תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

להיאחז בגבעת ההסברה

הגדל

זה התחיל בקריאה להשתלבות בתקשורת, וממשיך בפריחה של בתי ספר למוסיקה, לתיאטרון ולקולנוע – הציבור הימני בישראל מתעורר בשנים האחרונות ופועל יותר ויותר בתחום הביטוי האישי, מאפשר לכישרון המשתוקק להתפרץ בעוז, לצאת אל אוויר העולם. מסתבר שגם בימין יודעים לשיר, לרקוד, לפסל, לצייר, לעצב, לכתוב וליהנות מהחיים. גם בתחום ההסברה יש הרבה מה לעשות, בעיקר כשמוקדי הכוח וההשפעה העיקריים בתחום זה נכבשו ע"י ציבור מסוים מאוד שאינו חושש לבטא לעתים עמדות המנוגדות לאינטרסים הקיומיים של מדינת ישראל. לקראת קורס ההסברה החדש לבני הנוער - 'כיבוש קשקוש' - ביקשנו מאביגיל, בת 15 מטל-מנשה שבשומרון, להסביר לכם הקוראים הצעירים, מדוע זה בדיוק הזמן להיאחז בגבעת ההסברה.

 

להיאחז בגבעת ההסברה

אביגיל מנדלסון (15), טל מנשה

שנים ארוכות שאנחנו, אנשי הציונות הדתית, עסוקים בבניית הארץ. בעשרות השנים האחרונות הקמנו יישובים והפרחנו אזורים שוממים וברוך השם ההתיישבות פורחת. אך באותו הזמן שבו השקענו את מרצנו בגאולת האדמה, השמאל עסק בהסברה, ובגדול. הם הצמיחו מתוכם אנשי תרבות, משוררים, סופרים, שחקנים, אומנים ועיתונאים - אנשים שיצירותיהם הגיעו כמעט לכל בית בישראל, וכך גדל כוח השפעתם.

הנה, רק בשבוע שעבר התפרסם דבר מעצרו של הרב דב ליאור בגין הסתה. האם מישהו מהעיתונאים בכלי התקשורת המרכזיים מחה על העוול שבאפליה בין הרב לבין אקדמאים המסיתים נגד המדינה ונגד צה"ל? לא. ומדוע? משום שאין בקרבנו מספיק אנשים המבינים את חשיבות הנוכחות בתקשורת ואת חשיבות ההסברה. כי אין לנו תחנת רדיו שמגיעה לכל מכונית בישראל כמו גלי צה"ל, כי אין לנו עיתון חזק עם תפוצה גדולה מספיק כמו 'ידיעות אחרונות'. אמנם הציבור שלנו מתעורר לעניין ההסברה והנוכחות התקשורתית בשנים האחרונות (ע"ע 'גלי ישראל', פרויקטים של מועצת יש"ע ודומיה להסברה באינטרנט, ועוד לפני כן במבצעי "פנים אל פנים" לפני הגירוש) אך זה מעט מידי. עלינו הסתער על החזית הזו בנחישות, כפי שהסתערנו על חזיתות אחרות בעבר.

וכאן נכנסים אנחנו, בני הנוער, לסיפור. אנו צעירים, חדורי מוטיבציה לעשות ולשנות, איננו כבולים למשפחה שעלינו לגדל ולפרנס ויש לנו שפע של זמן - במיוחד כעת, בחופש הכל-כך גדול הזה. בקרב הנוער, ישנה הרבה פעמים הרגשה של תסכול, של "אנחנו לא עושים מספיק", של "אין מה לעשות", של "הכוח שלנו מתבזבז בישיבה מול המחשב"...

חבר'ה! זה הזמן להקים מאחזים, מאחזים של הסברה! צריך להמשיך ולבנות את הארץ, במיוחד בימים אלה בהם אולי לא הוכרזה הקפאה רשמית אך בפועל, בשטח, לא רואים כלום - כמעט אפס בנייה. אך צריך גם להיאחז בתקשורת, ולהיאחז חזק.

לאחרונה התפרסם מטעם המועצה האזורית שומרון ומועצת יש"ע כי עומד להתקיים קורס בשם 'כיבוש קשקוש', שנועד להכשיר נערות כ'שגרירות' להתיישבות ברחבי הארץ. מיד כשראיתי את הפרסום על הקורס ידעתי שאני עומדת להגיש מועמדות כדי להתקבל אליו.

אני מאמינה שזו ההזדמנות שלנו לעשות זאת - להראות לעולם, או לפחות לעמנו, את התמונה האמיתית. הנה, ניתנת לנו האפשרות ללמוד איך לדגדג קצת את העם שלנו. מאחזים זה חשוב, לבנות זה חשוב, אבל אחרי שבונים משהו כדאי לשמור עליו מפני הרוצים להורסו - ואין הכוונה לשמירה פיזית בלבד. עלינו לשמור שמירה רעיונית על רעיון ההתיישבות בכל חלקי הארץ שלנו. אנחנו צריכים להסביר לאחינו, לעם ישראל, את חשיבות ההתיישבות ביהודה, שומרון, בנימין - וכל שאר חלקי הארץ. אנו צריכים להביא בפניהם עובדות שישכנעו אותם שיש לנו את כל הזכות שבעולם לשבת כאן, מכל בחינה: משפטית, היסטורית-לאומית ודתית. עלינו להפיץ את האמת שלנו הלאה ולהשתמש בכישרון ובכוחות שלנו כדי להשפיע ולפעול במקום החשוב הזה של הסברה.

הקורס החדש פותח את שעריו לבנות (והובטח שיבוא עוד קורס המיועד לבנים) שזה בוער בהן, שמבינות את חשיבות הדברים, שיש להן כוח, שיודעות להתבטא ורוצות להוביל ולהנהיג. קורס רציני ואיכותי שייתן לנו את כל הכלים שאנו זקוקים להם על מנת להסביר, ולהסביר טוב, לטובה ולתועלת. אז מי מוותר על הזדמנות כזו? אני אהיה שם.

מעוניינת להירשם? כנסי לפייסבוק של ישע שלי!

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד