תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שכונה במצוקה

הגדל

 

כמה עובדות שכדאי שתדעו על שכונת האולפנה בבית אל: בשכונה 14 בניינים בני 3 קומות, 6 דירות בבניין * השכונה נבנתה לפני 13 שנים ע"י ממשלת ברק ועל הקמתה הוחלט בימי ממשלת נתניהו הראשונה * הקרקעות נקנו כחוק מבעליהן הערבים * העתירה לבג"ץ משנת 2008 טוענת כי חמישה מהבניינים (המאכלסים 30 משפחות עם 160 ילדים) יושבים על קרקע פרטית שנמכרה ברמאות ע"י בן דודו של הבעלים האמיתי, הנושא את אותו שם * במקום לפצות את העותר לכשיוכיח טענתו, מדינת ישראל הודיעה שתהרוס את הבניינים * כעת, הממשלה פועלת תחת לוח זמנים צפוף למציאת פתרון * בישעמדה השבוע – תושבת השכונה, יסכה פתאל, בקריאה לפתרון מידי.

 

ביום ראשון האחרון פקדו מאות פעילי ליכוד ובראשם חברי כנסת את שכונת האולפנה בבית אל. אחת הנואמות הייתה יסכה פתאל, בת 26, אם לשלושה ילדים המסיימת בימים אלה תואר שני בפיזיקה באוניברסיטה העברית. יסכה, הפעילה בעצמה בליכוד, קראה לנציגיה בכנסת לפעול להצלת השכונה מהריסה:

 

"בשכונת האולפנה מתגוררות עשרות משפחות של אנשים טובים, ישרים, נאמנים. אנשים רודפי ואוהבי שלום שרוצים לגדל את ילדיהם בנחת ובשלוה אך גם מאמינים בזכותנו הברורה והאמתית על ארץ ישראל.

לפני כשמונה שנים הצטרפתי לתנועת הליכוד כאשר הבנתי שאסור לנו, הציבור הלאומי-אמוני-אידיאולוגי, להפקיר את הזירה הזו לידיהם של קבלני הקולות שנסחפו שמאלה עם רוחות השלום המדומה עד שנדמה כי כל הבדל בין מפלגת הליכוד למפלגות השמאל הינו מקרי בהחלט.

בשנים אלו נטלתי חלק פעיל בכל מערכות הבחירות שנערכו בליכוד והייתי גאה על היותי חלק ממפלגה דמוקרטית שלא שכחה את הערכים עליהם נוסדה, וביניהם המחויבות להתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל והמחויבות לשמירה על זהותה היהודית והדמוקרטית.

לפני הבחירות האחרונות הציגה מפלגת הליכוד מדיניות של המשך בניה בשטחי יו"ש ועל דעת זה נבחרה להיות מפלגת השלטון בישראל.

לפני מספר חודשים הופתעתי לגלות שבג"ץ פסק להרוס את ביתי בשכונת האולפנה בבית אל כתשובה לעתירה מחרחרת ריב של ארגון השמאל הסהרורי יש דין, שבבחירות הוכח כי הוא מייצג אחוזים בודדים מעם ישראל.

עוד יותר הופתעתי לגלות שעמדת המדינה, המיוצגת בבג"ץ על ידי הפרקליטות היא שארגון השמאל הקיקיוני "יש דין" צודק, ולכן יש להרוס שכונות ומאחזים מבוססים שיושבים על אדמות שהן לכאורה פרטיות, וכל זאת בלי לבדוק את העובדות המשפטיות לאשורן ובלי לבדוק חלופות למעשה דרמטי כמו הרס. מציאות כזו, שבה נגזר דינו של אדם לחומרא בלא שנתנה לו הזכות להציג את טענותיו ובלא שנערך ברור מעמיק בכדי להגיע אל הצדק שומט את הקרקע תחת מדינת ישראל כמדינת חוק וסדר.

למותר לציין כי פסק זה הרסני ביותר לעתיד ההתיישבות ולעתיד המדינה כולה וכל מי שההתיישבות קרובה לליבו חייב להזדעק נגדו.

לא יתכן שהפקידות המשפטית, שלא נבחרה אף פעם בבחירות דמוקרטיות תקבע את המדיניות של ממשלת ישראל בנושאים שהם פוליטיים בעיקרם. אנחנו פעלנו למען ניצחונו של הליכוד בבחירות, ואנחנו דורשים שמדיניות הממשלה תיקבע על ידי חבריה, ולא על ידי משפטנים צרי עין ומחוסרי אידיאולוגיה.

במהלך התקופה האחרונה היינו בקשר עם ח"כים ושרים רבים מהליכוד, והייתי מאוד מעודדת לראות שהמייצגים שלנו בכנסת רובם ככולם הם אנשים טובים, אנשים שבאו לפעול ולעבוד קודם כל למען הכלל ולמען הערכים שבשמם נבחרו, ואנחנו פה קוראים להם להמשיך בדרך זו עד לביטולה המוחלט של הגזירה, כאן ובשאר המקומות העומדים על הפרק.

זכותנו, כאזרחים שומרי חוק, שפעלו בתום לב, להמשיך את שגרת חיינו בשלווה ללא סיוטים מפני שוטרים שדופקים באישון לילה, ללא פחד מכל רכב צבאי שנוסע בכביש, וללא חוסר הוודאות המאיים.

דורשים פתרון עכשיו!"

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד