תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

זה שלנו. זה חיוני. זה אפשרי

הגדל

לראשונה בתולדותיה, הכריזה השבוע מחלקת ההסברה של מועצת יש"ע על הוצאתו לאור של ספרון חדש ויחיד מסוגו אודות יהודה ושומרון. הספרון מרכז בתוכו את מיטב הנתונים והמחקרים שפורסמו בשנים האחרונות, לכדי תמונת מצב עדכנית על המרחב ועל בני האדם החיים בו. על גבי 32 עמודים מלאי צבע, תמונות והסברים פשוטים, מתייחס הספרון, בין היתר, לקשר ההיסטורי של העם היהודי לארץ ישראל וכן להיבטים המשפטיים הבינלאומיים, לחשיבות הביטחונית, לסוגיית המים ואף למצבם הנוכחי של ערביי האזור תחת הרשות הפלסטינית. השבוע ביש"עמדה – דברי המבוא לספרון וגם כמובן כל הדרכים להשיג אותו.

את הספרון החדש שלה, משגרת בימים אלה מועצת יש"ע אל מאות מעצבי דעת קהל ובהם שרים, חברי כנסת, גורמים מדיניים בכירים, עיתונאים ואנשי הסברה. בימים הקרובים אף מתכוונת המועצה, לראשונה בתולדותיה, לשווק לציבור הרחב את הספרון ולפרסם את תכניו באתר אינטרנט בטכנולוגיה חדישה במטרה להביא לכל בית בישראל את חזון המועצה.

כאן ביש"עמדה בחרנו להביא לפניכם הקוראים את דברי המבוא לספרון, אותו כדאי לכל ציוני אוהב ארץ ישראל להשיג ולהפיץ.

___

ההתיישבות היהודית במזרחה של ארץ ישראל התפתחה בחמשת העשורים האחרונים בקצב הולך וגובר. למרות זאת, לא כולם מכירים את המרחבים הפתוחים, את אתרי התיירות, את ההיסטוריה, את האנשים ואת החשיבות של מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון. מאז שנת 2010 מקיימת מועצת יש"ע פעילות הסברה רחבה, תחת הכותרת "יהודה ושומרון – הגיע הזמן שנכיר" וכעת אנו גאים להוציא לאור לראשונה חוברת מקיפה אך תמציתית ובה חומר מסודר המרכז את המידע הרלוונטי לצורך לימוד והעמקה בנושא חשוב זה.

לעיתים קרובות מדי, הדיווחים והתהיות העולים בשיח הציבורי בסוגיית ההתיישבות גובלים בחוסר ידע וחוסר הבנה של העמדות בנושא, ואלו מושפעים לא אחת מעובדות ומסרים שאינם מייצגים בהכרח את המתיישבים ברחבי יהודה ושומרון.

 

היכרות בלתי אמצעית עם האזור והסוגיות השונות העולות מההתיישבות בו, הינה שלב ראשון ומשמעותי בהבנת הנושא לעומקו, תוך איחוד השורות והקצוות בעם.

 

בחוברת החדשה קיבצנו את מיטב הנתונים והמחקרים על יהודה ושומרון, בחלוקה לשלושה תחומים:

יהודה ושומרון – זה שלנו

יהודה ושומרון במורשת עם ישראל והקשר לירושלים בירת ישראל, וכן ההיבטים במשפט הבינלאומי הקושרים בין העם היהודי לארץ ישראל.

יהודה ושומרון – זה חיוני

חשיבות האזור למדינת ישראל מההיבט הביטחוני וסוגיית המים באקוויפר ההר מתחת להרי יהודה ושומרון כמשאב חיוני לקיומה של המדינה.

יהודה ושומרון – זה אפשרי

חייהם החופשיים של ערביי יהודה ושומרון תחת הרשות הפלסטינית ונתונים על הדמוגרפיה והילודה היהודית הגדלה והולכת, לעומת הירידה בילודה הערבית.

 

במשך שנים רבות מנסים גופים ישראלים ובינלאומיים להביא לפתרונות שונים בסוגיית יהודה ושומרון, אולם ניכר כי ניסיונות אלו לכפות פתרונות מלמעלה לא צלחו בעיקר עקב אי הכרת המציאות בשטח.

סקירת שלושת תחומים אלו יחד, דרך המחקר, העובדות והנתונים, לא רק שמחזקת את עמדת הטוענים לזכותה הבלעדית של מדינת ישראל על מרחב יהודה שומרון ובקעת הירדן ואת חשיבותו להמשך קיומה, אלא גם מהווה בסיס ערכי ועובדתי לפתרונות שונים הנוגעים לבעיית ערביי יהודה ושומרון.

 

אנו מאמינים כי ככל שהמידע יופץ ברבים ויפורסם לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות, כך יקל להגיע לפתרונות יצירתיים בנוגע לאוכלוסייה הערבית המתגוררת ביהודה ושומרון, ותוכשר הדרך לשגשוג ההתיישבות היהודית במרחב היסטורי זה.

  

להזמנת החוברת בעלות של- 20 ש"ח כולל דמי משלוח יש למלא את הפרטים כאן ולציין בהערות עבור חוברת

או להשאיר פרטים במייל: hovert12@gmail.com

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד