תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כינוס חרום

הגדל

בעקבות פסיקת בג"ץ המורה למדינה להרוס בתוך חודשיים חמישה בניינים בשכונת האולפנה בבית-אל, כינסה השבוע (ג') מליאת מועצת יש"ע דיון חירום בשטח השכונה, בהשתתפות שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, ח"כ יעקב כץ, חתן פרס ישראל הרב חיים דרוקמן, יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ראשי מועצות, ידידי יש"ע, הנהגת המתיישבים ותושבי השכונה. "חובה על הממשלה והכנסת למצוא את הדרך לשינוי המצב, כולל שינוי החוק. זה לא עניין של שמאל וימין, אלא של היגיון בסיסי ומוסר", אמר השר שטייניץ.

"אני, חבריי בליכוד ובוודאי ראש הממשלה נעשה כל מאמץ למען השכונה במסגרת החוק, הסמכות והצדק", אמר השבוע (ג') שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, בכינוס חירום של מליאת מועצת יש"ע, שנערך בשכונת האולפנה, לאור החלטת בג"ץ להורות על הריסת המבנים בתוך חודשיים. "המצב שנוצר מוביל לאבסורד גדול מבחינה מוסרית, וחובה על הממשלה והכנסת למצוא את הדרך לשנות את המצב, כולל שינוי החוק". השר התייחס לאפשרות כי בסוף החודשיים תיאלץ המדינה להרוס בכל זאת את הבניינים והצהיר כי "זה לא הגיוני, לא הומאני ולא מוסרי שחס וחלילה שכונה שלמה ועשרות משפחות עם מאות ילדים ובני נוער יפונו מבתיהם". הוא הוסיף: "אינני רואה מצב שנפנה שכונה ברמת אביב או בצפון כפר סבא, אם יתברר שהיא הוקמה בטעות על קרקע פרטית. חייבים לשאוף למצב שדין בית אל כדין כפר סבא, וכיוון שזה לא המצב כרגע, צריך לתקן אותו בחקיקה או בכל דרך אחרת. זה לא עניין של שמאל וימין, אלא עניין של היגיון בסיסי ומוסר". "כמי שכיהן כיו"ר הועדה שחקרה את אירועי עמונה, אני אומר שחייבים לזכור את מה שהתרחש שם – זו הייתה טרגדיה שאסור שתחזור על עצמה".

הרב חיים דרוקמן, חתן פרס ישראל וראש מרכז ישיבות בני עקיבא, קרא באירוע לראש הממשלה "לפעול בעניין שכונת האולפנה כפי שהוא נוהג בנוגע לדברים החשובים לו ושעמם הוא מזדהה".

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין,  אמר כי "על ראש הממשלה לעשות שימוש ב-94 המנדטים העומדים לרשותו להצלת שכונת האולפנה. זהו תפקידה של הממשלה, לא למען תושבי השכונה, לא למען תושבי יהודה ושומרון, אלא למען סדרי ממשל תקינים". לדבריו, "זו לא רק גזירה שהציבור לא יעמוד בה, אלא עוול מוסרי". דיין אמר כי החלטת בג"ץ מאתמול על הריסת הבתים בשכונה "הייתה סטירת לחי פוליטית מכוונת כלפי הממשלה, בניסיון להראות מי מנצח בקרב הורדת ידיים". הוא הוסיף כי "בראשון ביולי נתכנס שוב להרמת כוסית וברכת שהחיינו להודיה, על שעוד דורות יהודים רבים יצמחו ביו"ש בכלל, בבית אל בפרט ובאולפנה בפרט שבפרט".

את כינוס החירום חתמה מליאת מועצת יש"ע בהצהרה הבאה:

מליאת מועצת יש"ע עומדת באופן מוחלט מאחורי תושבי שכונת האולפנה ומאחורי היישוב בית אל כולו.

אנו תובעים מממשלת ישראל לצקת תוכן לאמירתו של ראש הממשלה כי הרס הבתים הוא "גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה", באמצעות הסדרה בחקיקה את מעמדה של השכונה כמו גם את מעמדן של נקודות התיישבות נוספות ביו"ש.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד