תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

התנחלויות נגד טילים

הגדל

קשה להאמין, אבל אפילו כעת, כשמיליון אזרחים ישראלים נתונים תחת מתקפת טילים, יש לא מעט ישראלים, ובהם מנהיגים בכירים, שמאמינים בכל ליבם שגירוש יהודים והריסת בתים זהו מעשה הכרחי. הם בטוחים שרק כך נזכה לשקט ולשלום בין ישראל לשכניה. לא חוסן לאומי, לא צה"ל חזק ולא עשייה ציונית – רק בולדוזרים ושוטרי יס"מ. בישעמדה השבוע – למה הם טועים ומהי הדרך היחידה למנוע מהג'יהאד האיסלאמי להרחיב את מתקפת הטילים מרצועת עזה אל יהודה ושומרון (רמז: עם בולדוזרים ובלי שוטרי יס"מ).

 

בעקבות מתקפת הטילים על הדרום לפני שלוש שנים, החליט פיקוד העורף לפרסם מפה ובה טווחי הטילים המשוגרים מרצועת עזה אל יישובי ישראל. ארבע שכבות של טווחים שונים כשבאר שבע, גדרה ויבנה הן, עפ"י הציור, הערים הרחוקות ביותר הנמצאות בטווח הטילים.

במתקפה הנוכחית, נכון לשעת כתיבת שורות אלה, נותר טווח הטילים בעינו. אך בכירי מערכת הביטחון מבהירים כולם: הטווח עוד יגדל. המפה לא תישאר כשהייתה, וגם תל אביב תופיע בה.

הטווח ישתנה, אך עובדה אחת עתידה להישאר כשהייתה: הטילים הפלסטינים נורים מרצועת עזה. ורק משם. גם ביהודה ושומרון יש למדינת ישראל אויבים מרים לא פחות מאלו שברצועה, אך לא משם מגיעים טילי הגראד והקסאם ופצצות המרגמה. שם ההתיישבות היהודית בעינה עומדת ומתפתחת ומאפשרת לצה"ל לשלוט ביד רמה ולחסום את ניסיונותיהם הבלתי פוסקים של המחבלים להצטייד באמצעי טרור זהים לאלו של אחיהם המרצחים ברצועה.

אכן, זהו שוב אותו לקח היסטורי שחוזר על עצמו - נדוש כל כך וחשוב כל כך: היכן שיש אזרחים, יש צבא חזק. והיכן שיש צבא חזק, יש טרור חלש.

מסתבר שלא לכולם המשוואה הזו ברורה. אפילו לא עכשיו.

ברשתות החברתיות מופץ בימים האחרונים סרטון ובו כתבה לא חדשה של עמית סגל בערוץ 2 המתעדת את אמירותיהם של כמה מחברי הכנסת, בעת אישור ההחלטה על גירוש יהודי גוש קטיף. את תמיכתם בהתנתקות הם לא נימקו בטענת "הכיבוש משחית" או בטענה הדמוגרפית. לא. את קולם בעד הגירוש נתנו ח"כים אלה בתואנה ביטחונית חד משמעית: נצא מרצועת עזה ומצב הביטחון ישתפר פלאים. "יש טענה שיהיה איום על יישובים בנגב - עוד לא שמעתי טענה מגוחכת כזאת", לגלג מאיר שטרית. "המהלך הכרחי ונכון ויש בו כדי להעניק יותר ביטחון לאזרחי ישראל ולהפחית את העומס המוטל על כוחות הביטחון", הכריז שר הביטחון דאז, שאול מופז. וכמובן רן כהן ממרצ שהצהיר ש"ההתנתקות טובה לביטחון" וש"אם לא נצא מרצועת עזה, בתוך שנתיים יגיע טווח הטילים לאשקלון" (יצאנו, והוא הגיע גם לאשדוד ובאר שבע) וגם אופיר פינס שאמר ש"ההתנתקות נותנת תקווה".

יש שיטענו שאפשר להבין כיצד נשבו אותם ח"כים בקונספציה השקרית שהפילה רבים וטובים, בדרך למימוש התכנית ההזויה של אריאל שרון, אבל גם הם לא יצליחו להסביר כיצד אותם אנשים שבים וקוראים להרס בתי יהודים גם היום, כאשר הם חוזים במתקפת טילים נוספת על ערי ישראל. כן, לא מעט מתומכי הגירוש, חלקם חברי כנסת מכהנים וחלקם, תודה לא-ל, כבר לא – לא מתביישים להצהיר גם כעת שמדינת ישראל חייבת לאמץ יוזמות מדיניות הכוללות פינוי של כל שטחי יהודה ושומרון (או לפחות 80 אחוז מהם) מיהודים – אם רצונה בשקט ובשלווה באזור.

בשבילם, וגם בשביל אלו בקרבנו שעלולים לעתים לשכוח את האמת: את יהודה ושומרון יש לבנות, כדי לחזק את ההתיישבות, כדי לחזק את צה"ל, כדי להחליש את הטרור. זה עד כדי כך פשוט.

 

              בית מועצת יש"ע מחזקים את תושבי הדרום ואת לוחמינו הפועלים להגנתם. חזקו ואמצו!

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד