל.

בימים האחרונים, חשף העיתונאי ישי פרידמן מ'מעריב' קמפיין אנטי-צה"לי קשה ביותר כנגד חיילים ומפקדים בכירים בצה"ל. בקמפיין, שעלה ברשת האינטרנט, מבקשים פעילי שמאל קיצוני להעמיד לדין את הקצינים ובהם מפקד חטיבת כפיר וסגנו וכן אלוף פיקוד המרכז לשעבר והרמטכ"ל, באשמת רצח ערבי במהלך התפרעויות סמוך לנווה צוף בשנה שעברה. הערבי לא נרצח, כמובן. הוא נפגע מרימון גז בזמן שעסק בהשלכת אבנים לעבר כוחות צה"ל.

גם תמונתו ושמו של החייל, שירה לעבר אותו פלשתיני את רימון הגז שפגע בו, מפורסמת ברבים ועליה נכתב כי "הוא מסתובב חופשי בינינו ומנהל שגרת חיים כצעירים אחרים בני גילו". זמן קצר אחר כך פרסמו ארגוני השמאל הקיצוני את תמונתה של שוטרת מג"ב שירתה לפני כשבוע בפלשתיני שתקף כוח מג"ב בחברון, כשלצד ראשה אקדח והמילים "בלתי נמנע". הסתה לרצח, ולא שום דבר אחר. המסיתים אף מספרים לגולשים כי המחבל ההרוג היה בסך הכל בדרכו לקנות עוגת יום הולדת.

את הפעילות הזו, שנועדה לפגוע בחיילי צה"ל ואולי אף לגרום לפגיעה בהם, מובילים פעילים ישראליים קיצוניים. הם שמחפשים את תמונותיהם של החיילים ברשת, והם שיוצרים סביב הנושא עניין בתקשורת הישראלית, בעילום שם, כמובן. בעקבות הפעילות המסוכנת, פנתה תנועת 'ישראל שלי' המונה כיום כ-95 אלף חברים, אל הפרקליט הצבאי הראשי ואל היועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה למציאת המסיתים.

בעמוד הפייסבוק של ישראל שלי אף נחשף כי אחד הקצינים המוזכרים בקמפיין, המג"ד שי בן ישי (שביון), כלל לא היה בגזרה בתקופה זו ומדובר בהוצאת דיבה. שחר קוטינסקי מראשי תנועת ישראל שלי אמר בתגובה כי "בזכות קצינים כמו שביון אנו וילדינו מנהלים את חיינו בביטחון. כולנו מצדיעים לו. ארגוני השמאל מוציאים חוזה על ראשם של חיילי צה"ל ועוד מנסים להכשיר את השרץ בטענות שווא. פעילי השמאל משקרים, מסיתים ומשמיצים את טובי המפקדים בלי כל ביסוס".

אכן, אי אפשר שלא לראות את הפגיעה החמורה בכוחו של צה"ל וביכולת ההרתעה שלו, כתוצאה מההסתה הפרועה הזו והשתיקה שכנגדה. בדיוק כפי שקרה לפני כשבועיים כאשר קבוצות חיילים, בכמה מקרים שונים, נאלצו לנוס על נפשן מפני התקפות טרור של מחבלים ערבים, רק בשל הפקודות האוסרות על הלוחמים להגיב גם במקרים מסוכנים כאלה.

מי שמפקיר את לוחמי וקציני צה"ל בידי פעילי שמאל קיצוני בעידוד התקשורת ומתוך אימת המשפטנים, שלא יתפלא כאשר הם מהססים ובורחים ממידי אבנים.

ועד שתמוגר ההסתה החמורה, נחזק את ידיהם של הלוחמים היקרים, שעושים לילותיהם כימים ומקריבים מעצמם למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד