תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קדימה לעבודה בישוב הארץ

הגדל

שר הביטחון אהוד ברק נשאר בתפקידו אף כי הוא מייצג עתה סיעה קטנה. ברק בקדנציה הנוכחית מצר בצורה חמורה, לעתים קנטרנית ומרושעת את צעדיה של ההתישבות היהודית ביהודה ושומרון.  על אף זאת, יש לקוות שעתה, כשהגורמים בתוך מפלגתו לשעבר הממוקמים שמאלה אף ממנו, ושהיה צריך להוכיח להם כל יום מחדש שהוא מתנכל להתישבות – כשהם חדלו להוות גורם משפיע – תשתנה גם המדיניות. 

סיעתו החדשה של ברק, 'העצמאות', הודיעה כי בכוונתה להיות סיעה "מרכזית, ציונית ודמוקרטית" - הודעה מבורכת - משום שבמצב הנוכחי, כשרוב מובהק ומרכזי בעם ישראל רואה בפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון ערך ציוני ממעלה ראשונה, מן הראוי כי חבריה החדשים-ישנים של הממשלה יכבדו סוף כל סוף את ערכי הדמוקרטיה ולא יפריעו לבוני הארץ לפעול את פעולתם הציונית, הישראלית.

הגיעה העת שממשלת בנימין נתניהו תפרסם סוף סוף מכרז ראשון (ראשון!) לבניה בערי יהודה ושומרון, שתקדם תיכנונן של שכונות חדשות, שתאשר בנייתם של בתים יהודים, או במילים אחרות: שתמלא אחר החלטתה שלה עצמה מנובמבר 2009 על-פיה לאחר ההקפאה היא תחזור לבנות כמו קודמותיה. לעת עתה, זה לא קרה. לעת עתה זה רחוק מאד ממימוש.

גם על ראש הממשלה נתניהו ללמוד את הלקח שלו מקריסתה של מפלגת העבודה. מדינת ישראל זקוקה כעת למנהיג שמבין את משמעות מפלתו הרעיונית של מה שמכונה 'מחנה השלום' – אותו מחנה שראה בהשגת הסכם, שערורייתי ככל שיהיה, כמעט דת, ערך עליון וקודם להרבה ערכים בסיסיים כמו יציבות פנים מדינתית, כלכלה משגשגת וביטחון של ממש. ההחלטה השגויה על הקפאת הבניה, עצירת המכרזים הנוכחית והאכיפה האי שוויונית כלפי המתיישבים – כל אלו ועוד צריכים להיות מנת חלקו של העבר ומעתה על נתניהו לשלוט ביד רמה ובוטחת בשריו, ולקדם באמצעות משרדיהם השונים את ערכי הציונות כפי שהם באים לידי ביטוי בין היתר גם בחוקת מפלגתו, הליכוד.

עכשיו, כאשר גם קדימה וגם העבודה חובשות את ספסלי האופוזיציה, דווקא עכשיו הגיע הזמן לקרוא: "ממשלת נתניהו, קדימה לעבודה!", לעבודת בניין הארץ, יישובה ואיכלוסה ביהודים רבים.

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד